366 Shares 3284 views

Co powinno być punktem kulminacyjnym po cięciu cesarskim?

Okres rehabilitacji w wyniku cesarskiego ma kilka cech. Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, który jest związany z cięcia tkanki i naczyń krwionośnych, cesarskie cięcie charakteryzuje się utratą krwi. Średnia utrata krwi podczas porodu – 250 ml, co jest łatwo zmniejszona. W rezultacie, to średnie z cesarskich pół litra do litra krwi. W związku z powyższym, ciało staje się bardziej trudne do wypełnienia, ponieważ macierzyństwo zaleca szczególną rehabilitacji po cesarskim.


Po operacji, macica kurczy się wolniej niż po urodzeniu przez pochwę, ponieważ jest on poddawany operacji. W rezultacie, istnieje subinvolution proces, który wymaga szczególnej odzyskanie terapeutycznego począwszy od drugiego dnia po urodzeniu.

Po cięciu cesarskim ewolucja zauważyć, jak to się dzieje, po urodzeniu przez pochwę. Mają one jednak nieco inne specyfiki. Musimy to zrozumieć.

Kobiety opisać wybór jako obfite miesięcznie po cięciu cesarskim. Nazywane są lochia (mikrocząstki martwe tkanki śluzówki macicy, które powstały w wyniku oderwania łożyska). Z reguły tego rodzaju alokacji na pięć lub sześć dni w jasny czerwony odcień. Gdy dostawa odbywa się po około tygodniu, charakter zmian wyładowczych: oni nie są tak bogate i stać ciemnobrązowy odcień.

Co do zasady, wysokość zrzutu po urodzeniu jest trudna do określenia. To zależy od tego, jak będzie zmniejszenie macicy, a także specyfikę przechodzenia z ciążą i porodem.

Zazwyczaj izolacji po cięciu cesarskim mają nieco zgniłe zapach, co dwa lub trzy dni, przechodzi. To przywrócenie przepływu w warunkach normalnych. Gdy smak nie zniknie, lecz staje się bardziej intensywny i zapachy zgnilizny, pilna potrzeba zajęcia się do ginekologa. To samo należy zrobić, gdy wydzielina pozostaje krwawe i szkarłatne kilka tygodni.

W nowoczesnych szpitalach zaleca się stosować specjalne podkładki po porodzie do wchłonięcia wydzieliny. Wynika to z faktu, że zwykle higiena dla takich wydzielin silne krwawienie nie nadają. Ponadto, konieczne jest użycie podkładki zamiast tamponów. Ma to zapewnić, że lochia zewnątrz. Tampon z zastosowaniem procesu znacznie spowalnia.

Pamiętaj, że im szybciej spadek macicy, tym szybciej przestanie lochia. Jest również ważne, ponieważ te wydzieliny zawierają flory mikrobiologicznej, który jest bezpośrednim aktywatorem zapalenia. Ważne jest, aby zmyć ciepłą wodą lub wywaru ziołowego w ciągu dnia (po każdej wizycie w toalecie) bez używania wyrobów higienicznych z aromatów i barwników. Stosowanie nadmanganianu potasu teraz nie zalecane przez ekspertów. Może powodować oparzenia śluzowej. Zabrania się douche, aby przyspieszyć proces ługowania lochia. Ważną rzeczą jest to, że po porodzie, kiedy nie są jeszcze pojedyncze po cięciu cesarskim, niemożliwe jest, aby wziąć kąpiel – tylko ciepły prysznic.

W sprawie wznowienia stosunków seksualnych ginekologów zaleca powstrzymanie się, nawet jeśli przydział już brązowy odcień. Najlepiej to zrobić dopiero po egzaminie miednicy. Wtedy wszystko będzie jasne, a stan ciała będzie bardziej stabilny.

Pamiętaj, że wybór po cięciu cesarskim w ciągu miesiąca przestaną w ogóle. W przeciwnym razie, nie zaszkodzi skonsultować się ze specjalistą. Konsultacja będzie cię chronić od wszelkiego rodzaju nieprzyjemne konsekwencje, które po takiej operacji można zrobić.