638 Shares 4026 views

Smartphone "Asus Zenfon 5": opinie, dane techniczne, konfiguracja oprogramowania

Firma ASUS jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Rosji i na świecie elektroniki telefonów marki producentów. Spółka dostarcza na rynek wysokiej jakości, stylowe i urządzeń wielofunkcyjnych. Do tych należą smartphone Asus Zenfone 5. Co jest godne uwagi to urządzenie? Czego właściciele w rzeczywistości zdobyć doświadczenie korzystania z nich?

parametry techniczne

W pierwszym aspekcie, w którym można badać „Asus Zenfon 5” – charakterystyki. Wśród kluczowych:

  • Procesor Intel Atom Z2560 Dual 1.6 GHz, wyposażony w akcelerator PowerVR SGX544MP2;
  • wersja systemu operacyjnego Android 4.3 Jelly Bean, tam ZenUI powłoki;
  • Wyświetlacz 5 cali, rozdzielczość – 1280 x 720 pikseli (HD) typu produkowanych przez technologię IPS, wyposażona w szklane Gorilla Glass 3 wyświetla 16 milionów kolorów ;.
  • RAM – 2 PL;
  • Wbudowana pamięć flash 16 GB, można zainstalować dodatkowe moduły microSD;
  • Komunikacja: kabel USB 2.0, Bluetooth w wersji 4, Wi-Fi;
  • 2110 mAh pojemności baterii.

Z punktu widzenia użytkownika, w zależności od właściwości danego środka w wystarczającej wydajności i zdolności produkcyjnych telefonie. Ale czy udziału które postrzegają siebie fanów gadżetów mobilnych?

Funkcje: Opinie użytkowników

Według wielu użytkowników, częstotliwości 1,6 GHz nie jest wystarczająca do wykonywania zaawansowanych zadań. Jednak w tym przypadku decydującą rolę odgrywa inny – mikroprocesor Atom Z2560. Specyfika tego układu jest możliwość stosunkowo niskiej częstotliwości do szybkiego przetwarzania grafiki 3D. Tak więc, w tym przypadku procesor – wysoka wydajność czynnikiem smartphone.

Jeśli chodzi o innych cechach, użytkownicy generalnie oceniają je bardzo pozytywnie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz HD, wykonane z nowoczesnych technologii, bardzo konkurencyjnych cenach dla pamięci RAM i pamięci flash i obsługuje najważniejsze standardy komunikacyjne.

Ogólna opinia użytkowników o cechach devaysa dowiedzieliśmy. Rozważmy teraz specyfikę konstrukcji urządzenia.

projekt

Phone „Asus Zenfon 5„ma plastikową obudowę. Należy zauważyć, że obecny jest również mały kawałek metalu – z dołu. Wśród innych znaczących projektów realizowanych w urządzeniu, możliwe jest, aby pamiętać, Noclegi audioslota 3,5 mm w górnej części obudowy. Złącza do kart SIM są umieszczone pod tylną pokrywą urządzenia. Pomimo dość duża grubość devaysa jego konstrukcja wizualnie sprawia, że smartfon jest bardzo zwarta.

W jaki sposób "Asus Zenfon 5"? Urządzenie zdjęcia prezentowane poniżej.

Konstrukcja Obudowa urządzenia nie wyrazić ostrych kątów, urządzenie wygląda bardzo ściśle i solidnie. Cała koncepcja – na poziomie wiodących rozwiązań na markę. Co ciekawe wygląda wkładka z tworzywa sztucznego umieszczony pod przyciskami dotykowymi: gdy światło pada na to, że mieni się pięknie.

Kluczowe przyciski – „Powrót”, „Dom”, a także taki, który powoduje, że ostatni wniosek, znajduje się w znacznej odległości. Jest to wygodne, ponieważ prawdopodobieństwo przegap żądaną opcję i użyć innego minimum. Należy zauważyć, wielu użytkowników przyzwyczajonych mniejszy dystans pomiędzy odpowiednimi przyciskami dotykowymi.

Panel tylny, a elementy końcowe obudowy urządzenia są wykonane z gumowanego tworzywa sztucznego, które cechuje się odpornością na zanieczyszczenia.

Po lewej stronie urządzenia znajduje się przycisk regulacji poziomu głośności oraz przycisk zasilania urządzenia. Można zauważyć, że materiały do ich produkcji jest podobny do tego, który bierze udział w produkcji oznaczonej plastikową wkładkę, że tuż pod przyciskami dotykowymi. To jest kluczowy w kwestii może być również piękne błyszczą w świetle.

Wielu użytkowników i ekspertów w dziedzinie mobilnej elektroniki notatka jest jak dobrze zmontowane smartfon Asus Zenfon „5”. Sugerują, że element, nie ma zauważalny luz i luki, wszystkie szczegóły są ustalane bardzo mocno.

pokaz

Telefon „Asous Zenfon 5” ma wyświetlacz 5-calowy, który ma rozdzielczość 720 przez 1280 pikseli, co odpowiada standardem HD. Ekran telefonu jest wykonana według nowoczesnych technologii IPS. Gęstość punktów wyświetlacza – 294 ppi. Tak więc, ziarnistość ekranu jest prawie niewidoczny.

Jasność wyświetlacza jest szacowana przez ekspertów i użytkowników jako zupełnie wystarczające. Kąty widzenia – świetnie. Wyświetlanie wygodne w użyciu nawet w obecności blasku. Tam oleofobowej, dzięki którym powierzchnia wyświetlacza jest łatwa do czyszczenia. Z tym samym komfort mogą być przeglądane na wyświetlaczu smartfona „Asus Zenfon 5” zdjęcie, video, gier i uruchamiania różnych aplikacji.

Wartość maksymalna jasność wyświetlacza urządzenia – 315 cd / m². Jednak rzeczywisty wygoda użytkowania devaysom zależy od poziomu jasności obrazu. Wyświetlacz kontrast ekranu jest 755: 1, może być uznane za typowe dla odpowiedniej części sprzętu, który jest produkowany w technologii IPS.

ekran smartphone, jak ten, który jest zainstalowany w wielu innych nowoczesnych urządzeń, ma „multi-touch” uchwyty i 5 równoczesnych akcenty.

Uczestnicy zapoznali się z obrazów o wysokiej rozdzielczości na ekranie, który ma smartfon „Asus Zenfon 5”. Liczba miłośników gadżetów mobilnych to bardzo pozytywną ocenę jakości pracy wyświetlacza podczas przeglądania tekstu drobnym drukiem. Można zauważyć, że specjalny system przewidziany dla tych, którzy lubią czytać na smartfonie. Po aktywacji biały kolor staje się nieco żółtawy i kolory pozostałe elementy interfejsu – miękka. W efekcie znacząco zmniejsza obciążenie dla ludzkiego oka, który brzmi e-book, przy użyciu telefonu „Asus Zenfon 5”. Recenzje devaysa właścicieli obejmują bardzo pozytywną ocenę tej opcji.

Warto zauważyć, że telefon może być używany w rękawiczkach. Konfigurowanie smartfonu „Asus Zenfon 5” pod względem aktywacji odpowiednią opcję jest bardzo prosta. Wystarczy wejść do interfejsu menu pozycja, które są podane ustawienia wyświetlania. Jednak czułość w przypadku korzystania z urządzenia w rękawiczkach znacznie niższe. Ale to wystarczy, aby odebrać połączenie przychodzące lub odczytać SMS.

produktywność

Telefon modyfikacje przeznaczone na zaopatrzenie rynku rosyjskim, zainstalowany procesor Atom Z2560, pracuje z częstotliwością 1,6 GHz. Może się wydawać, że ten charakterystyczny układ wygląda skromne w porównaniu do wielu konkurencyjnych rozwiązań. Jednak praktyczne wyniki badań prowadzonych przez ekspertów i użytkowników pokazują, że urządzenie – bardzo wydajne. Popularne gry i aplikacje działają całkowicie poprawna, bez żadnych zahamowań.

„Twardy” gra

Wielu użytkowników są w stanie korzystać z inteligentnego telefonu „Asus Zenfon 5” (sprzężenie zwrotne dotyczące odpowiednich możliwości są obecne również wśród ekspertów), aby uruchomić gry i aplikacje, które tradycyjnie były klasyfikowane jako „dotkliwe” i wymagają potężnej „żelazo” w aparacie. Nie każde urządzenie budżet charakteryzuje się podobną wydajność.

kamera

Kolejny ważny aspekt, w którym możemy badać „Asus Zenfon 5” – charakterystyka aparatu. Odpowiedni składnik sprzętu, który jest wyposażony w urządzenia ma rozdzielczość 8 MB. Można zauważyć, że producent marki smartphone daje właścicielowi możliwość używać urządzenia wygodnego i funkcjonalnego oprogramowania podczas korzystania z aparatu. Tak więc, wśród znanych trybów pracy odpowiadających programu – „Kontrola czasu”, w którym urządzenie może wykonać serię 31 zdjęć w określonych odstępach czasu, tak aby można było następnie wybrać najlepsze ujęcia.

Członkowie i eksperci wysoko oceniają pracę komory, która jest wyposażona w smartphone „Asus Zenfon 5”. Recenzje elektroniki miłośników mobilnych sugerują, że komponent sprzętu zapewnia doskonałą jakość obrazu zarówno w świetle dziennym i przy oświetleniu nocnej. Jakie inne ważne funkcje ma aparat fotograficzny, który jest wyposażony smartphone „Asus Zenfon 5”? Zdjęcia w trybie „makro”, na przykład, uzyskuje się stosując devaysa dobrze. Smartfon wyposażony jest również w drugą kamerę o rozdzielczości 2 MP. Może być stosowany do „autoportretów” lub komunikować się przez Skype.

miękki

Urządzenie z systemem operacyjnym Android w wersji 4.3. Firmware "Asus Zenfon 5" z firmą. Członkowie i eksperci zauważyć użyteczność odpowiedni interfejs i szybkość działania podręcznych urządzeń sterujących. Firmware „Asous Zenfon 5” posiada również stylowy i nowoczesny design.

Interfejs Urządzenie umożliwia szybki dostęp do wszystkich zainteresowanych opcji użytkownika. Aby włączyć ustawienie „Asus Zenfon 5” w części komory lub komunikacji, trzeba będzie wydać zaledwie kilka sekund. Trudności z instalacją aplikacji innych firm ze sklepu Google Play i jego analogi użytkowników praktycznie stała.

dźwięk

Innym ważnym aspektem, w którym możemy badać inteligentnych „Asus Zenfon 5” – wydajność urządzenia pod względem brzmienia. Jakość użytkowników słuchawce specjalnego nie wnosi sprzeciwu. Głos rozmówcy słychać bardzo dobrze. Funkcjonowanie słuchawkowy, który jest połączony z urządzeniem za pomocą interfejsu do 3,5 mm, jak oszacowano przez specjalistów i użytkowników jest bardzo pozytywne. Ale nie pracuje głośno, według niektórych ekspertów, głośnik zewnętrzny znajduje się na tylnym panelu urządzenia. Chociaż, jak zauważa wielu entuzjastów elektroniki telefony smartphone odpowiednich komponentów sprzętowych wykorzystywanych w praktyce, co do zasady, nie zbyt często.

komunikacja

Telefon obsługuje podstawowe i zaawansowane standardy komunikacyjne. Bardzo łatwy do wykorzystania w praktyce przez nich. Jak skonfigurować Asus Zenfon „5” Jeśli chodzi o Wi-Fi lub Bluetooth? Takie pytania prawie nie rosną do portali tematycznych w Internecie, gdzie towarzysko elektroniki miłośników mobilnych. Podobnie, nie ma problemu z podłączeniem urządzenia do komputera za pomocą kabla USB. Natychmiast po podłączeniu devaysa i komputera za pomocą kabla Windows wykrywa smartphone „Asus Zenfon 5”. Instrukcje, które ujawniają szczegółowo niuanse danego devaysa zaręczynowy tryb, użytkownicy nie muszą.

pamięć telefonu

Devaysa RAM 2 Gb. Ta liczba jest wystarczająca do uruchomienia najbardziej nowoczesne programy, które są przystosowane dla platformy Android. Wysokość wewnętrznej pamięci flash smartphone "ASUS Zenfon 5" – 16 GB. Jeśli to konieczne, może zostać zwiększona za pomocą dodatkowych modułów microSD. Wspiera „gorące” dane karty zastępczej, w których potrzeba, aby wyłączyć urządzenie.

bateria

Akumulator, który jest wyposażony w urządzenie, inny typ nierozłączny, jego pojemność wynosi 2110 mAh. Dla wielu może się wydawać skromne. Jednak w praktyce, użytkownicy mogą osiągnąć więcej niż przyzwoite rezultaty pod względem żywotności baterii. Więc, odtwarzanie wideo w wysokiej jakości, a przy maksymalnej jasności telefonie zasobów baterii „Asus Zenfon 5” (sprzężenie zwrotne z wielu ekspertów sugerują podobne wyniki) trwa około 4,5 godziny. Podczas gdy urządzenie odczytu może pracować bez ładowania około 9 godzin. W średnim tempie wykorzystania jej urządzenie powinno trwać przez około jeden dzień.

Ale jeśli jest to konieczne, zawsze można użyć jednego z trybów oszczędzania energii, które są realizowane w urządzeniu. Tak więc, jednym z najbardziej skuteczne – zmniejszenie częstotliwości procesora. Możliwe jest także przeprowadzenie odpowiednich ustawień aplikacji w celu zwiększenia wskaźników żywotność baterii.

Zastosowanie dwóch kart SIM

Smartfon „Asus zenfon 5” (feedback użytkownik wskazuje, że odpowiednia opcja w dużym popytem) jest obsługiwany bezpośrednio 2 karty SIM. Jednak w radiu devayse tylko jeden. Dlatego, jeśli ktoś mówi, używając jednej karty SIM, tę drugą funkcję tymczasowo traci. Uczestnicy bardzo chwalili kart SIM interfejs zarządzania. Tak, zawsze można szybko wybrać ten, z którym jest pożądane, aby zadzwonić na określony numer, na przykład, ze względu na fakt, że obecny kurs jest przystosowana do łączenia się z abonentami danego operatora.

streszczenie

Phone „Asus Zenfon 5„(sprzężenie zwrotne z wielu ekspertów scharakteryzować go jako takiego) nie ma bezpośrednich konkurentów w swoim segmencie cenowym. Urządzenie może być zatem uznane w pewnym stopniu unikat na rynku rosyjskim.

Z właścicielem smartphone jest w stanie czerpać korzyści z wyświetlaczem HD, aby zrobić wspaniałe zdjęcia i wideo, a to jest bardzo ważne, aby uruchomić „ciężka” gier i aplikacji. W tym samym czasie, urządzenie należy do kategorii budżetu.