114 Shares 8130 views

Jak szczeniaka w czasie upałów? Jak pomóc psa w ogniu?

Przychodzi bardzo gorące, każdy chce uciec z mieszkania dusznej, aby ukryć w chłodnym supermarkecie lub leżeć na plaży. Jednakże, jeśli masz zwierzaka, trzeba myśleć o tym, ponieważ będzie on prawdopodobnie musiał spędzać czas w domu, czekając na twój powrót. Razem, przeanalizujmy zachowania szczeniaka w czasie upałów, w rzeczywistości może okazać się kluczem do zrozumienia, czy nie czuje się dobrze. Pies nie może nic powiedzieć, a następnie musisz być uważny.

Choroba lub normalną reakcją?

Mówiąc o tym, jak zachowuje się szczeniak w upale, należy pamiętać, że każde zwierzę reaguje na ciepło o tym samym. W naturze i ogrodach zoologicznych wszystkim rytm biologiczny słucha jedną regułę: w godzinach popołudniowych, w wielkim upale, zwierzęta poruszać się trochę, ukrywając się przed słońcem, nie polować lub jeść. Odnosi się to również do naszych czworonogów. Jeśli masz dobrą klimatyzację powietrza do domu, nie zauważysz różnicy, tylko porady od weterynarzy: przenoszenie spacery wczesnym rankiem i późnym wieczorem.

Bardzo martwi, zachowanie szczeniaka w czasie upałów, ci, którzy zdecydowali się wziąć go ze sobą na wakacje, gdzie 24 godziny dziennie będzie w otwartym terenie. W tym przypadku trzeba będzie mu bezpieczne schronienie przed słońcem (w cieniu) znaleźć, gdzie mógłby odpocząć. Należy zwrócić się po poradę do swojego lekarza weterynarii, powie Ci, jak prowadzić bardziej szczeniaka w czasie upałów, a jakie aspekty można uznać za normę.

Oznaki tego, że szczeniak cierpi

Niewielki cud przestaje grać. Szczeniak często zatkane pod łóżkiem, w łazience, szafy, gdzie mniej gorący. Jeśli zwierzę jest również odmowa z ich ulubionych przysmaków, masz powód, by poważnie zaniepokojony. Nie wiedząc, jak szczeniak zachowuje się w upale, to mogą sugerować, że jest niebezpiecznie chory i rozpocząć samoleczenie lub lucky weterynarza. W tym przypadku lepiej byłoby poczekać do wieczora: ustępuje ciepło, a zwierzę jest zawsze dobra kolacja. Ale jeśli noc odmówił jedzenia i wody, konieczne jest podjęcie pilnych działań.

karma dla psów w czasie upałów

Sposób psy zachowują się w upale, z przyczyn fizjologicznych. temperatura ich ciała jest o wiele wyższa niż nasz, około 39 °, przy czym na granicy w 41-42 stopni jest krytyczne, zakrzepy i śmierci zwierzęcia. Jeżeli dana osoba od temperatury ciepła wzrasta o jeden stopień, to nie jest przerażające. Jeśli to samo dzieje się z psem, skutki mogą być różne. Dlatego zabrać zwierzę do otwartej plaży jest niebezpieczne.

Teraz jednak będziemy mówić o żywieniu. Sposób psy zachowują się w ogniu – biologiczny program, który pozwala na przetrwanie. Jednak właściciel może poważnie zagrozić zdrowiu zwierzaka, próbując wszelkich środków, aby karmić jej pod żadnym pozorem. Weterynarze twierdzą, że w ciepło psa powinien dostać tylko gotowy zbilansowaną dietę, która jest w puszkach lub suchy pokarm. Ciepło powoduje rozwój zakażeń jelitowych, dlatego zwierzę jest stale zagrożona. Tym bardziej, że właściciele często nie spełniają podstawowych zabezpieczeń, traktując psa surowego mięsa, po prostu kupić na rynku, nawet z wrzącą wodą. Należy pamiętać, że jeśli pies dostaje domowe jedzenie (zboża, produkty mleczne, mięso), wszystko, co ma do jedzenia w 30 minut. Cała reszta powinna zostać wyrzucony. Właściciele Habit zostawić jedzenie w misce psa (głodny – jeść) prowadzi do poważnych konsekwencji.

Nasilenie objawów przewlekłych chorób

Wiadomym jest, że psy odlać trochę w upale. To znowu jest ze względu na prawa biologiczne: konieczność oszczędzania wody, przetrwanie zależy od niego. Jednak bolesne i trudne oddawanie moczu może wskazywać, że zwierzę jest problem z układu moczowo-płciowego. To odbywa się w lecie jej pogłębienia. Dlatego nie może być dyskontowane, że w ogniu psa nie pisać, ale jeśli pojawi się w moczu zakrzepów, a zwierzę odczuwa ból, należy skonsultować się z lekarzem.

Pierwszy znak, który warto zwrócić uwagę, jest zmiana zapachu. Nastąpił gwałtowny zapach jest dokładne wskazanie, że jednostka nie jest w porządku. Jednak właściciele często myślą, że zwierzę jest tylko pocić. Zdrowe zwierzę nigdy nie pachnie psem. W czasie upałów pogarsza wiele ukrytych, przewlekłych chorób septycznych. Jest to zapalenie macicy i choroby nerek, przewlekłe zapalenie pęcherza i niewydolności serca. Więc należy wykonać prawidłowego leczenia.

Jak chronić psa przed upałem

Ponieważ szczenięta tolerować ogrzewać cięższe niż psów dorosłych, konieczne jest przede wszystkim myśleć o nich, zwłaszcza jeśli planujesz podróż do morza. Większość właścicieli decydują się na zwierzaka na wakacjach z wami, jak zostawić go nikt inny. Jest to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli zwierzę cierpi na chorobę skóry. morskie powietrze i woda wspomaga gojenie. Jednak dotyczy to brzegu morza, ale jeśli pozostawić na stawach i jeziorach położonych w pobliżu miast przemysłowych, to lepiej, aby nie dopuścić psa do wody. Wrzody i dermatofity, roztocza i swędzenie – to psy jest następnie zabrany do szpitala.

Aby uspokoić dziecku bawić się w godzinach popołudniowych, konieczne jest, aby chronić go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Aby to zrobić, nawet w domu będzie musiał dokonać pozory stroju kąpielowym. Można to poponku powrotem, sprężyste pasma, jak czapeczki Panama. Bardzo często, Panama, a dolny poponku wszyty cienki pianki i rozpylać wody. Odparowanie zwierzęcia nie staje się na tyle gorąca. Wielu właścicieli pyta, czy jest możliwe, aby umyć psa w ogniu. Tak, ale nie lodowatą wodę jako węża ogrodowego, i trochę się osiedlić.

zabiegi wodne

Ponieważ mówiliśmy o Bicze, pomówmy o tym, jak schłodzić psa w żar. Ona nie ma gruczołów potowych, dlatego, że nie może pachnieć w ciepło ze względu na fakt, że pocenie się. Jedynym miejscem ich dyslokacji – na końcu języka. To nie przypadek, ponieważ skóra naszych czworonogów pokryta jest specjalną folią, która chroni go przed zapaleniem skóry. Częste mycie mydłem pies niszczy skórę i otwiera drogę infekcji. W związku z tym, przemyć za pomocą różnych środków pies może być bardzo rzadko. Ale przemyć wodą, a wręcz przeciwnie, zaleca się tak często, jak to możliwe. Ponadto, trzeba zaopatrzyć się specjalne środki, które są stosowane, gdy jest to konieczne, aby zmyć ciężkich zabrudzeń. W zooaptekah mają szampony ziołowe, które czyszczą znacznie łagodniejsze niż te sprzedawane w działach gospodarstwa domowego.

Klimatyzacja – przyjaciel czy wróg?

Oczywiście, zachowanie psa w rui jest współczucie, chcę pomóc kudłatego przyjaciela, który rozpaczliwie wywieszonym językiem, starając się ukryć w dowolnym miejscu odosobnionym. I wiele przyjść do głowy, takie jak klimatyzacja. Na psa, a także dzieci, które są często na podłodze, podatne na zapalenie płuc, czy strumień chłodnego powietrza kierowanego. Tak wyregulować split-systemu, tak aby przepływ powietrza został rozproszony, który jest kierowany do zasłon. Ponadto nie narażać temperaturę poniżej 22 ° C. To dość wygodne, a zwierzę nie jest chory.

udar cieplny

Mamy już poruszył ten temat trochę, a teraz będziemy mówić bardziej szczegółowo. Czy pies ma gorączkę od upału? Tak, jeśli zwierzę zostało udar cieplny. W tym przypadku, pies szczeka może rozpocząć, starając się zakopać głowę w trawie, może mieć zadyszkę lub apatii. W tym przypadku, zwilżyć głowę zimną wodą i doprowadzić do lekarza. Zwykle temperatura wzrasta do 40 ° C. Choroba ta jest łatwiej zapobiegać niż leczyć. Nie można zostawić zwierzę na ciepło bez nadzoru. Jeśli pójdziesz na urlop, wziąć panamku i często mokro psa wodą.

Będziemy patrzeć na inną dolegliwość – straszny suchy, pęknięty nos. To samo w sobie nie jest niebezpieczny, ale zakłada istnienie ukrytej choroby. Być może pies nosem coś, co jest silnym drażniącym. To nie boli, aby przejść do weterynarza.

reżim picia

Jeśli planujesz spędzić kilka dni nad morzem, nie należy zapominać, że pies powinien być miska z wodą. Konieczne jest, aby regularnie wypełniać. Każda minuta, pies musi mieć dostęp do czystej wody. Jest to świetna alternatywa do jedzenia jogurt, ponieważ jest doskonale odcienie, pies bardzo lubi niego. W związku z tym, na gorące dni gromadźcie kefir lub jogurt. Tylko nie zapomnij, aby natychmiast wyrzucić produkt niezjedzone, aby uniknąć problemów z układem trawiennym. Nie można zostawić psa na smyczy w gorącym słońcu. Że nie miała udar cieplny, przyzwyczaić zwierzę do Panamy, podszewkę, która koniecznie zanurzyć w zimnej wodzie.

Wszystkie te zalecenia są bardzo ważne. Zachowanie psa w upale jest bardzo istotne, konieczne jest jedynie, aby móc odbierać informacje. Latem wszystkie te zasady można zapisać zwierzaka z wieloma problemami, a także dać wielkie dni wspólnej rekreacji na świeżym powietrzu. Nie zapominajmy, że przed wyjazdem na morzu trzeba odwiedzić weterynarza, więc spojrzał na psa i dał jego zaleceń. Jeżeli lekarz kategorycznie przeciwko takiej podróży, a następnie powierzono opiekę nad zwierzęciem do kogoś innego lub zbierać razem z nim w cienistym gaju.

koty Snoopy
230 shares 6045 views
729 shares 1377 views
798 shares 9279 views