438 Shares 3626 views

Najwyższa IQ – figura geniusz

Istnieje anegdota: „Dziewczyna, która właśnie przeszła wywiad w spółce, mówią, że jutro będzie musiał być przetestowany na IQ. Lady zgadza się, ale prosi o wyjaśnienie, co to testową. Do którego ankieter odpowiedział: „Dziękuję, już przeszły test”. Ta anegdota jest bardziej podobny do prawdziwej historii. Dlatego, aby uniknąć kłopotliwej sytuacji, zobaczmy co IQ jest i co „jeść”.

Powiedzieć w prostych słowach, IQ – inteligencji. Najwyższa dzisiaj IQ – amerykański pisarz Marilyn vos Savant i wynosi 224 jednostek. Ten rekord został odzwierciedlenie w Księdze Rekordów Guinnessa.

Trzeba powiedzieć, że rozwój nowoczesnych testów IQ został ustanowiony w pierwszej dekadzie 20 wieku francuski psycholog Alfred Binet. Praca z młodymi ludźmi, którzy uczestniczyli zaburzeń psychicznych, on opracował specjalną metodę, która determinuje rozwój umysłowy dziecka lub osoby dorosłej, pomimo swojego wieku. Było to naukowiec podwaliny w rozwoju popularnego testu dzisiaj na poziomie intelektualnym rozwoju.

Z biegiem czasu, wyszło na jaw wiele różnych testów, które określają najwyższe IQ i powiedzmy, że niektóre z patologiami formacji osobowości. Nic dziwnego, że w wielu szkołach są podawane w programie testowym na IQ. Celem tych kontroli jest określenie i zidentyfikowanie zaburzenia w rozwoju umysłowym dzieci w wieku szkolnym.

Liczne badania potwierdziły, że istnieje bezpośredni związek między kondycji człowieka i jego poziomu rozwoju intelektualnego. Również te eksperymenty wykazały, że osoby z najwyższym poziomem IQ, żyją o rząd wielkości dłużej niż osoby o najniższej stopie. Ponadto, prawdopodobieństwo choroby Alzheimera wzrasta wielokrotnie w ludzi, charakteryzuje się niskim poziomem inteligencji.

Jest to sprawdzona teoria, że testy IQ może wykryć zdolność osoby i jego ukryte talenty. Badania te obejmują sprawdzenie wszystkich dziedzin ludzkiej wiedzy: obliczenia, logiki, kreatywności, twórczego myślenia , etc. Średni IQ dla większości populacji jest 100 +/- 20 punktów. Dotyczy to prawie 80% wszystkich ludzi na świecie.

Na obecnym etapie, istnieją organizacje, które są zjednoczeni pod skrzydła ludzi, którzy mają najwyższe IQ. Na przykład, firma „Prometeusz”, zebrane pod jego geniuszy dowodzenia z 18 krajów. Każdy może przyłączyć się do nich, jeśli jego IQ wynosi 163 punktów. Organizacji Mensa akceptuje członkowie klubu „sprytni i mądrzy” ludzie z IQ powyżej 132. W tym społeczeństwie składają uczestników z ponad 100 krajów. „Olympic” – firma, która zawiera tylko 27 osób. Przyczyną wysokiego wskaźnika wprost IQ – 180.

Ogromna liczba ludzi interesuje się pytanie, kto ma najwyższy iloraz inteligencji w świecie. W historii tego geniuszu skali pomiarowej, tylko jedna osoba była w stanie osiągnąć maksymalną ocenę 300 punktów. I ten człowiek okazał się William Dzheyms Sidis, który urodził się pod koniec 19 wieku i pozostawił swoje piętno w wielu dziedzinach. To Sidis opatentowany wiecznego kalendarza i opracowane metody poprawy pracy sieci transportowej. William ukończył Harvard w wieku 16 lat, wiedział więcej niż 40 języków, w wieku ośmiu lat, nawet wynalazł sztuczny język. Nie jest zaskakujące, że miał najwyższe IQ: na licznych prób jego poziomu inteligencji osiągnie 300 punktów.