631 Shares 6817 views

Kosmetyki naturalne – białe jajko dla skóry tłustej

Domowe maseczki i balsamy są często o właściwościach leczniczych nie są gorsze od drogich kosmetyków. A jeśli w sklepie fizycznym oznacza, że nie ma powodów, by wątpić, kosmetyki domowe – to zawsze gwarancja 100% z surowców pochodzenia absolutnie naturalne. Tak, że piękno i zdrowie iść do kuchni!

Przydatne właściwości typowych potraw z wielkim powodzeniem stosowane w kosmetykach, nasze babcie. Dlaczego nie pójść za ich przykładem? W szczególności, jajko zwyczajnego kury – to skarbnica witamin i doskonałą podstawę dla maski medycznego typu „dwa w jednym”. Żółtko jest przydatny jako środek odżywczy dla obszarów suchość skóry, a białko jaja ma zaskakującą właściwość wybielaczy, odtłuścić i wysuszyć i ciągnąć się rozszerzone pory. Ponadto, składniki jaj kurzych są przydatne nie tylko skórę, ale także włosy, więc jest to idealne środki pielęgnacji dla wszystkich okazjach.

maska z białka jaja

Dla skóry tłustej

Aby pozbyć się tłuste, trzeba białe jajko jest całkowicie oddzielony od żółtek, ubij trzepaczką razem z pół łyżeczki soku z cytryny. Zakończone waga kosmetyk dokładnie, lekkie ruchy tapping umieścić na linii masażu na twarzy. 15-20 minut zrelaksowany leżąc na kanapie, słuchając przyjemnej muzyki. Kiedy wyschnie, smoem maski z ciepłą wodą. Ze względu na fakt, że po zabiegu może odczuwać lekki ucisk, musi być stosowany na twarz, aby pasować do typu skóry i pory dnia balsam.

W mieszanym rodzaju skóry

Również użyteczne jajka twarz z mieszanym typie skóry. Zdarza się, że na brodzie i czole skóra jest tłusta, a na nosie tych samych rozszerzonymi porami. Natomiast na policzkach, skroni i wokół warg suchą skórę. W tym przypadku, żółtko jest stosowany do suchych obszarach. Jeśli skóra warg crack, żółtko zaleca się wymieszać z pół łyżeczki dyni lub oliwy z oliwek. Oraz w zakresie usuwania czarnych kropek białko jaj, miesza się z dwoma łyżeczkami plastycznej gliny, jest stosowany do obszaru brody, nosa i czoła.

Ponownie, relaks w przyjemnej muzyki, oddychać ulubionego aromakompozitsii przez piętnaście minut, aż do wyschnięcia zarówno maski, odżywia suchą skórę i pory obszary tłuszczowe podsushivaya. Po zabiegu myjemy ciepłą wodą i kładziemy swój ulubiony krem.

Witamina maska z białych jaj starzenia się skóry

Dwie łyżki płatków owsianych (może być mielony w płatkach młynek do kawy „Hercules”) zmieszanych z bitych białek jaj i soku z cytryny. Otrzymane ciasto delikatnie, bez przesuwania skóry, linie masażu stosować na twarz. Pozostawić na piętnaście minut. Po zabiegu, delikatnie przemyć gorącą wodą, a następnie przemyć zimno. Skóra delikatnie ręcznikiem zmoknąć. Nałożyć krem odżywczy.

Jeśli nie chcą zadzierać z płatków owsianych, można zastąpić surowe ziemniaki, starte na drobnej tarce. Mieszanina ziemniaków wymieszać z ubitymi białkami, dodać łyżkę mąki i ponownie dokładnie wymieszać. Zastosuj lekko, starając się nie poruszać skórę. Maska mycie ciepłą wodą. Na koniec przemyć zimną.

Dla delikatnej skóry suchej

Delikatne pieścić sucha skóra już znany przepis żółtka zmieszane z pół łyżeczki dyni lub oliwy z oliwek. I białka jaj nie jest marnowana, ponieważ będzie on przygotować maskę na włosy.

Bonus – maska do włosów!

Do włosów suchych

Jeśli twoje włosy nie jest długi, jedno jajko biały mieszany z łyżką kwaśnej śmietany. Nałożyć na włosy, delikatnie masując korzenie, pozostawić na 15 minut. Zmyć łagodnym szamponem i ciepłej wody.

Do włosów przetłuszczających się

Wymieszać łyżkę soku z cytryny i ubite jajko biały, umieścić na skórze głowy, masując korzenie włosów. Po 15 minutach zmyć z ulubionym szamponem.

Do włosów normalnych

Przygotować puree z dojrzałych jabłek i wymieszać z jaja. Delikatnie nakładać na włosy, masaż i spłukać szampon.