178 Shares 4588 views

Moscato, szampan: Opinie

Szampana w ścisłym tego słowa znaczeniu można nazwać wino musujące, który został wykonany z tej samej nazwie w prowincji Francji. To właśnie tam wynaleziono technologię wytwarzania pieniste napój. Laury mistrzostw, oczywiście, są ważne, ale kto powiedział, że doświadczenie nie może być tak udany powtórzyć gdzieś indziej? Oczywiście, w opinii mieszkańców regionu Champagne, to będzie zupełnie inny napój. Ale jesteśmy przyzwyczajeni, aby wywołać wszystkie musujące Szampan.


Jednak Włosi są bardziej skrupulatne w nazewnictwie swoich win musujących. W tym kraju, dla nich są nazwy:

  • Spumante (bardzo spieniony);
  • frizante (mniej gazowanych);
  • prosecco (na winogronach);
  • Franciacorta.

Sądząc po tytule, ostatni wino musujące produkowane we francuskim metodą szampańską. W tym artykule przyjrzymy się napoju, który nosi nazwę Moscato. Szampan jest już utorowała drogę do rynku rosyjskiego i zdobył serca konsumentów. Co mówią o nim opinie?

Jest to szampan?

Przypominamy, że słowo «Moscato»? Szampana? Nie, raczej „piżmo”. Materiał ten ma silny i trwały zapach. Piżmo dodaje się do duchów, aby dać im podstawę dźwięku. W krajach Bliskiego Wschodu (Syria, czy może w Egipcie) hodowców starożytnego gronowych został stworzony w skórze owoców, które zawierają duże ilości olejków eterycznych. I tego rodzaju nazwano gałka muszkatołowa. Po tym wszystkim, napój z winogron to staje się bardzo perfumowany. Fenickich i greckich kupców tej odmiany winorośli zostały przywiezione w Europie.

Muscat, pierwotnie z Upalny Arabian przynosi wielką suszę i letnich upałów. Ale okazało się, że winorośl dostosować się bardzo dobrze i do chłodniejszego klimatu. Obecnie istnieje prawie dwieście odmian winogron Muscat. Są one uprawiane w dużych obszarach, począwszy od europejskiej Ukrainy i Mołdawii, a kończąc latynoamerykańskiej Chile czy Australia. Ten rodzaj miłości winiarzy. Po tym wszystkim, jagody przejść pić cały swój niezrównany smak.

Wina z odmian „Moscato Bianco”

winorośle te, dzięki gorącym klimacie, doskonale zakorzeniła się we Włoszech. W tym kraju, wiele obszarów uprawy odmiana Moscato. Szampana i wina „cichy” (suche, obronny, w wieku) charakteryzują się przyjemnym aromatem o złożonym bukiecie. Młodzi napoje dostrzec odcienie skórki pomarańczowej. Wina mocne są różne nuty bergamotki i rodzynek. Wykonany z białego muskat i szampana. Szczególnie dobrze produkować wino musujące w Piemoncie, w miejscowości regionu Asti. Jest to północno-zachodniej części Włoch, na południowych stokach Alp.

Aby zapisać orzeźwiający kwasowości i jasny smaku, gałka muszkatołowa zebrany wcześniej. Tak więc, jagody nie mają czasu, aby wpisać cukry. Ten Spumante jest przeznaczony do przystawek i dań z owoców morza. Alkoholu w winie wynosi nie więcej niż siedem i pół procent. Jeżeli zebrane później, z jego kucharz deser napoje.

Champagne "Rivanj Moscato"

Mówiliśmy już, że białe musujące winorośli uprawianych w północnych regionach Włoch – Piemontu, Lombardii, Trentino-Alto Adige, Veneto, Emilia-Romania. Ale jeśli mówimy o winach musujących (Spumante i frizante), najlepszym smaku i aromatu niezrównaną różnych napojów pochodzą z regionu Asti. Jest tam i na bazie winogron produkowanych marki „Cinzano”, „Martini”, „Mondoro”.

Rozpocznij swoją opinię wina musującego z Włoch z „Rivanj”. Champagne Rivani Moscato jest w stu procentach składa się z moszczu gronowego „White Muscat”. Marka ta została nagrodzona brązowym medalem na międzynarodowej konkurencji IWSC 2013. Barwa światła napój żółty, słomkowy. Aromat jest odczuwany słodkie owoce z nutą cytrusów. W miękki, świeży, dobrze wyważony smak usłyszał dźwięk aksamitny. Ten Spumante z prowokujące pęknięcie bańki delikatnie w usta i pieszcząc podniebienie. Champagne słodycz przyczyny i warunki dostawy. Chodzi o ciasta weselne lub lekkich włoskich deserów. Koszty butelki w Rosji około czterystu rubli.

"Bosko Moscato" (frizante)

W alkoshopah również zaprezentować produkt o nazwie Bosca Moscato – litewskiej produkcji szampana. To okienko opinie opisać jako soda niezwykle niskiej zawartości alkoholu. Jeśli mówimy o włoskich produktów sprzedawanych pod nazwą „Fjord i Bosco Moscato” It – wysokiej jakości napoju, który należy do kategorii „cicho” Champagne (frizante). W związku z tym, szyjka butelki zamkniętej korkiem zwykłą wina. Jednak wylewa napój do szklanki gry pęcherzyków. Ale formy pianki są bardzo małe. Wino białe, półwytrawne, słomkowy. Alkohol w nim jedenaście procent, cukier – dziesięć gramów na litr. Frizante pachnący bukiet przypominający stowarzyszenia kolorach. Co nie jest zaskakujące. W rzeczywistości „i fiord Bosco” jest tłumaczone jako „Flower” Lasu. Smak napoju jest świeże, pachnące, lekko grać. Kwasowość doskonale wyważone. Frizante podawane lekko schłodzone z dań rybnych dań kuchni włoskiej (risotto z krewetkami i warzywami), przekąskę. Cena za butelkę – około osiem euro.

Champagne Cavatina Moscato

Będzie on odpowiadał miłośników słodkiego spumante. Tak, i to serwowane jest dobrze schłodzone (do pięciu lub sześciu stopni) z deserów, owoców i serów. Cukier w nim – aż siedemdziesięciu gramów na litr. Twierdza – siedem stopni. Spumante jasny kolor słomkowy. Aromat kwiatów tonów słychać z niuansami miodu. Smak wina świeże, lekkie i harmonijne. We Włoszech, ten szampana można kupić w cenie czterech euro za butelkę. Rosyjski alkobutikah jego wartość jest trzysta sześćdziesiąt rubli.

"Villa Blanca"

Rozważmy tańszych marek win musujących produkowane z odmiany Moscato. Champagne Villa Blanca jest pomysłem "Ariant" Plant (Czelabińsk). Cena za butelkę – sto pięćdziesiąt dwa ruble, które nie mogą jednak cieszyć. Producent uczciwie przyznaje, że wino jest gazowany produkt. To znaczy, z których żaden proces naturalnego szampana nie mówimy. W tworzeniu „Villa Blanca” zaangażowany vinmaterialy białych odmian. Drink ten delikatny kolor słomkowy. Aromat świeżych nut owocowych są odczuwalne. Smak napoju doskonale orzeźwiający, słodki. Czułem się winogron Muscat i liczi. Twierdza w gazowanym napoju alkoholowego – siedem i pół stopni.

Moscato Spumante Champagne

Pod tą nazwą można znaleźć produkty wielu włoskich winiarzy. Napój może być zarówno słodkie i półwytrawne. Na przykład, bierzemy Contarini „marki jej produktów z regionu Veneto. Dostawy producenta na półkach Szampańskie słodkie (dolce). Twierdza w winie musującym – osiem stopni. Piję piękny złoty kolor. Bukiet i smak usłyszeć klasyczne nuty Muscat. To wino nie powinno być znacznie ochładza. Dziesięć lub dwanaście stopni będzie wystarczająca. Ten Spumante jest podawane z deserów, ale jeszcze lepiej pić go jako aperitif bez przekąsek. Butelka kosztuje około czterysta sześćdziesiąt rubli.

"Santero Asti"

Ten luksusowy spumante stu procentach składa się z winogron Moscato. Szampan jest produkowany w zakładzie „Santero” w pobliżu miejscowości Asti (Piemont). Pić inny szlachetny smak, który można usłyszeć dźwięk aksamitny. Aroma, jak przystało Muscat, bardzo zajęty. To przeplecione nuty świeżych słodkich owoców (brzoskwinia, morela) z niuansów szałwii. Napój siła jest sześć i pół stopnia. Podawać schłodzone Spumante z owoców i serów. Butelka alkoholu w rosyjskich butików wartości około sześćset pięćdziesiąt rubli.