122 Shares 6293 views

Kiedy dziecko może mieć mleko krowie? Poglądy i opinie ekspertów z rodzicami

Kiedy rodzi się dziecko, pierwszą rzeczą, stara – jest mleko matki lub specjalna mieszanka. Jest to idealne pożywienie dla okruszków w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia. Po tym pediatrów zaleca wprowadzenie pokarmów stałych i stopniowo przyzwyczajać dziecko do dorosłego jedzenia. Jednak taki proces powinien być prawidłowy. W tym artykule dowiesz się, kiedy dziecko może mieć mleka krowiego. Warto też wspomnieć, że specjaliści i doświadczeni rodzice myśleć w tym zakresie. Dzięki ile można podawać mleka krowiego u dzieci i jak sprawić, by większość z nich prawo? Rozważmy główne opinie na ten temat.


Co nasza babcia?

Kiedy dziecko może mieć mleko krowie? Przedstawiciele minionych pokoleń, że uprawnienia te powinny być zorganizowane tak szybko, jak to możliwe. Z pewnością wszyscy pamiętamy, jak kilka lat temu, kobieta wyszła z urlopu macierzyńskiego, gdy dziecko osiągnie trzy miesiące. U płci pięknej nie było możliwe zorganizowanie piersią prawidłowo. Dlatego mleko matki jest zastępowane krowy i kozy.

Wydawałoby się, że nic strasznego w tym. Tego produktu wzrosła więcej niż jedno pokolenie. Dziadkowie jeszcze przekonać ich wnuki przyzwyczajeni do mleka krowiego od urodzenia.

Co zrobić eksperci na karmienie piersią?

Kiedy dziecko może mieć mleka krowiego, według lekarzy – zwolennicy karmienia piersią? Ta grupa ekspertów państw, które wchodzi w okruchów diety, produkt ten powinien być nie wcześniej niż trzy lata. W tym wieku miękiszu już mam wszystko przydatnych z mlekiem matki i można je łatwo wymienić.

Przed osiągnięciem tego wieku eksperci niemowlęce zalecamy, aby trzymać się karmienia piersią. Po tym wszystkim, więc dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne witaminy, minerały i przeciwciała.

Jaka jest opinia pediatrów?

Kiedy dziecko może mieć mleka krowiego, według pediatrów? Pediatrzy zalecamy, aby wprowadzić do diety niemowlęcia tego produktu do 12 miesięcy. Wszystko jest wyjaśnione po prostu. Mleko krowie może powodować wypłukiwanie żelaza z organizmu. To prowadzi do anemii, co jest bardzo niebezpieczne dla niemowląt.

wiele składników mineralnych w mleku. Aby te zawierają fosfor, chlor, magnez, sód, potas i wapń. Wydawałoby się, że to jest dobre. Jednak nadmiar tych substancji może niekorzystnie wpływać na zdrowie okruchy. Często z powodu nadmiaru minerałów powstają kamienie nerkowe i pęcherzyka żółciowego.

Co powiedzieć, alergologów i dietetycy?

Ile dziecko może mieć mleko krowie? Eksperci twierdzą, że wiele dzieci są uczulone na białka z kazeiny. Dlatego należy unikać takiej żywności, aż dziecko osiągnie wiek pięciu.

Również u noworodków może być brak laktazy. laktoza – – i jego poprawnej asymilacji Ta substancja niezbędna do trawienia cukru mlecznego jest. Wraz z wiekiem laktazy produkowane mniej. Dlatego mleko wielu ludzi powoduje niestrawność i biegunkę. Jeśli Twoje dziecko ma do czynienia z podobnym patologii, konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować produkt.

Kiedy dzieci można podawać mleko krowie i jak sprawić, by większość z nich prawo?

Oczywiście, byłoby lepiej, jeśli zapomni o tym produkcie aż dziecko osiągnie wiek trzech lub pięciu lat. Absolutnie wszyscy lekarze twierdzą, karmiące piersią, które nie powinny go używać jako napój. Wszystko ze względu na fakt, że część produktu wchodzi w kontakt z dzieckiem. Nie mówiąc już o mleku bezpośrednim karmione Baby krowy za.

Jeśli zdecydujesz, że dasz ten napój, wbrew opinii lekarzy, zacznij robić to nie wcześniej niż w ciągu dziewięciu miesięcy. To właśnie w tym okresie miękiszu już spotkał się z wielu produktów spożywczych i może pokazać swoje preferencje. Wprowadź mleko w diecie dziecka powinno być stopniowe. Być może ten proces zajmie jeszcze więcej czasu, niż uczyć się do kaszy i warzyw.

W pierwszym dniu dać bułkę w ilości mleka z jednej łyżeczki. W tym przypadku dodanie do napoju prosty czystą wodą. Zwrócić szczególną uwagę na reakcję okruchy tego dnia. Jeśli nie było to niezwykłe wysypka lub niestrawność, należy natychmiast przerwać eksperyment i skonsultować się z lekarzem. Kiedy maluch reaguje całkiem normalne, można kontynuować, aby nauczyć się nowego produktu.

Staraj się wybierać mleko, a nie taki, który jest faszerowana konserwantów i mogą być przechowywane przez kilka lat w temperaturze pokojowej. Jeśli wziąć „na żywo” produkt od krowy, należy ją gotować. W przeciwnym razie, można zarazić dziecko Salmonella, Toxoplasma i innych mikroorganizmów.

Reasumując

Więc teraz wiesz, gdzie dzieci mogą otrzymać mleko krowie i jak zrobić to poprawnie. Eksperci zalecamy stosowanie tego napoju, kiedy można zastąpić go z mieszanki mlecznej lub karmienia piersią. Niech twoje resztki żywności będą przydatne i smaczne!