247 Shares 1192 views

Terrarium dla żółwi

Żółw żyjący w domu wymaga specjalnych warunków. Pomimo powszechnej praktyce, eksperci radzą, aby nie pozwolić jej chodzić na piętrze: ten gad boi się przeciągów i zimnego powietrza nie lubi. Ponadto Żółwiak jest dyskretny kolor – może być zwiększona bez czekania na zauważyć, albo zatrzasnąć gadów drzwi. Dlatego musi być bezpieczny dom – terrarium, dość duże i przestronne.


Terrarium dla żółwi musi być pozioma. Minimalna jego wielkość – 80 do 40 40 cm standard – 100 o 60 o 60 cm. Powyżej klatki zazwyczaj nie pokrywa, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza. Jednakże, jeśli mieszkasz w domu innych zwierząt, takich jak kot, to jeszcze lepiej przykryć szkłem – przynajmniej raz jesteś daleko, albo zakupić zamykany model.

Gady koniecznie obejmować: terrarium dla żółwi powinny mieć dom. Nie może być bardzo duża, ale stabilne, że żółw nie mógł go przewrócić. Na dolnej warstwie ściółki wlewa się do 4-6 cm: liści lub siana, rzeka żwiru , bez ostrych narożników półpaśca lub specjalnym podkładem dla gadów. Ściółka powinna odpowiadać warunków naturalnych siedlisk żółwia. Po czym umieszcza się w klatce, pożądane jest, w celu kalcynacji. Zamiast tego można położyć matę miotu „sztuczna trawa” – w przypadku gdy tego rodzaju gady nie mają skłonności do kopania w ziemi. Jedzenie śmieci żółwia lub gleby mogą wskazywać na brak w jej diety z witaminami i minerałami.

Terrarium dla żółwia musi być ogrzewany dalej. Specjalna żarówka jest umieszczony w jednym z narożników – tak, że temperatura w różnych częściach terrarium różne. Idealna mieszanina – około 35 ° i pod lampą 24 stopni w rogu oddalonym od lampy. Jest to konieczne, aby zapewnić, że gad mógł wybrać dokładną temperaturę, która zdaje się komfortowo w tej chwili. Aby podgrzać klatkę, można również użyć specjalnej lampy ceramiczne, które tylko ogrzewa, ale nie daje światło. W sprzedaży posiada również podgrzewane dywaniki – specjalnie dla terrarium.

Ponadto źródło ciepła, klatka musi mieć dla żółwia i specjalnego zasilania lampy ultrafioletowej przy 15 watów. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że w organizmie gadów produkuje witaminę D – w przeciwnym razie może to chorują na krzywicę. Jego pierwsze objawy – zmiękczenie skorupek zakłócenie jego kształt lub kolor zmieni. Aby zapobiec chorobie lampy ultrafioletowe powinien zawierać codziennie przez 10-12 godzin. Zastosowanie w terrarium może być tylko specjalne lampy dla gadów – ich światło nie jest niebezpieczny dla oka.

Ponadto do otwierania pokrywy terraria dla żółwia musi mieć otwory wentylacyjne. Słaba wentylacja prowadzi do namnażania drobnoustrojów chorobotwórczych i grzybów, a tym samym może prowadzić do choroby, a ostatecznie do śmierci żółwia. Otwory wentylacyjne są zwykle wykonane na bokach klatki. Te, które znajdują się na dole, muszą być zabezpieczone tak, aby zimne powietrze nie świeci bezpośrednio na żółwia – są zazwyczaj przeprowadzane w formie kieszeni.

W odniesieniu do karmników dla gadów, to może to być zwykły nietłukące miska mały rozmiar. Zazwyczaj istnieje tylko jedno: nie należy umieszczać pod lampą. Terrarium dla żółwi powinny być umieszczone i pijących, jednak dla Centralnej Azji żółwia nie jest wymagane – zazwyczaj jest wystarczająco dużo płynu zwierzęcy uzyskany od soczystej paszy.

Optymalna lokalizacja dla terrarium – z dala od okien, grzejników i przeciągów. Duże wahania temperatury są nie do przyjęcia, ponieważ mogą one prowadzić do choroby, a nawet śmierci zwierzęcia – jak hipotermii i przegrzaniem. Idealnie, powinno to być pokój, okna wychodzące na północ.

Ragamuffin – kot specjalny
555 shares 1801 views
384 shares 8212 views