377 Shares 3543 views

Dlaczego koty wąsy? Jak nazywa wąsy kota?

Wąsy mają nie tylko przedstawicieli rodziny kotów, ale również wiele innych zwierząt, takich jak psy, szczury, bobry, szopy, i tak dalej. D. Co ciekawe, wąsy rat są realizowane głównie funkcję dotykowego i bobra i uszczelnienia są niezbędne do przeprowadzenia wyszukiwania jedzenie pod wodą.


Piękne i długie wąsy – bezwarunkowej godności każdego kota. Wraz z pojawieniem się w domu trochę kudłatego przyjaciela, wiele dzieci są zainteresowani, „Dlaczego koty wąsy?”. Ale nawet dorośli nie zawsze zrealizować swoje prawdziwe przeznaczenie.

Często dziecko i staramy się grać „fryzjera kota” i wąsy przycinania ukochanego zwierzaka. Ale jakie są konsekwencje takiej gry? Mogę wyciąć kocie wąsy? wykonują jaką funkcję? O ile są one konieczne? Jakie są kocie wąsy? Spróbujmy odpowiedzieć na te i inne pytania.

Również częste pytanie, jak koty nazywane są wąsy Wśród wielu pytań. wąsy kota mają naukową nazwę – wąsy (wibrysy od łacińskiego wibracje, wahać.) Albo jak są one nazywane „dotykowe włosy”. Są bardzo elastyczne, gruby i długi edukacja, którego korzenie są w okolicy naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Wąsy – dead edukacja, o charakterze podobnym do włosów. Średnia długość wąsy kota wynosi około 6-7 cm.

wąsy kota w Księdze Guinnessa

Najdłuższe wąsy kota odnotowano Księgi Rekordów Guinnessa. Mistrz był kot rasy Maine Coon, który mieszka w Finlandii, nazwany Messi. Długość wąsów osiągnęła 19 cm.

Wąsy odzwierciedlać nastrój zwierzaka

W kierunku włos łatwo można określić nastrój przedstawiciela rodziny kotów. Jeśli wąsy są skierowane do przodu – zwierzę wyraźny wzbudzenie i pokazano ciekawość. Wręcz przeciwnie to samo, prasowane – dowody przejaw agresji. W nieaktywnych wąsy zwierząt są w stanie relaksu.

Wąsy: Fakty

Będziemy zrozumieć, co jest potrzebne wąsy kota?

Wiadomym jest, że kotka, będąc w stadium zarodka, początkowo rozwija włosy stają wąsy. Taki stan rzeczy nie jest przypadkiem, a to wynika z faktu, że jest to wąsy w pierwszej kolejności, aby pomóc dziecku, aby nawiązać kontakt z mediami, które jest on w otoczeniu.

Wąsy wysyłać impulsy nerwowe, które są rozpoznawane przez komórki mózgu. Ten sam schemat jest przeprowadzane funkcję wizualną oka. Podsumowując sygnały danych, kot postrzega świat.

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kot potrzebuje wąsy, pamiętajmy, jak wdzięczne zwierzę jest. Jej wdzięk i zwinność są również osiągnięte dzięki wąsów. Że „włosy dotykowe” czuć pozwalają kierunek przepływu powietrza, co ma istotne znaczenie w realizacji skoku w chwili upadku i podczas normalnej jazdy. Uzyskane informacje wąsy pomaga uniknąć niepotrzebnych urazów.

Wiadomym jest, że wąsy kota są bardzo wrażliwe. Z tego powodu osoba dotykając ich nie jest zbyt przyjemne dla zwierzęcia.

Wąsy są w stanie dostarczyć takie dane, które nie mogą być uzyskane za pomocą innych zmysłów. W przeciwieństwie do konwencjonalnych wąsy włosów polega na tym, że wąsy są znacznie głębiej w tkankę, a nie tylko włosy. Jak wcześniej wspomniano, „włosy dotykowe” mają wiele zakończeń nerwowych, więc zwierzę dostaje wiele informacji o świecie.

Wąsy pomagają poruszać się w przestrzeni

Naukowcy, zaintrygowani pytanie dlaczego wąsy kota, stwierdzono, że za pomocą wąsy zwierzę dobrze zorientowani w okolicy, niezależnie od pory dnia. Wibrysy są narządem dotyku i są ułożone w policzkach, wargach, nad oczami, jak i nóg. Dzięki nim, kot rozpozna różne przedmioty bez fizycznego dotykania ich. Wąsy można ustalić obecność przeszkód w ciemności, co znacznie ułatwia ruch w nocy.

wąsy kota zgłosić i czy będzie w stanie wejść do wąskiego otworu. A także pomaga poruszać się po nieznanym terenie. To dzięki wąsy zwierzę nigdy nie zgubisz i zawsze znaleźć drogę powrotną. Każdy z nas słyszał historie o tym, jak kot uciekł i wrócił kilka miesięcy później. Albo jak odkryła ich właścicieli, którzy zmienili miejsce zamieszkania. Wąsy są rodzajem „kompasem” dla zwierzęcia.

broń Hunter – wąsy

Tak więc, mówiąc na temat „Dlaczego koty wąsy”, nie wspominając o tym, że wąsy są zaangażowane w proces polowania. Z ich pomocą można łatwo wykryć nawet niewielki ruch przywracania. Koty – mięsożerne i woli polować w nocy. Wąsy pozwalają na uzyskanie niezbędnych informacji o swojej przyszłej ofiary i z niezbędną precyzją wykonywać błyskawiczne uderzenie skoku, który nie zostawia produkcja ma szans na ucieczkę.

Każdy wie, że kot jest w stanie pozbyć się z domu szczury, myszy i innych małych gryzoni. Gdy zwierzę, chwytając zdobycz, niosąc ją w usta, wąsy monitorować stan ofiary (czy jest ona zabita lub są nadal możliwe próby ze strony oporu).

Wąsy: cechy strukturalne

wąsy kota rozmieszczone są cztery rzędy po 12 sztuk po obu stronach. Ruch górnego nimi występuje niezależnie od tych, które znajdują się poniżej. Podstawa wibrysy spoczywa na warstwie wierzchniej i ma dobrą dopływ krwi do tego powodu, że źródłem krwi w krwi jest antennal fiolki nazywane jeszcze sinusoidalny lub krążenia luka. Przez wąsy podsumował gałąź nerwu twarzowego i mięśni poprzecznie prążkowanych zapewnić ich ruch. Ze względu wąsy kot zauważy nawet najmniejsze wibracje w powietrzu.

Mogę wyciąć wąsy kota

Informacje przedstawione powyżej charakteryzuje się funkcjonalną cechą wąsów, co tłumacząc dlaczego wąsy kota, a tłumacząc ich potrzebę. Biorąc pod uwagę, że kot wąsy potrzebne do utrzymania równowagi i dobrej orientacji w przestrzeni, pokroić ściśle nie jest zalecane. Bez nich, kot może wystąpić poważny dyskomfort i zamieszanie.

Uważa, że podział terytorium kot jest w stanie pozbawić swojego przeciwnika wąsy. I czyni to, aby rywalizować czuł słaby i bezbronny. Zwierzę, wątpiąc w swoje umiejętności, łatwo zdać pozycję przyznać się do porażki.

Biorąc pod uwagę informacje na temat: „Co koty wąsów”, ważne jest, aby wspomnieć, że istnieją skały z nierozwiniętych „dotykowych” włoskami lub ich całkowity brak. Takie zwierzęta potrzebują stałej opieki ze strony osoby, w stanie dzikim, niestety, nie będzie w stanie przetrwać.

Jednak wiele może słyszeliście o obrzezanie wąsy weterynaryjnych. W rzeczywistości taka praktyka istnieje i jest używany przez weterynarzy. Używać go w sytuacjach, gdy obszar został uderzony przez kiełkowanie wąsy. Obrzezanie wąsy pomoc weterynaryjna wdrożyć proces odkażania i wyeliminować możliwość skażenia bakteryjnego.

Istnieją przypadki, gdy ślepy kot dobrze traktowani informacji uzyskanych za pomocą wąsów. Dlatego kot wąsy wyciąć w celu wzięcia udziału w wystawie zwierzęcia lub z winy dziecka chwilowego kaprysu niemożliwe. Niech przycięte wąsy i nie doprowadzić do śmierci zwierzęcia, ale nadal pozostawiają znaczące piętno na własnej percepcji i jakość życia kota.

Kruche wąsy. Co robić?

Po otrzymaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego wąsy kota, można zrozumieć, jak ważne są one dla małego drapieżnika. Jednak wąsy zwierzę może pęknąć. Jeśli włosy nie są uszkodzone torbę, wąsy mogą regenerować. Czasami uszkodzenia mają charakter losowy. Systematyczne samo uszkodzenie Wąs i strat może być ze względu na następujące czynniki:

  • Niewłaściwy dieta, w związku z którymi organizm doświadcza niedoboru wapnia i kot inne witaminy.
  • Pojawienie się robaków, które jedzą składników odżywczych, dlatego zwierzę traci również wapń i inne substancje.
  • chorób grzybiczych.

Ustalić prawdziwą przyczynę uszkodzenia i utraty wąsów pomocy specjalistycznej kliniki weterynaryjnej. On również przepisać niezbędnego leczenia i zaproponować dietę bogatą w witaminy i minerały.

Odpowiedź dla tych, którzy oswojone

Decyzja mieć zwierzaka zakłada większą odpowiedzialność za życia i zdrowia ludzkiego zwierzęcia. Podjąwszy na tak poważny krok, konieczne jest zapewnienie zwierzęciu komfortowe zakwaterowanie oraz starannie monitorować stan jego zdrowia. Twój pupil z pewnością docenią uprzejmy i czuły stosunek do siebie, zamiast dać ich lojalność i miłość. Aby komunikować się ze zwierzęciem na pewno dostać dużo szczęśliwych emocji i dobrego nastroju morza.

Po przeczytaniu informacji o tym, dlaczego koty wąsy, wyjaśnić dziecku, jak ważną rolę odgrywają one w życiu zwierzęcia.