173 Shares 7067 views

Irzhi Yaroshik – Czech w języku rosyjskim

Irzhi Yaroshik – piłkarz, znany wielu rosyjskich kibiców, zwłaszcza fani CSKA Moskwa. Teraz jest na emeryturze, więc można spokojnie rozważyć karierę jako całości. Jiri Yaroshek grał w wielu klubach w różnych krajach, a tym samym zebraniu wystarczającej liczby trofeów.


Początki kariery

Irzhi Yaroshik nie jest od razu znalazł się w swoim pierwszym klubie – zmienił kilka szkół piłkarskich w różnych czeskich miast, zanim pojawiły się w Pradze „Sparta”. Następnie początkujący junior miał 13 lat, a on stopniowo rozwinął się w klubie, który zaproponował mu swój pierwszy profesjonalny kontrakt w 1996 roku.

Pierwszy sezon dla młodego środkowego obrońcy nie był najlepszy sposób – omal nie dostał praktyki mecz, co było niekorzystne zarówno dla niego i jego klubu. Dlatego też, w wieku 20 lat Irzhi Yaroshik poszedł wypożyczony do klubu „Slovan”, który był znacznie mniej znana niż „Sparta”, więc nie dano mu do zabawy. Piłkarz odbędzie się w klubie przez dwa lata, do których udało się zagrać 39 gier.

Wrócił w „Sparta” gotowego odtwarzacza i od razu zaczęły się praktyki mecz, stając się kluczowym graczem w klubie. Jako gracz, „Sparta”, grał na wypożyczeniu, był w stanie zebrać sześć tytułów w siedmiu lat (jedyny raz w mistrzostwach w „Sparta” 2002 został wybrany ten sam „Slovan”, który spędził swoje wczesne lata Jiri).

Poruszanie się w Rosji

Zima 2003 na „Sparta” autobus na żądanie skierowane najlepszy rosyjski klub CSKA Moskwa – dla Yaroshika poświęcono trzy miliony euro, a on podpisał kontrakt z klubem w Moskwie. Jednak nie można powiedzieć, że spędził wiele czasu – zaledwie dwa lata, w czasie których rozwinął imponujące tempo, co doprowadziło do tego, że zimą 2005 roku, po 56 meczów i 12 goli, wiele z najlepszych klubów w Europie zainteresowanych w taki gracz jak Jiri Jarosik. Zdjęcia Obrońcy już we wszystkich magazynach sportowych, więc nie ma nic dziwnego w tym, że zimą 2005 roku był jednym z najsilniejszych klubów w Anglii i Europie, „Chelsea”. Z CSKA Jarosik mógł wygrać jeden tytuł mistrzowski, a zdobył Superpuchar Rosji.

Rozwój w Wielkiej Brytanii

28-letni obrońca, naturalnie, chciałem grać na najwyższym poziomie, ale „Chelsea”, to nie ma miejsca. Wtedy klub został kupiony tylko przez Romana Abramowicza, więc „Chelsea” może sobie pozwolić, aby zapłacić 12 milionów dla gracza, który nie jest szczególnie starał się wykorzystać. W rezultacie sześć miesięcy później, w lecie Jarosik udał się na pożyczkę w „Birmingham”. Tam przez rok grał w 24 meczach i strzelił pięć goli. Czeskie występy w klubie niższego rzędu nie udało się przekonać kierownictwo klubu w Londynie, więc od Yaroshika zdecydowano się pozbyć. W rezultacie, w 2006 roku, 29-letni obrońca przeniósł się do szkockiego „Celtic”, zapłacił za to trzy i pół miliona euro – „Chelsea” na tego zawodnika stracił osiem i pół miliona euro.

zmierzch kariery

Stało się jasne, że kariera Jiri dobiegła końca – w „Celtic” opuścił bazę i nawet grał 33 gier na półtora roku, ale nie było to konieczne, jak chcielibyśmy obie strony. Dlatego w zimie 2008 roku Jarosik wrócił do miejsca, gdzie najlepiej jest dostać się do gry – w Rosji. Oczywiście, wiek okazują nie był zainteresowany jego byłego klubu CSKA Moskwa, ale milion euro za zawodnika zgodził się umieścić „Skrzydła Sowietami”. Nie Jarosik spędził dwa lata, stając się ważną częścią zespołu, ale w zimie 2010 roku podbić Hiszpanię, wraz z klubem „Real Madryt” Zaragoza.

W rezultacie, w lecie 2011 Jarosik zdecydowała się wrócić do domu, do Czech, gdzie chętnie przyjęła „Sparta”. Jest doświadczony obrońca spędził kolejne dwa lata przed zrzuceniem sobie ostatnią rozmowę – w 2013 36-letni Jarosik podpisał dwuletni kontrakt z hiszpańskim „Deportivo”. Ale w ciągu ostatniego klubu nigdy nie był w stanie wygrać żadnego trofeum, więc jego ostatni podbój można uznać za mistrzostwo i Puchar Szkocji w 2007 roku na „Celtic”.

życie osobiste

Jego żona Zlata Jiri znaleźć w Rosji, gdy pełnił tam. I dlatego, że odszedł od piłki nożnej w 2015 roku, był fakt, że mieli córkę. Irzhi Yaroshik i jego żona teraz chcą spędzać więcej czasu razem. A teraz kariera futbol nie uniemożliwia czesku to zrobić. Irzhi Yaroshik, którego żona jest bardzo zadowolona, że jej mąż będzie z nią cały czas, całkowicie oddany do piłki nożnej i nie ma planów dotychczas żadnych działań w tej dziedzinie.