868 Shares 3977 views

Red-Som: Charakterystyka zawartości

Red-Som lub fraktotsefalus – bardzo jasne, piękne egzotyczne ryby. Zwykle rosną wystarczająco duże. I rośnie bardzo szybko. Dlatego tylko młodzi są odpowiednie dla małych akwariów wielkości. Ryby te nie lubią poruszać się dużo, a jak wszyscy sum wolą spocząć na dnie akwarium, albo ukryć w schronie.


Red-Som: miejsce urodzenia

Fraktotsefalus zamieszkuje wody Amazonki na kontynencie Ameryki Południowej. W domu, ryba ta jest bardzo popularna wśród miejscowych wędkarzy. Mięso fraktotsefalusa ciemny i pełen przydatnych mikroelementów. Ponadto, według tych, którzy próbowali go, to bardzo smaczne.

Akwarium Red-Som: Wygląd

Jest to dość atrakcyjna ryba. Byk w fraktotsefalusa podłużne, dużą głowę, oczy duże i wybrzuszenia. W pobliżu ujścia ryby umieszczone trzy pary długiej białej anten. Nazwa czerwonych som wynikał czerwonych płetwy i ogonem tego samego koloru. I bardzo ciało ryby jest zazwyczaj czarny lub szary kolor. Należy pamiętać, że wraz z wiekiem, jasny kolor ogona stopniowo zaczynają zanikać.

Jak wspomniano wcześniej, fraktotsefalus osiąga dość duże. W otoczeniu rzeki można znaleźć rybę do 120 cm długości. I nie ma nawet kopię który osiągnął prawie 1,5 metrów! Akwarium warunków, ich długość – nie więcej niż 60 cm.

Red-Som: treść

Catfish lubią prowadzić nocny tryb życia. Dlatego dzień zazwyczaj śpią lub ukryć się w schronach. Większość swojego czasu wolą spędzać na dole. Są bardzo ciche. Mimo to, lepiej jest zawierać pojedynczo lub jako dużą rybę. W przeciwnym razie, mało ryb jest niewygodne z takim ogromnym sąsiadem.

Ponadto fraktotsefalus bardzo chciwy. Dlatego, małe ryby, które będą unosić się obok niego, w niebezpieczeństwie zjedzone.

Dla fraktotsefalusa wymagają dużej pojemności. Zbiornik powinien być nie mniejszy niż 300 litrów. Ta ryba nie lubi jasne i bezpośrednie światło, preferuje rozpraszane. Podkład do akwarium – żwir i nic więcej: brak Snags, nasypy lub przedmioty, które przypominają kamienie. Fraktotsefalus bardzo silny i gwałtowny ruch może przypadkowo przebić szyby akwarium z ciężkim przedmiotem, który pojawił się pod ogonem.

Korzystna temperatura do czerwoności zawartość sumy – od 22 ° C do 28 ° C Poza tym, on jest bardzo wybredny czystości wody. Dlatego konieczne jest, aby zmienić go raz w tygodniu, co najmniej 1/5. Trzeba także mieć oko na twardość wody. Nie może być mniejszy niż 4 ° i nie więcej niż 12 °.

Red-jedzenia sum praktycznie wszystko. On absolutnie nepriveredliv. Kocha i suche granulki paszowe, a żyć i wołowinę oraz robaki i ryby mrożone. Jeżeli słuszne i dobre paszy, będzie rosnąć bardzo szybko.

Red-Som: reprodukcja

Pomnożyć fraktotsefalusy nie rozpocząć przed ukończeniem 1,5 roku. Ale w warunkach akwariowych, ten rodzaj ryby nie odtwarza w ogóle. Tak że cały czerwony-sum, które żyją z nami – cudzoziemców i są importowane z krajów azjatyckich.