188 Shares 4349 views

Pojemnik stacji napełniania. Samochodowych stacji benzynowej kontenerowe

Wzrost liczby samochodów do różnych celów na drogach krajowych prowadzących do rozwoju sieci stacji benzynowych oraz poprawy wyposażenia na nich. Wypełnienie zwiększoną przepustowość, prędkość tankowania pojazdów zakres olej opałowy o wysokich właściwościach funkcjonalnych i ekologicznych.


Rodzaje stacjach benzynowych

Stacje benzynowe mogą być podzielone na grupy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pożarowego NPB 111-98.

Tradycyjny stacja stała gazowa – to struktura kapitałowa ze zbiorników podziemnych, które znajdują się w pewnej odległości od dozowników. Umieść je, projektowania, budowy i eksploatacji w ścisłej zgodności z przepisami budowlanymi, normami i przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego.

Oraz blok są nieruchome stacje w kolumny, które są umieszczone powyżej zbiornika podpowierzchniowego oraz modułową, w której pojemniki z paliwem są rozmieszczone kolumny.

Wiele firm z dużą liczbą pojazdów własnych umieszczone są na jego terytorium do własnych potrzeb stacjach benzynowych.

Ruchoma stacja napełniania – zbiornik na podwoziu samochodu jednego rodzaju paliw silnikowych płynnych.

I ostatni, otrzymał niedawno rozpowszechniony rodzaj stacji benzynowej – stacja napełniania pojemnika.

Stacje paliw tego typu są stosowane w małych społecznościach, do tankowania pojazdów resortowych, a latem – pojazdy osobowe.

Stacje paliw, kontenerowe

Aby zainstalować pojemnik na stacji paliw nie trzeba wykonywać prace ziemne, fundamenty i organizowania skomplikowanych studzienek spustowych paliwo, wykonać instalację pojemników do zbierania wycieku paliwa awaryjnego. Ale, mimo wszystko, każda stacja napełniania pojemnik wykonany jest w ścisłej zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa pożarowego. Pojemnik do przechowywania paliwa jest utworzona jako metalowej konstrukcji podzielonego na przedziały przeciwpożarowej.

Komora tankowania zlokalizowane dozowniki. Oddzielne komory są zbiornika paliwa, a pompa przenoszenia przeciwwybuchowe wypełnić je z paliwem.

Sprzęt technologiczny może być montowany na klapie zbiornika, a następnie w górnej części zbiornika znajduje się ogrodzony plac zabaw dla obsługi tego urządzenia. Istnieją opcje KAZS projekty, w których urządzenia są rozmieszczone w przedziale bocznym specjalnej technologii.

Wspólne dla wszystkich wzorów stacji benzynowej jest lokalizacja zbiornika gruntu i układ kolumn w kontenerze.

stacji napełniania pojemnika opakowaniowego

Pojemnik stacja napełniania zawiera dwa lub więcej kontenerów: pojemnik do przechowywania paliwa (jeden lub więcej), która nazywana jest również operatorowi kontroli pojemnika lub środka wysyłki.

Pojemnik sterowania może obliczać nie tylko w zależności od lokalizacji operatora pracy, ale również w toalecie lub magazynu. Operator jest wyposażony w oświetlenie wewnętrzne i okablowania, nie są rozmieszczone głośniki sterowania urządzenia. Pakiet może zawierać szafkę zasilania, sprzęt laboratoryjny i metrologia, systemu nagłośnienia.

Pojemnik stanowisko napełniania może być obliczona paliwa od jednego do czterech gatunków.

Pojemność zbiorników, pojedyncze lub podwójne ściany, może wynosić od trzech do czterdziestu metrów sześciennych. koncern naftowy stacje benzynowe „Lukoil”, pojemnik typu zlecenia o pojemności 40 metrów sześciennych. metrów z możliwością działania w warunkach klimatycznych w Arktyce i dalekiej północy.

Wydawałoby się, że giganci branży naftowej nie potrzebuje mini-opatrunek, ale cele są różne. Chetyrehkubovuyu mały pojemnik stacji paliw „Gazpromnieft”, nie mniej znana rosyjska firma wykorzystuje do własnych potrzeb.

I nie zatrzymać się na bok, a inny gigant naftowy. OAO „Gazprom” stacje paliw na własnych pojazdach zamówionych z kolumny operatora GSM-komunikacyjnych.

Przechowywanie paliwa

zbiorniki paliwa są wyposażone w pojemniki o różnej pojemności i różnych typów jedno-, dwu-, trzy- lub czteroczęściowy. Dozowniki mogą także różnić w zależności od typu.

Na stacjach benzynowych stosowane zbiorniki o podwójnych ściankach, w których przestrzeń między ścianami bezpieczeństwa pożarowego jest wypełnione przeciw zamarzaniu lub gazu, i musi być zainstalowany czujnik kontroli wycieków.

Sprzęt proces obejmuje nie tylko rury, przez który, gdy zbiornik jest wypełniony olejem i rurą wydających paliwo, rurki dozujące i włazów, czujniki poziomu górnego, ale ogneograditeli, odcinający i zawór odpowietrzający. Zbiornik i rura są wykonane z wysokiej jakości stali, ewentualnie ze stali lub mróz od 2 mm grubości.

Pojedyncza ściana zbiornika z tacą do zbierania rozlanego paliwa mogą być stosowane, jeżeli stacja napełniania pojemnik znajduje się poza miejscowością.

Dozowniki mogą być jedno ramię, na przykład, „Topaz-511” i dvuhpistoletnye a nawet trehrukavnye. Na przykład, stacje benzynowe OAO „Gazprom” wyposażone w dodatkową kolumną dwóch paliw w przypadku awarii głównego trehrukavnoy.

wyposażenie opcjonalne

Jako dodatkowe wyposażenie w stanowisku napełniania pojemnika może być zainstalowany autonomicznych systemów do różnych celów.

Bez interwencji człowieka i obecności zewnętrznych systemów sterowania na stacjach benzynowych ustalonego układu niezależnego paliwa napełniania. Mikrokomputer, czytnik kart proxy (karty magnetyczne z danymi osobowymi o granicy dostarczanego paliwa) i klawiatura są zainstalowane na każdym dystrybutorów paliwa i działa niezależnie. W tym przypadku, kolumna może być jedno ramię, a przeznaczony dla kilku rodzajów paliwa.

Centralny komputer w siedzibie przetwarza informacje z poszczególnych kolumn z wykorzystaniem komunikacji GSM.

Paliwo może być dozowane niezależnie od zacisków, przeznaczonych do instalowania na odległości co najmniej trzech metrów od KAZS. Terminale mogą być zarówno dla zwykłych kart bankowych oraz ograniczyć karty na własny użytek, jak teraz.

Dodatkowa stacja napełniania pojemnik według zadanej klienta pożaru systemy i system kontroli poziomu zbiornika gaśniczego. Na przykład, pojemnik stacje paliwowe „Gazpromniefti” jest wyposażony w system przeciwpożarowy „Buran” i poziom typu PMP Company „Sensor”. Nadajnik może mierzyć poziom płynu w zbiorniku, jego temperatura, gęstość i objętość.

Pojemnik na stacji benzynowej „Lukoil”

Stacja benzynowa dla jednej z największych rosyjskich firm naftowych produkowane o jeden projekt kilku producentów. KAZS sieć przeznaczony do stosowania jako pełnoprawny mobilnych stacji paliw na dalekiej północy i Zachodniej Syberii.

Dozowniki i zbiorniki mogą przechowywać i wyświetlać trzy rodzaje paliw: olej napędowy, benzyna AI-80 AI-92 w różnych temperaturach od -60 do + 40 ° C

Nowoczesne systemy automatyki monitorować napełnienie zbiornika, stan przechowywanych paliw i ich dostawy.

KAZS dwa ramiona są wyposażone w dwa dystrybutory paliwa podłączonych do zdalnego sterowania poprzez interfejs RS-485.

Czynniki wpływające na KAZS cena

Producent nie może dokonać kalkulacji kosztów wyprzedzeniem poszczególnych stacji benzynowej. Do napełniania pojemnika ceny stacji zależy od wielu czynników, a na rynku zakres Dziś od 160.000 do 4,5 mln rubli.

Głównym czynnikiem jest liczba pojemników i ich objętości. Objętość zbiornika jednego metra sześciennego jest przeznaczony dla jednego rodzaju paliwa, objętości 40 metrów sześciennych. m – dla trzech.

Kolejny czynnik – Dokładność układu dozowania paliwa i jego automatyzacji. kasa, komputer, specjalne oprogramowanie, zaawansowanej komunikacji z centralnym biurze może być zainstalowany na stacji benzynowej na życzenie klienta oraz, oczywiście, wpływ na cenę.

Nie wszyscy klienci połączą swoją stację regulowana indywidualnie stacji napełniania (operator). I to jest oddzielny pojemnik, a to wpływa na cenę bardzo dużo.

Inna cena KAZS różne występy klimatyczne. Nie tylko, że do produkcji zbiornika przy użyciu specjalnej stali odporne na zimno, są często instalowane w rurach systemu ogrzewania paliwa.

Opcje wpływa również na cenę stacji benzynowej. Dozowniki różnią się w projektowaniu, rodzaju i sposobu montażu producenta. Nawet o tych samych prelegentów z Niemiec, Włoch, Rosji i Chinach znacznie różnią się ceną.

Wydajność pompy, obecność nadajnika wzoru, akcesoria – te chwile są ważne i sprawiają, że wpływ na cenę.

Cena jest z pewnością ważnym argumentem przy wyborze stacji benzynowej. Ale do wyboru konieczne jest wszystko jedno w jakości komponentów i materiałów. Czynniki te są znacznie bardziej istotne dla bezpiecznego i nieprzerwanego funkcjonowania stacji napełniania pojemnika.