821 Shares 8785 views

kaktus domu. Formy do swojej parapecie

Kaktusy są dwuliścienne rośliny, liście, które są modyfikowane do cierni. W naturze rosną tylko w Ameryce. Korzystne warunki dla ich wzrostu w górach i trawiaste sawanny, w pustynie i półpustynie, czasami wzdłuż brzegów rzek. Niektóre rośliny mają realną blaszkach liściowych, ale pozostawia funkcje, takie jak fotosyntezy i transpiracji, wykonuje macierzystych.


W naszym kraju popularny domu kaktus. Jednym z nich jest rodzaj Echinopsis. Wspólną cechą tego typu jest regularne obfite kwitnienie w nocy. Lejkowate kwiaty mogą dotrzeć do średnicy 20 cm, to różnią się wszystkie tego samego rodzaju kaktusa. Rodzaje roślin wyróżniają się różnymi kolorami. Flora Kwiaciarnia wzbogacony przez pojawieniem się wielu różnych hybryd. Do gleby, gdzie kaktusy rosną, nie sprawiają szczególne wymagania, ale odpowiednim podlewaniu i dobrego karmienia reagują bujny wzrost.

Kolejna popularna roślina jest epifillium kaktus. Rodzaje him znajdują się w obszarach tropikalnych i subtropikalnych. Zewnętrznie, roślina wygląda krzaka: podstawa odresneveyshee, trzonka z ząbkowanych brzegach. Istnieją również ciernie. Kwitnienie występuje w maju i czerwcu. Roślina ta wewnętrzna najlepiej rośnie w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, jednak i półcień nie wpłynie źle na jego wzrost. Kwiaty są w kształcie lejka, trójkątne lub okrągłe. Jej piękno jest nazywany przez mieszkańców „storczyk kaktus”.

Opuntia – wieloletnia roślina należąca do rodziny „Kaktus”. Rodzaje mu rozwijać się w Ameryce Południowej. On płaskim jointed oddziałów. Może to być wyprostowany lub pełzanie. Łodygi są pokryte pachowych pąki, które są modyfikowane w czasie. Kwiaty pojawiają się na nim i mieć jeden czerwony lub żółty odcień. Sypialnia kaktus najlepiej rośnie w słonecznym pokoju i rzadko kwitnie. W takim przypadku, gdy pąki są nadal istnieje, powinny one być bardzo starannego leczenia, ponieważ mogą one łatwo odpadają.

Lofofor – jeden z najbardziej znanych gatunków kaktusów w. On jest całkowicie pozbawione cierni, a więc niepowtarzalny. I niewyraźna krawędzie rowkach oddzielone tak, że tworzą grudki, które są gęste białych włosów. Roślina ta nie jest bardzo piękny, ale piłka uderza w kształcie pnia niebiesko-zielony przez jego miękkość. Peyote – dość kapryśny kaktus. Gatunki tej rośliny nie powinny rozpocząć niedoświadczony kaktus ponieważ potrzebuje specjalnego podkładu (luźne, bogate w minerały z odrobiną wapna), dużo ciepła i światła.

Kaktus rhipsalidopsis – jego narodzin jest wybrzeże Brazylii i Ekwadorze. Liści składa się z zakrzywionych płyt, a krawędzie mają czerwonawą barwę. Łodygi są pokryte korzeniami, które wchłaniają wilgoć z powietrza. Od marca do maja, wydaje się piękne koronki z kwiatami czerwonego koloru. Po kwitnieniu, jagody mogą być formowane – pięciokątnymi światło czerwone owoce. Roślina ta doskonale nadaje się do uprawy jako ampelnoe. rhipsalidopsis pokój woli rozproszone światło, bez upadku na liściach w bezpośrednim świetle słonecznym. Wysoka wilgotność jest istotne dla jego zdrowego rozwoju.

Tak więc, prawie wszystkie gatunki kaktusów mieć zieloną łodygę, a powłoka woskowy daje im niebieski odcień. Łodygi roślin ma tkaninę vodozapasayuschaya która pomaga im przetrwać w suchej pogody. Czasami dziwaczne formy kaktus rośnie, dzięki czemu są niezwykłe i piękne.

Wszelkie wnętrze zdobią oryginalne kaktus! Gatunki tej rośliny są bardzo zróżnicowane, a niektóre mogą nawet stać się niezwykły prezent!