879 Shares 7481 views

Homemade przyczepa samochodowa: produkcja, rejestracja

Jeśli masz samochód, to pewnie często stają w obliczu konieczności transportu różnego rodzaju towarów. W tym przypadku nie można zrobić bez użycia lekkich przyczep. Jego, oczywiście, można kupić w sklepie rozpatrywanych towarów, jednak taką konstrukcję, że jest możliwe, aby samemu.

Pracować na ramie

Homemade trailer, a także model typu fabryka, musi mieć ramkę, która jest podstawą projektu. Jego sztywność i wytrzymałość determinuje trwałość przyczepy. W celu zapewnienia większej niezawodności, to zaleca się stosowanie elementów do być połączone przez spawanie. Uruchamianie jest to wymagane do określenia wymiarów elementu, a dokładniej, szerokości i długości. Wymiary zostaną określone przez zewnętrzne krawędzie elementów ramowych. W celu określenia ostatecznej szerokości ramy, odległości pomiędzy wewnętrznymi powierzchniami ścian bocznych jest konieczne dodawanie grubość ścianki pomnożonej przez 2. Jeżeli ramka znajduje się między kołami, a nie ponad nimi, to należy wziąć pod uwagę odstęp pomiędzy śrubą a oponą.

Jeśli zdecydujesz się zrobić domowe przyczepy, po pewnej wielkości, powinna być przeprowadzona ramkę dopasowania. W tym celu profile metalowe muszą rozkłada się na powierzchni, obserwując prostopadłości pomiędzy składnikami. Te elementy muszą być połączone ze sobą zaciski. Równolegle należy monitorować formę na ten cel z taśmy środka przekątnej otrzymanego prostokąta. Wartości muszą być sobie równe, odchylenie może wynosić od 2 do 5%. Projekt powinien mieć żebro, jak kwadratowe i prostokątne mają struktury niestabilne.

Związek przyczepy do pojazdu silnikowego

Homemade przyczepa powinna mieć piłkę łańcuchową. Aby wykonać element ten należy pamiętać, że mniejsza długość części łączącej wskazuje na szybką odpowiedź, gdy pojazd jest w ruchu. Nawet niewielki obrót bocznych kół napędowych doprowadzi do tego, że przyczepa będzie ostro ruszyć. Może to spowodować uszkodzenie ładunku i jego upadku. Poprzez domowej przyczepy wybrać optymalną długość. – w przedziale od 1,5 do 2,5 cm w wyborze materiału, zaleca się stosowanie stali nierdzewnej rurki o kwadratowym przekroju, które tworzą podstawę ramy i połączenia. Dla ostatniego elementu potrzebne rur w ilości 3 części. Łączyć oprawkę do rury można stosować podczas spawania, a także wyższe wzmocnienie wytrzymałości zaleca narożniki. Przed spawaniem, mistrz powinien spróbować na przedmioty tak, że sprzęgło zostało wykonane na osi projektowej. Kiedy produkowane domowe przyczep samochodowych, w tym samym etapie należy ustawić linkę, która może zostać zastąpiona przez łańcuch. Jeśli istnieje potrzeba, w obszarze połączenia, można ustawić tarczę obrotową do wygodnego transportu przyczepy bez pojazdu silnikowego.

Instalacja sprzęgło

Domowe przyczep samochodów muszą posiadać łącznik, którego ustawienie może być dokonane przez zgrzewanie lub śrub. Przed ostatecznym zamocowaniem elementu ramy należy sprawdzić zbieżność wymiarów rur ramowych z rowkami koryta. Ten ostatni nie musi być większa niż szerokość rurki, nadmiar wielkość może wynosić maksymalnie 5 mm. Spoiny mogą zapewnić doskonałą wytrzymałość, ale jeśli uszkodzony demontaż wymagałoby użycia palnika gazowego. siła wiązania z śruba mniej. Śruby powinny być stosowane w odniesieniu do ósmej klasy wytrzymałości. Słabsze nie będzie w stanie wytrzymać siły ścinające. Dla związku przygotowanie dwóch śrub użyć większa wysokość nie jest konieczna, ponieważ przyczynią się do osłabienia elementu ramy, a tuleją ze względu na obecność w niej otworów dla elementów mocujących.

Pracować na osi

Przed zarejestrowaniem domowej roboty przyczepy, musi być w pełni przygotowane do pracy. Istnieje zasada, że oś przyczepy znajduje się w odległości 40% długości konstrukcji od tyłu. Po móc zmierzyć odległość, konieczne jest, aby wyznaczyć położenie osi. Jest to możliwe do zainstalowania przez umieszczenie ramy na powierzchnię. Używaj więc potrzebne są dwa 4×4 bloku wrzeciono musi zwisać swobodnie. W rzekomym miejscu osi zamontowane powierzchni ramy chcesz usunąć farbę. Krok między tulejami być podzielona na dwie części, uzyskany zostaje naniesione na powierzchni.

ciągnik z przyczepą domowej roboty chodzenia mogą być wykonane z tej samej technologii, ale wymiary będą znacznie mniejsze. W celu regulacji wielkości, wymagają więcej czasu, aby zmierzyć szerokość ramy. Wtedy pan może przystąpić do końcowego montażu. Elementy te są połączone ze sobą za pomocą spawania. Zaleca się stosowanie zawiesiny wiosna-amortyzujący na podstawie tego, że zapewnia większe wrażenie miękkości, chociaż nie różni się znacząco wytrzymałość.

Pracować na stabilizowanie gniazda

Kiedy wykonane domowej przyczepę z rękami, ważne jest, aby upewnić się, że w pozycji poziomej konstrukcji. W narożach ramy służą jako najbardziej odpowiedniej opcji. Jest możliwe, aby zainstalować tylko jeden bok konstrukcji. Jeśli danego wyrobu z punktu widzenia wyciągu, zaleca się stosowanie mechanizmu śrubowego. To również może być wykorzystana do zmiany koła.

Reasumując

Homemade Przyczepy dla motobloków, jak również dla samochodu będzie w stanie rozwinąć swoje możliwości. Ta ostatnia opcja może być stosowany do transportu towarów, niezależnie od konfiguracji mogą posiadać. W tym przypadku, nie ma absolutnie żadnego ryzyka uszkodzenia urządzenia. Pomimo faktu, że przyczepa może mieć swoje specyficzne cechy, zalecenia podane powyżej są wspólne dla wszystkich wariantów. Jeśli istnieje potrzeba, self-made przyczepa do łodzi lub samochód może być wyposażony w układ hamulcowy, a także oświetlenie. Jednak rozwiązanie tych problemów, eksperci zalecają zaufać profesjonalistom.

przyczepa Rejestracja

Jeśli myślisz o tym, jak uczynić z przyczepą, to powinieneś być zainteresowany problemu rejestracji. Projekt musi zdać egzamin, co All-Rosyjskiego Towarzystwa kierowców, w skrócie boa. Każdy region ma swoje społeczeństwo. Aby zdać egzamin należy upewnić się, że urządzenie jest zgodne z istniejącymi normami państwowymi. Można zapoznać się z normami państwowymi w dokumencie GOST 37001. 220-80. Przed zarejestrowaniem domowej roboty przyczepy, należy mieć świadomość, że powyższa norma ma zastosowanie do wszystkich rodzajów przyczep, które są przeznaczone do holowania samochodów dostawczych i samochodów osobowych na drogach w całej sieci. Standard nie ma zastosowania do tych urządzeń, których konstrukcja została dokonana przed przyjęciem specyfikacji technicznych norma.

wniosek

Przed przystąpieniem do przyczepy, należy zapoznać się z normami państwowymi, więc nie trzeba produkować projekt remake'u. Waga urządzenia nie powinna być wyższa niż dozwolone przez producenta. Masa nie powinna przekraczać na ciężar własny pojazdu. Liczba ta jest 1,800 kg. Długość urządzenia nie powinna być większa niż 1,5 długość pojazdu lub granicy 8 metrów. Wymagania te muszą być brane pod uwagę na etapie projektowania przyczepę, w przeciwnym razie nie będzie możliwe korzystanie z projektu.