115 Shares 2150 views

Jak wywołać menedżera zadań? Krótka instrukcja

Mniej lub bardziej doświadczony użytkownik komputera musi znać podstawy obsługi systemów operacyjnych. Piękno Windows jest, że niezależnie od wersji i integracji usług, podstawowe ustawienia kontroli zasadniczo nie zmieni. Można zmienić wygląd, funkcjonalność, wydajność systemu, ale takie składniki jak dyspozytorski zadań, Wiersz poleceń, restartu i funkcji wyłączania, zawsze pozostają takie same w zarządzaniu.


W części, to sprawia, że łatwiej jest użyć zaktualizowanej wersji systemu Windows, ponieważ nawet jeśli wcześniej zainstalowany Win 95, a Ty zdecydujesz się umieścić „Siedem”, to nie będzie można umieścić w ślepy zaułek pytanie: „Jak znaleźć panelu sterowania” lub „Jak wywołać menedżera zadań?” Bo z wersji na wersję, proces ten nie ulega zmianie.

Na przykład. Jak zadzwonić do menedżera zadań? Robimy to na trzy różne sposoby.

Pierwszy proces. Wprowadzić „Panel sterowania”, kliknąć lewym przyciskiem myszy (prawym przyciskiem myszy) na wolnej przestrzeni na ikonę, aby otworzyć podmenu. Lista dostępnych funkcji, zobaczysz odpowiednią linię. Zadzwoń do menedżera zadań lewy przycisk myszy. To wszystko. Ale są przypadki, gdy centrala nie jest dostępna.

Sposób drugi. Na klawiaturze komputera (lub laptop), naciśnij kolejno klawisze Ctrl + Alt + Del. Pojawi się panel sterowania systemem, w którym okno będzie oferowane kilka opcji. Będziesz od razu zrozumieć, jak nazywają „Task Manager”. Jeśli nie, nie znowu i znowu uderzył w klawisze, myśląc, jeśli coś nie działa. System po prostu przeciążone i nie może od razu spełnić żądania.

Trzeci sposób. Najprostszym, ale przynajmniej wiadomo. Ta opcja jest używana głównie programistów zawodowych i spetsisty w zakresie technologii IT. W wierszu polecenia (Run) trzeba, stosując angielski układ klawiatury, aby wprowadzić słowo «taskmgr» i naciśnij Enter. Potem na ekranie pojawia się natychmiast Task Manager.

Kilka słów o funkcjonalności

Teraz, gdy wiesz, jak szybko i łatwo wywołać Menedżera zadań, więc nie występują powikłania nie powinno być. Po tym wszystkim, nie ma tak wiele problemów, z którym kontroler jest w stanie nie poradzić. Zawiesza Czy masz jakąś grę lub system zarządzania transparent wirusów zablokowany, ta prosta funkcja pozwala szybko obliczyć i poza nieprzyjemnym procesie pracy, a następnie od startu, jeżeli wymagają tego okoliczności.

Również może być wykorzystywane do śledzenia temperatury procesora, pamięci RAM, a nawet obliczyć zatorów niż jest „młotkiem” RAM. Aby wyłączyć działanie aktywnego procesu jest tak proste, jak prawym przyciskiem myszy na jego ikonę, wybierz „Idź do przetworzenia” i kliknij „Usuń”.

Te proste sztuczki mają dużo czasu, aby zaoszczędzić od zadawania pytań, które nieuchronnie pojawiają się podczas pracy z dowolnymi systemami operacyjnymi. Zadzwoń do Menedżera zadań – jest taka sama, jak zadzwonić obsługi klienta z prośbą o pomoc. Zdolność do samodzielnego radzenia sobie z niektórymi problemami podczas pracy na komputerze znacznie oszczędza czas i pieniądze.