480 Shares 2658 views

Havana – kot z uroczym wyglądzie i doskonały charakter

Havana Brown – uroczy, zabawny, inteligentny i zorientowane na ludzi koty. Są one czuły, delikatny i, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników syjamskie, bardzo ciche zwierząt. Zaskakująco elastyczne i pełne wdzięku cygara dostosować się do każdej sytuacji z opanowanie i pewność siebie i nie wymagają szczególnej opieki.


Historia rasy

Havana Brown sztuczny hybrydowych, w wyniku przejścia brązowych ptaków z kilku innych gatunków, takich jak czarny krótkowłosy domowego, rosyjski niebieski i czekolady syjamskich kota. To zwierzę było wynikiem starannie zaplanowanej pożywką dla dobrze zdefiniowanej wygląd, co jest dowodem na to, że brązowy kotek syjamski kiedyś istniał.

Rasa została stworzona przez brytyjskich hodowców, a jako podstawę wzięto zwykłe czarne ptaki, które istniały w Europie pod koniec 1800 roku. Znany w Europie jako Havana kot został po raz pierwszy importowany do Ameryki Północnej w połowie 1950 roku. Wkrótce po przybyciu zwierząt one umieszczone w Stanach Zjednoczonych jako Havana Brown. Rasa ta jest uznana przez American Association of CFCA CFA i miłośników kotów, a także Międzynarodowego Stowarzyszenia TICA.

kolor

Najważniejszą cechą tej rasy jest luksusowy błyszczący wełna czekoladowy brąz. Ten kolor nazywa się „Havana”. Kot zawdzięcza nazwę rasy tych samych cygar nazwy, ponieważ ich kolor jest bardzo podobny do oryginalnego cieniu wełny tych zwierząt.

TICA uważa główną cechą rasy standardowej brązowej wełny waha się od bogatego kolorze mahoniowym do czerwonawo-brązowym, a jego cień nie powinien zbliżać czarny i brązowy. Jednakże, istnieje blado żółty, jasny fiolet i szary z blado różowych barwach jednostki. Więc może to być inna Havana. Kot krótkowłosy, to dotknąć go z czymś podobnym do norki.

wygląd

Amerykańscy hodowcy dały moje koty naprawdę wyjątkowe cechy. Chude i muskularne ciało jest średnia wielkość typowa rasa. Oryginalny kształt głowy, głęboki kolor, wyraziste oczy i uszy dużymi zaokrąglonymi Havana Brown popełnił najbardziej żywy wśród innych amerykańskich ras.

Havana pierwszy wziął na ręce, tym zwykle zaskoczeni, ponieważ jest elastyczny i cienki wyglądający kot rzeczywiście waży więcej niż się wydaje. Jej głowa jest nieco dłuższy niż jest szeroki, zwęża się w kierunku nosa i ma bardzo dobrze rozwinięte klocki whiskers. Unikalny wyciągać lufy jest często porównywana do żarówki lub kolby kukurydzy.

Uderzające owalne zielone oczy zwierzęcia, takich jak Hawanie. Kot, który ma wygląd sprawia, że można zapomnieć o pozostałych członków gatunku. Dopuszczalny jakikolwiek odcień zieleni niż jest jaśniejsza, tym lepiej.

Port uszy są duże, okrągłe, zaostrzone na końcach, szeroko rozstawione i lekko pochylony do przodu. Dają kota nieufne spojrzenie. Nos jest brązowy z różowym tonem, palców i różowy. Wąs zwierząt musi być w kolorze brązowym. Rzadkie włosy na brodzie i dolnej wargi jest unikalną cechą charakterystyczną rasy.

Charakter i zachowanie

Noclegi w jednej obudowie z Hawany jest zarówno zaszczyt i przyjemność. komunikacja ludzka jest obowiązkowa dla tej rasy. Jednak zwierzęta te dobrze dogadują się z innymi koty, psy i dzieci.

Oczywiście, niektórzy ludzie różnią się zwyczaje i charakter. Niektóre z nich mogą być nieco ograniczone. Ale w ogóle, zabawny, rozmowny i zalotny kot Hawanie. Zdjęcia pilnuje, aby te pyszne czekoladowe figurki uczestniczyć we wszystkich sprawach krajowych i zostawić ostatnie słowo we wszystkich sprawach.

W porównaniu do niektórych ras krótkowłosych, Hawana za umiarkowanie aktywne. Ona nie kocha bardziej niż indywidualne pobiegać wokół domu lub „catch-up” z innymi kotami. Innym jej ulubionym zajęciem – słodki sen. Jako wygodne miejsce do spania, często wybiera kolana członka rodziny.

Naturalna ciekawość i życzliwość – to właśnie te cechy inna rasa kotów Hawanie. Zdjęcia z tych łagodnych zwierząt rozweselić nawet najbardziej ponury pesymistą.

pielęgnacja

Hawana, będąc krótkowłosa rasa kotów wymagają minimum pielęgnacji i konserwacji. Jednak ważne jest, że są one od najmłodszych lat są przyzwyczajeni do regularnej pielęgnacji i kąpieli. Większość kotów uwielbiam uwagę i chętnie wolno myć sobie miękką szczotką gumową.

Przednie i tylne pazury zwierząt powinny być przycięte i uszy i oczy – delikatnie czyścić miękką szmatką. Ponieważ cygara praktycznie nie rzucają, pływanie regularnie nie są konieczne, z wyjątkiem przypadków, gdy sam kot pokazuje, że nie są przeciwni odświeżyć.

Unikalny wygląd, zaawansowana inteligencja, a nawet temperament – to te cechy, różne rasy kotów Hawanie. Cena za nimi (nawiasem mówiąc, dosyć vysokaya- nawet kotek mniej niż 5000. Rub., Nie kupować) byłaby minimalna cena do zapłaty dla wygody i przyjemności, które zostawiają cię z tych wspaniałych zwierząt.