382 Shares 5534 views

Niesamowite ryby papugi

Ryby papugi są akwariowe gatunki ryb z rodziny pielęgnic ryb. Jest to hybryda ryb akwariowych, który został wyhodowany przez człowieka sztucznie. Innym nazewnictwa, który otrzymał te ryby – czerwone papugi. Niezwykłe i jasny kolor sprawia, że są bardzo popularne. Istnieje jednak jedno „ale” – żadna z osób nie udało się uzyskać potomstwo w hodowli tych ryb, nawet w najbardziej sprzyjających warunkach. Tylko twórcy tych niezwykłych stworzeń poznać tajemnicę ich hodowli i podaży ryb w sklepach zoologicznych na całym świecie.


Jego nazwa niezwykła ryba czerwona papuga miał także ze względu na kształt głowy, który przypomina dziób papugi. Kolory tych ryb można znaleźć bardzo różne: żółty, czerwony, fioletowy, perłowy, niebieski, pomarańczowy, kremowy, zielony. Ale taka nietypowa forma dzioba może być przyczyną jej śmierci. To może się zdarzyć ze względu na kształt dzioba usta otwiera się tylko w pionie, a to powoduje trudności we wchłanianiu pożywienia.

papugi ryb są bardzo zabawny i porusza, więc akwarium, w którym żyją, powinny być przestronne, a nie utrudniać swobodnego pływania. Takie ryby powinny być przechowywane w bardzo dużych akwariów. Jeśli woda ma sztywność od 6,5 do 7,5 pH, wówczas temperatura wody powinna wynosić od 22 do 27 ° C W akwarium, gdzie ryby żywe papugi, woda powinna być nasycona tlenem. Podczas opieki nad nimi trzeba zrobić regularne podmiany wody nawet do 30%. Nie powinniśmy zapominać o innym ważnym faktem: jeśli zbiornik nie jest zbyt głęboka, to lepiej kupić pokrywę, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że ryba będzie wyskoczyć z akwarium.

Nie podoba mi się roślinność wodna, więc nie trzeba się zmagać z misternie wewnętrznej konstrukcji akwarium. Rodzina tych ryb uwielbiają budować ogromne gniazda. Papugi są ciche i potulne natura, tak dobrze dogadują się z prawie wszystkich rodzajów ryb akwariowych. Jednak musimy pamiętać, że to bardzo małe ryby nie warto podselyat im. Chociaż są małe usta, ale mogą przypadkowo połknąć małe ryby.

Dobrą wiadomością jest to, że ryby papugi dość skromny w żywności i absorbują mokrej i suchej karmy bez przechodzenia nad nim. Najważniejsze, że trzeba przestrzegać, jest do mielenia żywności. Pływające granulki i Bloodworms – ich ulubione smakołyki. Wagi barwiące mogą zanikać w ciągu życia ryb, ale można tego uniknąć poprzez karmienie jej wyspecjalizowanych jedzenie. Zawierający karoten podawania nasycenie ich ciała czerwone zabarwienie. Podniesienie temperatury wody sprzyja wzrostowi kręgowców wodnych i oni zaczynają budować swoje gniazda. Nikt nie był w stanie samodzielnie hodować te ryby, nawet ze wszystkimi zasadami. Pomimo tego, smażyć nadal będzie zaangażowany w aranżacji swojego miejsca, zmieniając dolną ulgę. Po krzyżowanie kobiety składają jaja gry, ale mężczyźni są sterylne, a potomstwo, niestety, nie pojawia się. smażyć ryby są szaro-czarny kolor, ale po pięciu miesiącach ich ciało staje się różowe zabarwienie.