311 Shares 8618 views

Porady chałupników. Budowanie szklarni z poliwęglanu

Wiele amatorskich ogrodnicy wolą uprawiać owoce i warzywa w otwartym polu. Ale z powodu dużej wilgotności (deszcz), i mgła rośliny cierpią. W związku z tym uprawy papryki, pomidorów i ogórków biednych. Do ochrony warzyw przed nadmierną wilgocią i stworzenie korzystnych warunków dla ich rozwoju, można wyposażyć jeden lub więcej szklarnie. Oto tylko polietylen, który jest najczęściej używany do pokrycia szklarni, nie różni się niezawodność i trwałość. Kolejna rzecz – poliwęglan. On nie ma takich wad i niedrogie.

Nie każdy wie, co jest z poliwęglanu. Materiał ten arkusz z tworzywa sztucznego, ułożone w dwóch warstwach. Mogą mieć różną grubość. Do konstrukcji szklarni odpowiedni arkusz ma następujące parametry: grubość – 4,5 mm, szerokość – 2,1 m, długość – 6 m.

W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób montażu szklarni z poliwęglanu. Ale po pierwsze, trzeba powiedzieć kilka słów o Fundacji. To może być budować z cegły, betonu lub kamienia. Co do ramy, to jest to najlepiej przygotowuje metalu. Aby uniknąć nieporozumień i robić to dobrze, trzeba wykonać wstępne rysunek szklarnie poliwęglanowe. Przed rozpoczęciem montażu na fundamencie metalowej ramie jest malowany. Pozwoli to uniknąć dalszej korozji.

Budynek ze szklarni poliwęglanu prowadzi się w kilku etapach:

1) Po zainstalowaniu stoją na rogach i obwodowej wykończenia, muszą być spawane. Robimy to samo z drzwiami.

2) Na szczycie filary i zainstalowanych bloków kolejowych, które można zrobić z rogu. Wzmocnienie jest przeprowadzana jedynie lukę między słupkami. Tylko w tym przypadku płyty poliwęglanowe pójdzie pod rogu, co oznacza niezawodną ochronę przed opadem im gwarantowane.

3) na wierzchu wiązki musi być zainstalowane łuki metalu. Powiązanie między nimi za pomocą wsporników grzbiet i podkłady kolejowe. Najnowsze wzory dają szklarnie zwiększona sztywność i nie pozwalają na to, aby sag w zimie z śniegu.

4) W tym zespole końce poliwęglan szklarni. Powinno być również zainstalowane w otworach wentylacyjnych dachu luk, a także połączeń spawanych do grzbietu.

5) Do otworów łatwo podniesione, musimy system dźwigni i drążków. To może być wykonane niezależnie od siebie, za pomocą specjalnych rysunków.

Układanie arkuszy poliwęglanu prowadzi się wzdłuż ich najdłuższych boków. Używana do mocowania śrub lub thermowashers. Jako płyty dociskowej jest idealny obszar łuk z tworzywa sztucznego. Jest sprzedawany w każdym sklepie sprzętu lub supermarketu w odpowiednim dziale. Rozmiar jednego takiego narożnika musi być równa grubości blachy. Jest to bardzo ważne, że obejmuje plastikową krawędź. Przed zainstalowaniem poliwęglan nie zapomnij zdjąć folii opakowaniowych. Po tym, krawędź hojnie smarować klejem aby dołączyć je narożniki. Arkusze są spięte blokowa.

Jak widać, montaż szklarnie poliwęglanowe nie pociąga za sobą żadnych trudności. Dzięki czemu można łatwo poradzić sobie z tym zadaniem.