799 Shares 6458 views

katar sienny: objawy u dorosłych i dzieci

Pollinosis lub katar sienny, jest nazywany sezonowy choroby alergicznej natury, ma tę właściwość, pojawiających się w trakcie roślin, której pyłek jest przenoszony przez wiatr. Często choroba pogarsza w ciepłych porach roku – wiosną i latem. Rozprowadzany przez dość dużej odległości od wiatru, pyłek osadza się na błonach śluzowych jamy ciała człowieka. Zdrowi ludzie tacy kontakt nie może czuć, i podatne na przejawy alergicznych – doświadczy katar sienny.


Objawy choroby mogą być śledzone, głównie w postaci przeziębienie. Ponadto, nie jest obrzęk błony śluzowej nosa, obrzęk wokół oczu, łzawienie oczu i częste kichanie. Nawet jedna roślina może powodować katar sienny. Objawy mogą pojawić się w różnym stopniu nasilenia, aż do ataków astmy (20% przypadków).

Istnieje ponad tysiąc gatunków roślin. Ale tylko około pięćdziesięciu z nich może powodować katar sienny sprężynę. Najbardziej szkodliwy Uwzględniono alergen pyłku ambrozji, a także z Quinoa, olcha, mniszek lekarski, brzoza, topola, słonecznika.

Pomimo faktu, że poza miastem nie są roślinami jest znacznie większa niż ich alergie zakładników są tylko mieszkańcy miast. Często jest zanieczyszczone powietrze wielkich miast, ale nie kwitnących roślin, powoduje katar sienny. Objawy choroby objawia się w ciągłym wdychanie spalin samochodowych, pyłów, substancji chemicznych emitowanych do atmosfery przez przedsiębiorstwa. Wybuchowej mieszaniny powoduje podrażnienie błon śluzowych, tak że staje się cieńsza i stają się podatne na pyłku kwiatowego, a także działania.

Na podstawie skarg pacjentów, które pokrywają się z okresem rozkwitu, flora, alergolog może zdiagnozować katar sienny. Objawy w tym przypadku stanowić podstawę do opracowania testów skórnych (w remisji). Zrobione – małych zadrapań stosowane mikroskopijne dawka alergenu w postaci pyłków i jest reakcja z nim.

katar sienny u dzieci jest to szczególne sytuacje kliniczne. Symptomatologia objawia się gorączką i rumień. Oprócz objawów choroby wrodzonej u osoby dorosłej, dziecko może wystąpić ból głowy, stan zapalny i obrzęk jelit i żołądka. Dlatego też, w przypadku Dzieci podczas kwitnienia roślin nieżyt nosa, łzawienie, utrata apetytu, rozdrażnienie nie powinny wykluczać rozwoju kataru siennego. Pojawienie się choroby mogą promować skaza zapalenie skóry, przewlekłe schorzenia dróg oddechowych, zatrucie żywności lub alergii.

Siano gorączka leczenie powinno być prowadzone pod ścisłym nadzorem lekarza. Zazwyczaj, aby pozbyć się choroby są powoływani informacji medycznych narkotyków antyhistaminowy orientację – syropy i tabletki. Muszą być wykluczone z diety, alergeny pokarmowe, przeprowadzonych w siedzibie mokro tak często, jak to możliwe, gardła, przemyć oczy i nos po każdym powrocie do ulic.

Brak leczenia kataru siennego może prowadzić do astmy oskrzelowej.