647 Shares 5550 views

Skurcze brzucha u dziecka powoduje dyskomfort:

Skurcze brzucha, dziecko może być oznaką przejadanie się, słabe wypróżnienia, fizyczne zmęczenie, nieprawidłowe działanie układu nerwowego. Zwykle ból połączony z biegunką i wymiotami.

Określenie „ból brzucha” będą miały zastosowanie w odniesieniu do wszystkich rodzajów skurcze że doświadczenia dziecka w nadbrzuszu. Czasem ból zlokalizowany poniżej. mogą być ostre i przewlekłe zapalenie.

Zrozumienie tego, co spowodowane skurcze u dziecka, pomagają złagodzić jego ból i dać mu komfort.

Dlaczego żołądek boli u bardzo małych dzieci, dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży?

Co powoduje skurcze brzucha? Powody, dla dziecka może być inna. Wiele zależy od wieku. Ból w brzuchu dziecko 1 roku są identyczne przyczyny dorośli. Rzadki wyjątek, jest obecność w kamicy niemowlęcym.

Ból brzucha dziecka 3 lat często spowodowane przez obecność wyrostka w postaci ostrej, zapalenie otrzewnej, zapalenie uchyłków lub.

Skurcze w żołądku dziecka 5 lat może mieć charakter funkcjonalny. Nie są one związane ze zmianami patologicznymi w przewodzie pokarmowym lub uszkodzenia innych narządów. Porównaj te bóle mogą być migreny u dorosłych.

Co można nazwać dzieci szkół podstawowych skurcze brzucha wiek? Powody, dla dziecka 8 lat są w obecności choroby, które występują w postaci przewlekłej. Na przykład, może to być zapalenie żołądka, wrzodu trawiennego, zapalenie trzustki.

Dieta dziecka w wieku przedszkolnym jest podobna do osoby dorosłej. Dzieciak ma łyżkę i widelec jest nawyków żywieniowych. Wielu uczęszcza do przedszkola.

Skurcz w ciągu 6 lat z podejrzeniem choroby GI uważany jest ostatecznością. Na pierwszym planie są przyczyny, takie jak enterowirus, czerwonka lub zakażenia pasożytami. W niektórych przypadkach mogą one wskazywać na nieprawidłowe działanie nerek i wątroby.

Zdaniem wielu pediatrów, można usłyszeć nie tyle dziecko 3 lata dolegliwości bólowych brzucha. Czasami rodzice nie wierzą ich dziecka, myśląc, że nie chce iść do przedszkola. Oczywiście, istnieją takie przypadki, ale nie zawsze, dzieci mówią prawdę.

Skurcz żołądka dziecka 3 lat mogą być ostre i przewlekłe. Często spotykane po raz pierwszy. Ten stan medycynie nazywa się „ostry brzuch”. W większości przypadków, wskazują na obecność infekcji jelitowych, lub ostra niedrożność jelit.

Charakterystyczną cechą charakter przewlekłego bólu jest często charakterze powtarzającym kolki. Główne powody takiego stanu może być funkcjonalny charakter zaburzenia żołądkowo-jelitowe. W wieku od 3 do 6 wspólnego bakterii przerostu i przewlekłego zaparcia. Jedną z głównych przyczyn jest utrata robaki żołądka.

Kolka u niemowląt

Kolka jest powszechne u niemowląt do sześciu miesięcy. Można je opisać jako niewyjaśnionych skurcze w brzuchu, które przeżywają okresy niemowląt niemal od samego urodzenia.

Taki ból rozpoznano u 20% dzieci. Dodatkowo do bólu charakteryzującej się stabilnością, dzieci z podobnych skurcze cierpią wiązania stolca i gazu. Jest to reakcja ciała dziecka nieprawidłowego odżywiania wybranym lub niskiej jakości żywności.

Ponadto, kolki może być oznaką nietolerancji cukru mlecznego w mleku matki. Powodem tego może być fakt, że dziecko jest karmione butelką. Zdecydowana większość dzieci radzenia sobie z tym problemem po 4 miesiącach.

Choroba refluksowa

Choroba ta jest często obserwowane u niemowląt. Chorobę wywołuje silne skurcze brzucha u dziecka, które powodują płacze. Typowo, ten stan występuje w sposób przerywany. Jeśli masz podejrzenie tej choroby, należy skonsultować się z pediatrą, który zaleci odpowiednie badania w celu potwierdzenia diagnozy.

Występowanie zapalenia żołądka

Zapalenie błony śluzowej żołądka nazywa się zapalenie błony śluzowej żołądka. Występuje zarówno w ostrych i przewlekłych postaci.

Choroba może być spowodowana przez spożywanie pikantnych potraw, przewlekłe wymioty, stres, nieodpowiednia dieta lub stosowanie niektórych leków, takich jak „aspiryna” lub innych leków przeciwzapalnych.

Nieleczony w błony śluzowej żołądka dziecka, to może prowadzić do rozwoju raka żołądka.

zaparcie

Zaparcie jest często przyczyną silnego bólu w brzuchu dziecka. Pojawiają się nagle i równie szybko znika.

Takie skurcze w dziecko (2 lata) obserwowano dla niezależnych wycieczki do nocnika. Dzieci często cierpią na zaparcia w przypadku, gdy akt defekacji odruchem jest prowadzone na poziomie wymaganym przez dorosłych, a nie przez naturę.

Ból podczas zaparcia są skoncentrowane w lewej części brzucha. Dodatkowe objawy działa nudności. Wzrost spożycia błonnika i pić będzie pomóc dziecku radzić sobie z tą chorobą.

alergia pokarmowa

Skurcze i może powodować pokarmy, na które dzieci są uczuleni. Taka bolesna reakcja organizmu może wywołać zwykłe mięso, ryby, wędzone potrawy, owoce cytrusowe, jajka i czekoladę.

Zgodnie z ogólną zasadą, na skórze dziecka, jeśli jesteś uczulony pojawia się wysypka. Może to być na sucho lub na mokro. Kiedy powstają skaza małe pęcherzyki, które mocno porysowana.

Alergia może powodować biegunkę, skurcze, nudności i wymioty nawet. Często tworzą dysbakterioza powodujący krzesło cieczy lub silne. Alergie pokarmowe mogą powodować katar, skurcze oskrzeli i kaszel.

niestrawność

Skurcze brzucha, bulgotanie i nasilenie, zwykle towarzyszą biegunki u dzieci. Biegunka może być spowodowana przez wirusy i bakterie, ale również wynikać z zatruciem pokarmowym i obecność robaków.

robak zakażenia

owsiki ekspozycja może powodować bóle brzucha. Taki stan może wystąpić, jeśli infekcja rozwinęła się zbyt głęboko. Ból brzucha z odrobaczjący zakażenia towarzyszą wzdęcia i ciężkich gazów. Stan ten może powodować skurcze i biegunkę.

Skurcz żołądka u dziecka w wieku 6 lat i może być spowodowane przez Ascaris. Wplecione grudek, robaki mogą powodować niedrożność jelit. W rezultacie brak dziecka apetytu, zmniejszenie masy ciała, okresy gorączka, nudności, wymioty żółci, często bóle głowy, zaburzenia snu, nerwowość i pojawiają się obawy. Ascaris może powodować poważne skurcze przewodu żółciowego wywołać ropnej pęcherzyka żółciowego oraz ropień wątroby.

Glistnicy mogą wpływać na dziecko w wieku przedszkolnym. Larwy robaków dostają się do organizmu, nawet dziecko w łonie matki. Wchodzą do niego przez łożysko zakażonych matek. Askarid dojrzewanie odbywa się w jelicie cienkim. robaki długości 30 cm.

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma robaki, należy oddać do analizy i określić, jakiego rodzaju robaków zakłócony. Różne terapie są stosowane dla każdego rodzaju pasożyta.

enterowirusowego

Ten tak zwany zakażeniem rotawirusem lub grypa jelitowa. Zakażenie dostanie się do przewodu pokarmowego. Najczęściej to grypa dotyka dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 2 lat. Rotawirusa może być przenoszony z produktów spożywczych i mleczarskich, a także poprzez kontakt z zakażonymi zabawek, artykułów gospodarstwa domowego i bielizny.

Grypa inkubacji wynosi 1-2 dni, czasem tygodni. Początek ostrej choroby, objawy osiągnąć swój szczyt po 12-24 godzinach.

Główne zarzuty dzieci mogą obejmować łagodne skurcze żołądka. Ponieważ często słychać dudnienie. Czasami pęcznieje. W ciągu 2 dni, temperatura ciała wzrasta. Utrata apetytu, nie są częste parcie do wymiotów. W ciągu 3-6 dni, dziecko luźne stolce, podobne do piany. Mogą również pojawić się takie objawy, jak katar i kaszel.

Grypa jelitowa są bardziej podatne na dzieci, które są karmione butelką.

niestrawność

Skurcze brzucha u dziecka, pogłębione przez głębokiego wdechu dziecko, istnieje zazwyczaj biegunka. Należą one do kategorii lekarzy intensywnych.

Zaburzenie może powodować spożycie nadmiernych ilości jedzenia, nadmierne picie napojów gazowanych i soków.

Lęk i stres

Skurcze żołądka neurologicznego najczęściej u dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Te bóle mogą być porównywane z lotu motyli w żołądku. Objawy załamania nerwowego są takie same jak w biegunce.

Dziecko cierpi z tego rodzaju ból może trwać godzinami. Często siada na sedesie przez długi czas, aby uzyskać zwolnienie.

skurcze żołądka wywołane przez stres, zanikają z eliminacją źródła podrażnienia układu nerwowego. Możliwe jest również, że zmniejszył znaczenie traumatyczne wydarzenie dla dziecka.

Zakażenie układu moczowego

Skurcze w brzuchu może być spowodowana przez infekcję dróg oddechowych. Zazwyczaj te bóle są intensywne. Dodatkowe objawy są częste bolesne oddawanie moczu. Takie infekcje mogą powodować nudności, dreszcze i wymioty. Jeśli podejrzewasz, że choroba ta powinna skonsultować się z lekarzem.

zapalenie ślepej kiszki

Kiedy dziecko czuje silne skurcze, to nie wyklucza obecności wyrostka robaczkowego. Należy zauważyć, że choroba jest rzadka przyczyna skurcze czynów, ale, oczywiście, należy do kategorii najbardziej niebezpieczne.

Podejrzenie zapalenia wyrostka robaczkowego należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą.

Skurcze wywołane przez zapalenie wyrostka robaczkowego, można namnażać w ciągu kilku godzin. Ból koncentruje się w dolnej prawej części brzucha, a także w środku. Zapalenie wyrostka robaczkowego prowokuje pojawienie się wymioty, nudności i dreszcze.

Z kim się skontaktować, jeśli istnieje podejrzenie obecności poważnej choroby?

Do jakiego lekarza się skontaktować, jeśli dziecko boli skurcze żołądka? W przypadku takiego zjawiska jest zalecane, aby przejść do pediatry lub gastroenterologa. Konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniego badania, aby dokonać analizy. Tylko lekarz może określić przyczynę tego stanu i zalecić odpowiednie leczenie.

Kiedy szukać pomocy medycznej?

Większość skurcze są spowodowane przez nagromadzenie gazu konwencjonalnego, ale są chwile, kiedy ból jest intensywny i żołądek może powodować nudności, biegunkę i gorączkę. W tym przypadku, należy zignorować ten warunek jest po prostu nie do przyjęcia.

Skonsultować się z lekarzem w następujących przypadkach:

 • ból w żołądku dziecka jest intensywny, że nie wykracza ponad 2 godziny;
 • dyskomfort pogarsza gwałtownych ruchów;
 • Kolka często obserwuje;
 • skurcze spowodować gorączkę;
 • kolka spowodował wysypkę na skórze, blada twarz dziecka;
 • Ból powoduje wymioty z krwią lub wydzielinami z zielonkawym kolorze;
 • Twoje dziecko ma czarne paski w kale;
 • dziecko odczuwa ból podczas oddawania moczu;
 • dziecko skarży się na ostre skurcze we wszystkich obszarach brzucha.

Jakie działania należy podjąć, aby wizyty u lekarza?

Istnieje szereg działań, aby pomóc złagodzić skurcze w brzuchu dziecka:

 • Konieczne jest, aby zadać dziecku leżeć w spoczynku na 20 minut, umieścić go na plecach i zgiąć kolana. Jest to optymalna pozycja dla skurcze łatwość żołądka.
 • Zaleca się, aby stosować ręcznik żołądka owinięty butelki gorącej wody lub ogrzany woreczek z solą. Więc to jest możliwe, aby ułatwić stan dziecka.
 • Możesz dać dziecku do picia czystej wody, ale należy być ostrożnym. Dziecko nie powinno trwać zbyt dużo płynu i szybko. To może zwiększyć ból i spowodować wymioty.
 • Powoli i ostrożnie przeprowadzić dziecko z brzucha masaż w kierunku wskazówek zegara. Powtarza kierunek układu pokarmowego. Ta manipulacja pomoże zmniejszyć skurcze.
 • Daj dziecku herbatę z cytryną, która powinna osłodzić kilka łyżeczek miodu. Napój ten pomaga rozluźnić mięśnie drgać. Świeża herbata również bardzo skuteczne złagodzenie skurcze imbir. Ale większość dzieci nie chcą pić z powodu specyficznego zapachu i smaku.
 • Zachęć dziecko, aby pójść do toalety. Siedząc na muszli klozetowej, jest doskonałym sposobem na pozbycie się nadwyżek zgromadzonych gazów.

ważne informacje

Czy jest możliwe niezależnie zastosować leki do łagodzenia stanu dziecka? Same skurcze brzucha nie jest zalecany do leczenia. Nie podawaj dziecku żadnych leków. Wyeliminować skurcze brzucha u dziecka bez konsultacji specjalisty jest niebezpieczne. Przeczyszczające może nasilić ból i powodować zakłócenia w przewodzie pokarmowym. Środki przeciwbólowe mogą maskować objawy i poważne dokonać diagnozy złą chorobę.