314 Shares 6179 views

Jak zrobić płyn nienewtonowski w domu: przepis

Wydaje się, że dzisiejsze dzieci nie mają niespodziankę. Fangled gadżety, zabawki z wieloma funkcjami różnych od tych, które były ich rodzice jako dziecko, jako nowoczesnej łodzi z drewnianej łodzi.

Ale ostatnio coraz częściej rodzice zwrócić uwagę na to, co daje w kategoriach rozwoju tej czy innej gry. Niektóre z nich pozwalają na poznawanie świata, rozwój dzieci, psychicznie i fizycznie.

A jeśli w dodatku gra można zrobić na własną rękę, z udziałem dziecka, które jest ogromnym plusem. W internecie można znaleźć wiele z tych zabawek. Jednym z najprostszych i najbardziej interesujące jest to tzw płyn nieniutonowskich. Więc jak zrobić płyn nienewtonowski w domu i co trzeba?

Co to jest płyn nieniutonowskich

Przed przystąpieniem do odpowiedzi na pytanie: „Jak zrobić płyn nienewtonowski w domu własnymi rękami” – nie zbędne, aby zrozumieć, co to jest i jak to działa.

Płyn nieniutonowskich – rodzaj substancji, która jest w innej prędkości działania mechanicznego na to zachowuje się inaczej. Jeśli prędkość wpływem zewnętrznego na nim jest niewielka, to wykazuje oznaki zwykłego płynu. Jeżeli ten wpływ na większą prędkością, jest podobna do charakterystyki stałej.

Zalety takiego wciągająca gra obejmują:

  • Możliwość i łatwość samodzielnej produkcji.
  • Niski koszt i dostępność składników.
  • szans edukacyjnych dla dzieci.
  • Środowiska (w przeciwieństwie do niektórych gier z tworzywa sztucznego, nie zawiera szkodliwych substancji, a struktura Państwo znane z wyprzedzeniem).

Rozrywka i edukacja

Co może być lepszego niż wspólne działania z czymś ciekawym i nietypowym dzieckiem? Zwłaszcza, że działalność ta jest naprawdę przydatna nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Łatwość jak zrobić płyn non-newtonowskiej w domu, pozwala na tworzenie ekscytujacej rozrywki zaledwie kilka minut. Rezultatem jest gra, która zachwyci całą rodzinę. Ponadto rozwija zdolności motoryczne rąk dzieci.

Jeśli płyn nieniutonowskich szybko trafić zachowuje się jak ciało stałe, a poczujesz jej elastyczność. Jeśli pominąć rękę powoli, to nie napotyka żadnych przeszkód, i czuję, że to jest woda.

Innym pozytywnym aspektem – rozwijanie wyobraźni. Kiedy różne rodzaje wpływu na ciecz zachowuje się całkiem interesująca. Jeśli jej zdolność do umieszczenia na drgającej powierzchni lub po prostu szybkiego poruszenia, a potem zacznie się robić bardzo nietypowy kształt.

Nie zapomnij o korzyściach edukacyjnych. ciecz ta pozwala w praktyce uczenia pierwotniaki podstawy fizyki – właściwości stałej i ciekłej masy.

Jak sprawić, by płyn nie-newtonowskiej w domu: dwa sposoby

Skład mieszanki bezpośrednio wpływa na jego właściwości. Tak więc, należy wiedzieć, jak zrobić płyn nienewtonowski w domu. Receptura preparatu jest bardzo prosta. Istnieją tylko dwa główne składniki – woda i skrobia. Ostatni składnik może być jak kukurydza i ziemniaki. Woda musi być zimno. Wszystko dokładnie wymieszać. Wszystko gotowe!

Dla ciekłej mieszaniny wody pobieranej i część skrobi wynoszącym 1: 1. Dla trudniej – 1: 2. Jeśli jest to pożądane, można dodać barwniki do żywności, to mieszanina będzie jasne.

I jak sprawić, by płyn nie-newtonowskiej w domu bez skrobi? Ten przepis jest trochę trudniej, ale tak samo skuteczne, jak poprzedni. Po pierwsze, wodę miesza się i konwencjonalnego kleju PVA, w proporcji 0,75: 1. Osobno podłączyć wodę z małą ilością boraksu. Po tym, jak skład i miesza dokładnie wymieszano.

Obie metody pozwalają na uzyskanie płynu non-Newtona, ale pierwsze jest znacznie prostsze i jest najbardziej popularny.

Więcej wody i skrobi …

Wiedząc, jak sprawić, by płyn nie-newtonowskiej w domu, jest to możliwe poprzez zwiększenie udziału produkować wystarczającej ilości tej mieszaniny i wlać go, na przykład, mały basen dla dzieci. Głębokość 15-25 cm jest wystarczająca. Następnie można skakać, biegać po powierzchni cieczy, tańczyć, nie zawodzi. Ale jeśli zatrzymać, a następnie natychmiast zanurzyć się w nim. To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.

W Malezji, płyn nieniutonowskich wypełniony w basenie. To miejsce natychmiast stał się bardzo popularny. Jest szczęśliwy czas zabawy, ludzie w każdym wieku.