107 Shares 8060 views

Jak zrobić kawy – tajemnice kochanka kawy

Ten niesamowity napój stał się popularny na całym świecie bardzo szybko. Być może, w dzisiejszym świecie, nie jedna osoba, która nie będzie próbowało przynajmniej raz na gorące, mocna i aromatyczna kawa. Gotować to jest powszechne w użyciu bogata w substancje aromatyczne i fasoli kofeiny kawowca. Kawa nie można nazwać tylko napój – to styl życia i symbolem odwagi, najlepszy początek dnia, jak podano w ogłoszeniu, a kontynuacja smaczne romantyczną randkę.


Spróbować tego napoju możemy w każdej restauracji lub kawiarni, jego sekrety gotowania nie znane wszystkim, a nie każdy wie, jak zrobić kawę prawidłowo. Istnieje kilka tajemnic, które powinny każdy miłośnik kawy.

Przede wszystkim należy pamiętać, że to grube, mocne i rurociągi smaczne napój można przygotować tylko z ziaren. Ani sędzia wezwie cały proszek, rozrzucone na banki lub pakietów szlachetne słowa – kawa. Tylko palone ziarna, które wymagają szlifowania przed parzeniem kawy, więc nie mają czasu do stracenia jego dobroczynne właściwości i smak. Sklep kawa powinna być w pojemnikach szklanych lub cyny, najlepiej – w chłodnym miejscu, w miarę możliwości z ziół i przypraw.

Aby przygotować smaczny napój trzeba dokładnie umyć kawę, wziąć czystą, miękką wodę. Ogrzewanie siebie i proces gotowania powinny być gładkie, wrzących – natychmiastowe. Aby uniknąć długiego wrzenia, warto użyć specjalistycznego sprzętu – brojlerów z piasku i kamyków i miedzi Turków. Jeśli masz tych urządzeń – na pytanie, jak zrobić kawę, nigdy nie będzie miał. Prostu ogrzewa Turk „ładowany” zmielony ziarna (20 g.) I wodę (150 ml), a następnie umieszcza się w kadzi i zaczyna się ogrzeje. Gdy tylko ostrze Turks pojawił apetyczny czekoladowe pianki należy usunąć z ciepła. Kiedy teren osiedlić – gotowy do picia i może służyć.

Jeśli chcesz gotować i smak kawy we wschodniej, należy zadbać nie tylko o wysokiej jakości ziaren, ale także o Cezve – specjalnym kształcie stożka pojemnika, w którym wszystkie składniki są określone – zmielonego zboża, cukier do smaku i wodę. Doniczki należy podgrzać w niskiej temperaturze, aż do wytworzenia piany. Kiedy opadnie – proces musi być powtórzony kilka razy więcej. Główną rzeczą, którą trzeba zachować piankę na powierzchni, pod którą napój będzie pokutować i gotować.

Istnieje kilka receptur, z którymi początkujący mogą zacząć podjąć magiczny świat napoju kawowego. Jeśli nadal nie wiem jak zrobić kawę z dodatkiem lub bardziej skomplikowanych receptur, to lepiej, aby spróbować w prosty sposób – tradycyjne, na które trzeba wziąć kawę mieloną (10 uncji) i wody (100 ml). Do przygotowania trzeba wlać wodę do Turka, zagotować, a następnie wlać w proszku, dobrze wymieszać, a następnie powrócił do ognia. Gdy tworzy się piana, Turk może być usunięta, a gotowy napój wlać łyżka zimną wodą, w celu nadania im zapachu zaskakujące.

Jak gotować kawę po turecku – pytanie często zadawane przez tych, którzy już opanowali najbardziej podstawowy sposób gotowania tego wspaniałego napoju i chce wyjść poza jego umiejętności. W tym celu jest konieczne, aby mieszać Turk zmielonej kawy (10 uncji). Sugar smak, sól (3 g.) I wodę (100 ml). Następny Turk należy położyć na wolnym ogniu, poczekaj na pojawienie się powierzchnia pianki, wlać do gotowego wypić kilka kropel zimnej wody i pozostawić do zaparzenia przez kilka minut.

Miłośnicy smaczny i słodki krem jest idealny dla kawy lodowej, „Eskimo”. Aby było to konieczne, do wody (200 ml) dodano lód (60 g)., Mieloną kawę (10 uncji). Niektóre z nich, sól, cukier i rozpuszczoną czekoladą (70 g).. Przygotowanie tego napoju, jak w poprzednim przepisie, ale nalegać może być mniej czasu.