453 Shares 6829 views

Ebola: okres inkubacji. Jak zarazić się wirusem Ebola

Choroba Ebola „zdziesiątkowana” ludność Afryki Zachodniej. Wirus przeniknął i wielu innych krajach. Okaże się w Wielkiej Brytanii, USA. gorączka, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła zagrożenie dla krajów na całym świecie. Skąd przyszedł ten śmiertelną chorobę? Niebezpieczne niż Ebola? Okres inkubacji, objawy, leczenie i choroba teraz powoduje kontrowersje.

Co jest Ebola?

Powiedzieć na pewno, skąd pochodzi i jak wirus pierwszy zainfekowany im człowieka, nikt nie może. Ale on urodził się w Afryce. Po raz pierwszy do głosu w 1976 roku. Tak więc, nie jest to nowy wirus. Powrót w 1976 roku, epidemie były widoczne w wielu dziedzinach. Jednak wirus znajduje się w Zairze (obecnie Kongo -) na wybrzeżu rzeki Ebola. Stąd wzięło swoją nazwę.

Raz w organizmie, wirus powoduje chorobę, której oficjalna nazwa brzmi – krwotoczny gorączkę Ebola. Zdjęcia zainfekowanych ludzi po prostu przerażająca! Śmiertelność sięga niemal 90%. A najgorsze, że ofiary Ebola nie może liczyć na oszczędności szczepionki. To po prostu nie istnieje. Nawet dane leczenie. Po tym wszystkim, oficjalne środki gorączki albo.

gorączka 2014

Nowy wybuch odnotowano w Gwinei w grudniu 2013 r. Infekcja z wysoką szybkością zaczął rozprzestrzeniać do sąsiednich krajów. Pacjenci Ebola odnotowano w Sierra Leone, Liberii, Nigerii. W ciągu historii wirusa jest najbardziej zabójczy wybuch.

Zakażone osoby nie zostały spełnione tylko w Afryce Zachodniej. Dwóch amerykańskich lekarzy, wolontariuszy wybrali się wirusa w wybuchu gorączki. W Stanach Zjednoczonych, co spowodowało prawdziwą panikę. Po tym wszystkim, tylko jeden pacjent, że choroba rozprzestrzeniła się szybko w całym kraju.

Na lekarz-pacjent z ich pełną zgodą przetestowali nowy lek eksperymentalny. Lekarstwo na wirus Ebola – spółki rozwoju biotechnologii w San Diego. Ponieważ ludzkie ciało reaguje na ten lek, nawet nie wiedzą twórców. Po tym wszystkim, eksperymenty przeprowadzono wyłącznie na małpach. Gdy wszystkie znaki Ebola w lekarzy bedolag tam, dostali eksperymentalny lek. Godzinę później, objawy gorączki zaczęła spadać.

Jak Ebola zainfekowany?

Podejrzewa się, że „rodzice” wirusa zaczął nietoperzy owocowych (nazywany również latające lisy). Nośniki mogą być małp (goryle, małpy, szympansy), jeżatka, antylopy leśne i inne zwierzęta.

Jak to Ebola człowiek? Początkowo może to być przenoszone ze zwierząt. Wirus jest przenoszony poprzez izolację i śliny. Tak więc, jeśli chory małpa porysowana lub ugryziony, osoba zostaje zainfekowany. Ponadto, grupa ryzyka obejmuje myśliwych zmasakrowany zwłok zwierzęcych.

Jak Ebola zakażonych ludzi, którzy nie są w kontakcie ze zwierzętami? Niestety, jedna osoba wystarczy podnieść śmiertelnego wirusa. I to jest rozłożone wzdłuż łańcucha. Wirus jest przenoszony przez krew i wszystkich płynach ustrojowych. Tak więc, nawet podczas pocałunku można uzyskać śmiertelną chorobę.

Czasami ludzie nawet wiedzieć, jak zarazić się wirusem Ebola, chorzy sami. W czasach, nie zauważając najmniejsze rany nie jest widoczny gołym okiem, że podniósł wirusa. Istnieje wiele przypadków infekcji w Afryce, z martwych. Wszakże nawet ciało zmarłego jest zaraźliwy. Rozprzestrzeniania się wirusa i może ze względu na kontakt z przedmiotami, które zostały zainfekowane przez chorego.

Objawy choroby

Mając pomysł jak Ebola jest transmitowany, możliwe jest, aby rozpoznać cechy charakterystyczne dla tej choroby.

Tak, pierwotnie opracowany jako choroby przeziębienia. Na początkowym etapie, znamienny brzmienie wyposażony Ebola:

 • bóle głowy;
 • podnoszenie temperatury do 39-40 °;
 • kołatanie serca;
 • ból mięśni;
 • suchy kaszel, ból gardła;
 • ból w klatce piersiowej;
 • amimichnost twarz, zapadnięte oczy.

Dalszej progresji choroby charakteryzuje się nowych objawów. Ona pojawia się na 2 lub 3 dzień:

 • wymioty;
 • ból brzucha;
 • biegunka z zanieczyszczeniami krwi.

Na trzeciej, czasami dzień czwarty zespół krwotoczny jest wyraźnie widoczny. krwotoki obserwowano w białek oczu. Skóra, narządy wewnętrzne zaczynają krwawić.

5-7 dni przedstawia wysypka odropodobna. Wizualnie wygląda jak czerwone plamy. W tym przypadku pacjent nie doświadcza świądu. Z biegiem czasu, na miejscu pojawia się wysypka peelingu. Najbardziej podatne na pokonaniu wewnętrznej strony ud i barku. U pacjentów doświadcza ospałość, dezorientacja. Czasami choroby objawia się naprzeciwko objaw – miesza.

8-9 dni rozległe krwawienie, wstrząs toksyczny prowadzi do wyraźnego spadku ciśnienia krwi. W tym czasie może nastąpić śmierć.

Jeśli zgon został unikać, stan poprawę widać w 10-12 dniu. Pacjent ma normalną temperaturę. Pacjent zaczyna iść na poprawki. Proces ten trwa od 2 do 3 miesięcy.

okres inkubacji

Ważne jest, aby zrozumieć, w jaki okres czasu może manifestować choroby. Uważa się, że w większości źródeł, takich jak choroba Ebola okres inkubacji wynosi od 2 do 21 dni. Średni czas pomiędzy procesu infekcji i pojawienia się objawów, od 3 do 9 dni. Zazwyczaj czas ten jest na tyle oczywisty we wszystkich brzydotę Ebola. Okres inkubacji, należy przez to rozumieć, ale trwa do 21 dni. Dlatego choroba może wystąpić w każdym z tych dni.

grupa ryzyka

Absolutnie nikt nie może pochwalić się ochrony od strasznych wirusa. Jednakże istnieją kategorie populacjach najbardziej narażone na ryzyko zakażenia:

 1. Lekarze, którzy z racji zawodu są zmuszeni do leczenia pacjentów.
 2. Być może nawet bardziej narażone na zainfekowanych krewnych. Po tym wszystkim, są one podane misję opieki nad chorym.
 3. W specjalnej kategorii myśliwych stoisku.

Rozpoznanie choroby

Początkowo analizowano historię epidemiologiczną. Innymi słowy, ustanowiony fakt pacjenta w strefie niekorzystnej sytuacji. Badamy możliwość kontaktu z osobą zakażoną. Jeśli istnieje taka możliwość, staje się wątpliwe diagnozy „Ebola”. Okres inkubacji, jak już widzieliśmy, to 21 dni. W tym czasie pacjent powinien być hospitalizowany.

następujących badań przeprowadzonych w tym okresie:

 1. Staranne badanie skarg i historii choroby pacjenta. Zwrócono uwagę na czas wzrostu temperatury, masywne krwawienie, wodniste stolce z obecnością we krwi, i tak dalej.
 2. Wirusologiczne diagnoza. Bada płynu biologicznego. Z krwi, wyizolowany wirus ludzkiej śliny i wprowadzenie go do organizmu zwierzęcia laboratoryjnego. Go pod obserwacją w celu zidentyfikowania charakterystyczny rozwój procesu zakaźnego.
 3. Diagnostyka serologiczna. Z pomocą przeciwciał rozpoznać wirusa patogenu. W przyszłości starać się wyeliminować.
 4. choroba zakaźna konsultacja.

leczenie gorączki

Ebola pacjenci hospitalizowani obowiązkowo w specjalnych pudełkach. Tylko przeszkolony personel są dopuszczone do leczenia takich pacjentów. Niestety, nie opracowano jasny program, który pozwala na pokonanie tej choroby jak Ebola. Leczenie obejmuje następujące elementy:

 • przyjmowania leków przeciwwirusowych;
 • podawanie immunoglobuliny dawcy – korpus ochronny pochodzi od człowieka lub konie w trakcie choroby, a tym samym odporność na wirusa.

zabieg terapeutyczny jest zredukowana do objawów bojowych:

 • leżenia w łóżku;
 • strawne jedzenie, pół-płynnej żywności;
 • Podawanie roztwory glukozy lub soli fizjologicznej, jeśli u pacjenta obserwuje się silne zatrucia i odwadnianie;
 • witaminy (kwas askorbinowy, B6, PP);
 • transfuzja płytek krwi (dawcy) po normalizacji w krzepnięciu krwi;
 • leki przeciwgorączkowe;
 • Hemodializa – krew oczyszczanie systemu sztucznej nerki z toksyn, które wywołuje wirus;
 • Antybiotyki w rozwoju powikłań bakteryjnych charakteru.

Czy istnieje lekarstwo na wirusa Ebola?

To pytanie dręczy nie tylko sami pacjenci. To ustawienie szerokich mas ludzi, przeżywa strach przed ewentualną epidemię. Ten cel, naukowcy starają się chronić ludzi przed groźbą niebezpieczeństwa. I choć dziś dość niepewne środki do zwalczania takich chorób jak leczenie Ebola, zapewne wkrótce zostanie znaleziony.

Pomimo faktu, że oficjalna szczepionki nie została jeszcze zarejestrowana, wielu potencjalnych leków zostało już wymyślone. Znamiennym potwierdzeniem jest to eksperymentalny lek, który został przetestowany na amerykańskich lekarzy. Nie daleko w tyle, a kanadyjski koncern farmaceutyczny, aby stworzyć lek, który może walczyć gorączkę.

Rosja cofnęła również. Niedaleko Nowosybirska opracowania systemów testowych, które może zdiagnozować niebezpiecznego wirusa. To właśnie tam, w centrum naukowym „wektor”, pracuje nad stworzeniem unikalnego szczepionki przeciwko Ebola. Nawet dzisiaj, nowy lek jest testowany na zwierzętach. Jednak sami pracownicy centrum zachować wszystkie informacje poufne.

Tak więc, mamy nadzieję, że wkrótce unikalny szczepionka przeciwko śmiertelnej gorączki zostaną przedstawione do mas ludności.

Zapobieganie i zalecenia

Kwestia ochrony ludności od śmiercionośnego wirusa nie gwałtownie rosnąć. Rzeczywiście, do tej pory nie zarejestrował jeden potwierdzony przypadek zakażenia w kraju. Jednakże, w celu zapobiegania powinien znać niektóre z zaleceń. Pozwalają one prawidłowe i terminowe podejmują wszelkie niezbędne środki, aby nie skończyć jako ofiar wirusa Ebola.

Kluczowe zalecenia:

 1. W celu uniemożliwienia infekcji z gorączką powinno być zaniechane odwiedzając Zachód i kraje Afryki Środkowej.
 2. W razie potrzeby, na wycieczkę do wyżej wymienionych obszarach jest konieczne stosowanie masek ochronnych. Należy unikać zatłoczonych miejsc i jeśli to możliwe, nie kontaktować się z chorymi.
 3. W zakresie prewencji powinny być stale wietrzyć pomieszczenie, tworząc na mokro, starannie przestrzegać zasad higieny. Nie jest konieczne do dokonania zakupów w niepowołane miejsca handlu.
 4. Jeśli podejrzewasz, że choroba Ebola należy położyć na maskę i szukać natychmiastowej pomocy medycznej.
 5. Po powrocie z wycieczki do wystąpienia objawów przypominających nieco Ebola, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą. Lekarz musi dostarczyć pełną informację o krajach, które pozostały. Pamiętaj, aby podać czas podróży.

wniosek

Niedawno istotą wirusa Ebola nie było jasne, a gorączka zdawała się być czymś bardzo daleko: szaleje gdzieś w Afryce, podjęcia środków w celu powstrzymania choroby. Ale wieści pacjenta z Wielkiej Brytanii mieszka z lekarzy z Ameryki wykonane dość szczególne zagrożenie wirusami.

Jednakże, nie panikuj. Rospotriebnadzor mówi, że Rosjanie nie są zagrożone epidemią. Jednak podróż do kraju Afryki Zachodniej, powinno być zaniechane. Ale w innych krajach można przejść bez strachu przynieść strasznych „pamiątkę”. Po prowadzone rygorystyczne środki kontroli są w stanie chronić przed śmiertelnym wirusem. Ale po powrocie należy uważnie słuchać swojego ciała. Po okresie inkubacji choroby trwa nieprzyjemnym 21 dni.