591 Shares 1223 views

Szybkie działanie przeczyszczające. Jego poglądy i różnice

Na pierwszy rzut oka szybko działający środek przeczyszczający może wydawać się zupełnie niepotrzebne i absolutnie niepotrzebnych rzeczy w apteczki zdrowej osoby. Jednak tak nie jest. W rzeczywistości, około jedna piąta ludzi na naszej planecie, nie jest obcy dla takich chorób jak: przewlekłe zaparcia. To jest dość imponująca postać, tak szybko działający środek przeczyszczający dzisiaj zaczyna używać nie mniej popularne niż którykolwiek ze zwykłych środków, mających na przykład, aby wzmocnić układ odpornościowy.

nie częściej niż z chorobą dla lekarzy w leczeniu kobiet w wieku powyżej czterdziestu lat, ludzie, którzy są w przeważającej części osiadły i starszych. Ciekawostka: ludzie na obszarach wiejskich są prawie nigdy nie skarżą się na zaparcia. Z tego możemy wywnioskować, że powodem ich wygląd – to zły styl życia i odżywiania. Ogólnie rzecz biorąc, w każdym przypadku, najszybszy i najbardziej powszechnym sposobem leczenia zaparcia – szybkie działanie przeczyszczające.

Jednak należy stwierdzić, że wszystkie środki przeczyszczające różnią się na mechanizmie i sposobie działania. Niektóre z nich zachęcić jelita do zwiększenia aktywności operacji ewakuacji, zapewniając stymulujący wpływ na zakończeniach nerwowych jego błony śluzowej. Do grupy tych substancji przeczyszczających stosuje się wiele środków pochodzenia naturalnego, takich jak olej rycynowy, kora kruszyny lub Plantex. Jednakże istnieją sztuczne leki. Jako przykład, skuteczny i bezpieczny środek przeczyszczający szybkie działanie „Bisakodyl”.

Jednym z najważniejszych etapów trawienia, które występuje w jelicie – absorpcja wody z pół-stałą masę kału. Kolejna grupa przeczyszczające oparte na zapobieganiu jego absorpcji. W wyniku tego, zwiększa się ilościowych masy stolca, co z kolei ma wpływ na stymulowanie jelita, zachęcając go oczyścić. Należą do nich solanki środek przeczyszczający: sól glauberską, tlenek magnezu, siarczan magnezu i innych.

Przydzielanie odrębną kategorię takich środków przeczyszczających, które mają wpływ na właściwości fizyczne, kału, a nie na stan jelit. Na przykład, jeśli spożywać żywności wodorosty, pęcznieje, po wchłania płyn. Zatem ilość kału wzrośnie. Proces ten zachodzi dzięki agar substancji. W przybliżeniu tego samego systemu operacyjnego pektinopodobnye substancji zawartych, na przykład, jabłka. Podobne efekty mają makrogol i laktulozę. Dlatego na podstawie tych substancji produkować leki przeczyszczające.

Obecnie istnieje bardziej doskonałe połączenie leków. Leki z tej grupy są silniejsze przeczyszczający. Należą do nich "Normakol", "Izaman", "Regulaks" i inne.

Nie trzeba dodawać, wszystkie środki przeczyszczające różnią się od intensywności działania. Jaki rodzaj leku do wyboru zależy od celu jego stosowania. Tak więc, na przykład, nie pronosnye środków przeczyszczających. Silny środek przeczyszczający taki znak używany do zakończenia przedoperacyjne czyszczenie jelit. Używane środki przeczyszczające intensywnej akcji i przed postu.

Jest jeszcze inna grupa leków, których nie można jednoznacznie przypisać do przeczyszczających – prokinetycznego. W niektórych przypadkach mogą być bardzo skuteczne w leczeniu zaparć. Leki w tej grupie wzrósł motoryki jelita i tym samym przyczyniają się do zawarcia przenika stolcu. W tej grupie leków obejmują leki, takie jak „cyzaprydu” „Tegaserod” et al.