647 Shares 6205 views

LG Optimus L7: przegląd modeli, opinie klientów i ekspertów

Początek pierwszej połowy 2013 roku został oznaczony przez wydaniem drugiej generacji LG Optimus L7 smartphone. Wszystkie jego sprzętu i oprogramowania nadzieniem, mocnych i słabych stron zostaną omówione w tym artykule. Natychmiast warto zauważyć, że nie jest to urządzenie, ale cała grupa. Za tą nazwą kryje Soup R710, r713 i r715. Nie stwierdzono istotnych różnic między nimi. Jedynym wyjątkiem jest liczba kart SIM. Pierwsze dwa z gadżetu może pracować tylko z jednym, a najnowszy model jest już wyposażony w dwa gniazda do ich instalowania.


Opcje

Niezupełnie standardowe wyposażenie z LG Optimus L7 drugiej generacji. Wewnątrz pudełka jest kompaktową ładowarkę YUSB kabel do ładowania i podłączania do komputera, sam smartfon, akumulator. Wśród dokumentacja powinna być obecna karta gwarancyjna oraz instrukcja obsługi. Wszystko to jest w języku rosyjskim. Ale słuchawki nie są wliczone w cenę. Trudno jest w tym przypadku, aby zrozumieć logikę koreańskiej firmy. W każdym razie, to jest zapisane w tej sprawie. Ale obliczenia, prawdopodobnie, jest fakt, że potencjalny właściciel lub już dostępne wysokiej jakości zestaw słuchawkowy stereo, albo on by go kupić dodatkowo.

Orientacja na flagowym

Optimus L7 LG Podwójny, podobnie jak wszystkie inne smartfony z tej linii są wyposażone w bardzo wydajne modelu procesor MSM8225 z „Kualkom”. Natychmiast należy zauważyć, że producent ten ma wiodącą pozycję w segmencie mobilnych chipów dla smartfonów. Tyle tylko, że taka decyzja na devaysa czasu uwolnienia należała do klasy średniej. Teraz to jest inteligentny poziom domofon. Ale nadal, jeśli porównamy MSM8225 i MTK6572, lepiej jest wybrać pierwszy. Jego wydajność więcej. Podstawą SoC dwa rdzenie wersja A5, który jest ładowany w piku działającego na częstotliwości cyklu zegarowego 1 GHz. Wspiera on także innych „chipy”, które mogą znacznie wydłużyć czas pracy baterii. Na przykład, gdy nie ma obciążenia na rdzeniu jest jego zatrzymanie. Lub podczas wykonywania prostych zadań częstotliwość procesora może być zmniejszona do 250 megaherców.

Podsystem grafiki i ekranem dotykowym

Wszystkie urządzenia z tej linii są wyposażone w ekran o przekątnej 4,3 cala, który jest oparty na wystarczająco jakościowej matrycy IPA. Ponadto, jego rozdzielczość to 800 pikseli wysokości i 480 pikseli szerokości. Gęstość pikseli – 217 PPI. Sam ekran nie jest pokryty szkłem ochronnym i bez specjalnego filmu w tym przypadku nie może zrobić. Jednocześnie przetwarzane tylko dwie poprawki na ekranie dotykowym. Słabym ogniwem w tym smartfonie jest karta graficzna. Mówimy o „Adreno 203”. Jego wydajność wystarczy uruchomić wideo EychDi jakości, ale tylko przy użyciu specjalnych odtwarzacze multimedialne, oprogramowanie odciążyć kartę graficzną. Dla Internetu, czytanie książek i zabawek undemanding swoje zasoby sprzętowe będą wystarczające. Ale to dla wymagających aplikacji, zostanie pominięte. To jest główną wadą wszystkich modyfikacji drugiej generacji LG Optimus L7. Cena $ 125 do tej pory tę słabość do pewnego stopnia to rekompensuje. Ale wciąż chciałbym więcej tego poziomu urządzenia.

Pamięć i jego objętość

Znacznie lepiej sytuacja z podsystemu pamięci. Pierwszym jest zapewnienie z pamięci RAM. W przeciwieństwie do większości podobnych smartfony 2. generacji LG Optimus L7 jest wyposażona w 768 MB szybkiej pamięci DDR3 standardzie. Ale konkurenci mogą pochwalić częściej 512 MB. Takie rozwiązanie może znacznie poprawić wydajność urządzenia, przenosząc zasoby sprzętowe z inteligentnego telefonu. Nie złe rzeczy, a wraz z wbudowanej pamięci flash. To urządzenie jest zintegrowane z 4 GB. Taki układ zajmuje 1,2 GB. Aby zainstalować programy zastrzeżone 0,8 GB. Reszta pamięci flash pozwala użytkownikom na przechowywanie swoich danych. Na przykład, muzyka, filmy, zdjęcia. Również smartphone wyposażony w gniazdo do wrzucania typ karty pamięci MikroSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Jednak w komplet nie ma takiego napędu. W związku z tym, będzie musiał kupić oddzielnie. Pojemność 8 GB jest zupełnie wystarczające do komfortowego i normalnej pracy w tym gadżecie.

Łatwość obsługi i mieszkań

L7 drugiej generacji – klasyczny kawałek z wejściem dotykowym. Przedni panel wykonany jest z zwykłego plastiku. nadal drukuje się z palców, a to może być łatwo uszkodzone. Aby tego uniknąć, trzeba chronić go specjalną folią. Niestety, nie jest zawarte w pakiecie, i będzie musiał być zakupione oddzielnie. Wszystkie narożniki są zaokrąglone do urządzenia. Różni się od poprzedniego, który jest klasycznym prostokąta. Poprzek ramy wykonane są z wkładką metalową. W przeciwieństwie do większości podobnych urządzeń model ten posiada 4 fizyczne i 4 przyciski sprzętowe. Z wyjątkiem off przycisk (po prawej) i swing głośność (po lewej), wciąż jest programowalny przycisk (użytkownik może dostosować go do swoich potrzeb). Nad ekranem znajduje się słuchawka, przednia kamera i czujnik zbliżeniowy. Pod dźwigiem rozliczane cztery przyciski dotykowe. Oprócz zwykłego „Menu”, „Dom” i „Wstecz”, to nie jest ten, który pozwala szybko wybrać żądany aktywną kartę SIM. Z tyłu smartfonu boku obudowy wykonana jest z tworzywa sztucznego z teksturą. Jeśli czarny devaysa powierzchni brud nie jest bardzo widoczne, że to biały zabrudzi szybko. Dlatego nie pokrywa będzie trudne zrobić. Jest również lepiej kupić od razu. Na szczęście znaleźć okładki dla LG Optimus L7 nie jest trudne, a ceny są bardzo przystępne.

Zdjęcia i wideo

Natychmiast dwie kamery są zainstalowane w tym urządzeniu. To, co jest wyświetlane na przednich devaysa połączeń wideo przeznaczony dla sieci komórkowych trzeciej generacji lub za pomocą specjalnego oprogramowania (na przykład „Skype”). Jego jakość jest słaba – tylko 0,3 megapikseli. Ale z tyłu głównego aparatu znajduje. To odnosi się do zalet LG Optimus L7 II. Informacje zwrotne od klientów, którzy lubią dużo zdjęć i strzelać z smartfonem, to potwierdzić. Nie jest już wbudowany w matrycę 8 megapikseli. Istnieje systemu oświetlenia LED oraz stabilizację obrazu. Obsługuje również możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 720 x 480 pikseli. To, oczywiście, nie FullEychDi, ale jakość obrazu jest dopuszczalne, doskonałe odwzorowanie kolorów.

Akumulator i jego zdolność do

Kolejną ogromną zaletą LG Optimus L7 2. generacji jest akumulator. Jest wyposażony w akumulator 2460 mA / h. Wśród swoich bezpośrednich konkurentów nie ma urządzenia, które mogą pochwalić się tego samego wskaźnika. Według producenta, to pojemność wystarcza na 12 godzin ciągłego słuchania piosenek MP3 lub radio-6-7 godzin odtwarzania wideo. W intensywnym obciążeniu urządzenia na jednym ładowaniu może być 2-3 dni do osiągnięcia. Jeśli używasz minimum smartphone, może to wystarczy na 5 dni. Inną zaletą tego modelu – jest to, że wymiennym akumulatorem. To znaczy, kiedy rozwinął zasobu, można ją wymienić bez żadnych problemów.

System operacyjny

Ciekawa sytuacja oprogramowanie systemowe w drugiej generacji LG Optimus L7. Przegląd dokumentów wskazuje, że w tym przypadku mówimy o „Android” przestarzałej wersji systemu operacyjnego wraz z numerem seryjnym 4.1. Ponadto, jest on zainstalowany na szczycie zastrzeżonych rozwoju koreańskiego producenta. Na ogół część oprogramowania w tym smartfonie nie różni się od spółki flagowego LG Optimus G -”». Wśród preinstalowanych aplikacji, można wybrać Memo użytkową. To pozwala na natychmiastowe uruchomienie 2 aplikacje i przełączać się między nimi w zależności od potrzeb, które ma otrzymać pełną wielozadaniowość.

Wymiana informacji ze światem zewnętrznym

Duży zestaw funkcji komunikacyjnych dla LG Optimus L7 II. Informacje zwrotne od klientów i ekspertów potwierdzają. Wszystko, co potrzebne do wymiany danych ma. Przede wszystkim – ten moduł „Wi-Fi”. Wspomaga on najczęściej w wersji tej normy: B, G i N. Maksymalna szybkość transmisji danych za pomocą tej metody – 100 Mb / s. Alternatywnym rozwiązaniem, aby połączyć się z globalnej sieci – sieci komórkowej drugiej i trzeciej generacji. W pierwszym przypadku, szybkość transmisji danych jest mierzona w setkach kilobajtów (będzie istnieć możliwość komunikowania się w sieciach społecznościowych, a także wyświetlać bezpretensjonalne witryn). Jednak w sieci ruchomej trzeciej generacji, wartość ta znacznie wzrasta i może być maksymalnie 21 Mbit / s. To wystarczy, aby pokazać film z Internetu, pobieranie „ciężkich” miejsc i połączeń wideo. zintegrowany również w urządzeniu Bluetooth do wymiany danych z podobnymi urządzeniami. Aby poruszać się smartfon wyposażony moduł ZHPS terenu. Dlatego, gadżet może być stosowany jako nawigator w samochodzie. Istnieje również port format MikroYuSB. To pozwala na podłączenie do komputera osobistego, ale jego podstawową funkcją – jest ładowanie akumulatora. Oddzielnie pochodzi 3.5mm pod głośniki zewnętrzne. I może być stosowany jako słuchawek i głośników.

streszczenie

Wystarczy zbilansowanej zamienił LG Optimus L7 2. generacji. On ma praktycznie żadnych słabości. tylko nieobecność bezpiecznego szkła mogą być zidentyfikowane, plastikową obudowę, nie odporny na zarysowania i inne uszkodzenia, a także słabą kartę graficzną. Pierwsze dwa problemy są łatwo wyeliminować poprzez dodatkowy zakup folii ochronnej i pokrywy. Ale z karty graficznej nie rozwiązuje problemu, a to powinno być brane pod uwagę na etapie wyboru smartfona. Jednak korzyści z tego zestawu modeli. W pierwszej kolejności – jest to wydajne dwurdzeniowy procesor z wiodącym deweloperem. Zwiększona ilość pamięci RAM w porównaniu z analogami – kolejny plus. Również ważną zaletą jest duża ilość baterii. Podsumowując: telefon LG Optimus L7 – zakres wielki gadżet średnią cenę skupu, że masz przyjaciela i pomocnika „w jednej osobie.”