545 Shares 4512 views

Tajemnice nowoczesnej komunikacji: tryb tajemniczy ton

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego podczas wybierania numeru na telefonie słychać sygnał dźwiękowy, a domy na komputerze stacjonarnym – kliknięcia? Albo dlaczego podczas rekrutacji dodatkowej prefeksa helpdesk, jesteśmy powiedział: „Upewnij się, że telefon jest włączony dźwięk”? Ale co to jest i jak go włączyć?


Aby rozpocząć, należy zauważyć, że sieć telefoniczna – to przede wszystkim obwód elektryczny, a tryb ton – jest to jeden z jego parametrów. PBX stoi na generator, który wytwarza energię elektryczną i telefon otwiera i zamyka obwód. Kiedy można odebrać telefon, aby zadzwonić membrana telefoniczną płynie prąd. Potem słychać charakterystyczny dźwięk.

Tryb impulsowy i dźwięk – to dwa sposoby, informacje mogą być dostarczone przez które do wymiany informacji na temat Wybrany numer. Podczas wybierania w trybie impulsowym, usłyszysz kliknięcie. Ich liczba zależy od liczby został naciśnięty. Dlatego podczas wpisywania jednostek słyszymy charakterystyczne kliknięcie, a podczas wybierania zera – dziesięć.

Ten sposób wybierania numeru, który chcesz jest najczęściej używany na starej centrali, ale większość telefonów stacjonarnych są konfigurowane automatycznie na niego. Główną zaletą wybierania impulsowego rozważyć możliwość jego realizacji bez nowoczesnych układów elektronicznych, a braki – brak długiego zestawu znaków i „krata” oraz „Star”. Dlatego 60-ych ubiegłego stulecia został opracowany wybierania tonowego.

Ten tryb wymaga wyznaczenia każdej cyfry pewnej częstotliwości – tony. Osoby z dobrym słuch, może nawet być w stanie określić, który został wybrany numer, usłyszał sygnał. Tryb Tone jest automatycznie stosowany w telefonach komórkowych i stacjonarnych telefonów głównie dla jego połączenia trzeba nacisnąć klawisz „gwiazda”, „ton” lub wybrać określoną opcję menu. Oczywiście, to nie stosuje się do starego telefonu obrotowy. Jednak telefon z trybu tonowego nie gwarantuje niczego, ponieważ jest obsługiwany tylko przez najbardziej zaawansowany cyfrowy lub sieciach komórkowych.

Są w każdym większym mieście, więc można łatwo się ich stroną. Jeśli sieć obsługuje wybierania tonowego, trzeba jeszcze, aby skontaktować się z operatorem, aby stacjonarnej połączyć tę usługę, a także związane z nimi dodatkowe funkcje to. Na przykład, ID dzwoniącego i połączeń pakietowych z niektórych numerów telefonów.

Inną ciekawą funkcją dostępną po podłączeniu do trybu tonowego jest zdolność do przechowywania. Tak zawsze będziesz w stanie odpowiedzieć na ważną rozmowę, i twoi przyjaciele i współpracownicy nie będą podrażniać dalszego zatrudnienia.

Korzystanie z wybierania tonowego, należy pamiętać, że dodatkowe usługi powiązane są często pobierane oddzielnie i musi być obsługiwane przez dany model nieruchomym pojeździe.

Krótko mówiąc, dziś istnieją dwa tryby wybierania: tonowe i impulsowe. Tryb dźwięk jest bardziej nowoczesny i jest domyślnym dla telefonów komórkowych, dzięki czemu ich właściciele korzystanie z wielu zaawansowanych funkcji sieciowych. Poza tym, że nie ma wad „starej” wybierania impulsowego.