577 Shares 2820 views

jesiennej rano w grupie średniej. Scenariusz poranku jesienią

Nie wszystkie dzieci chodzą do przedszkola z przyjemnością. Dla niektórych to powoduje wiele niedogodności: wstać wcześnie, nie zobaczyć swoje ulubione bajki, a mama musiała zrezygnować, chociaż na chwilę. Ale w przedszkolach często organizuje różne zajęcia rozrywkowe dla dzieci, nie związanych z oficjalnych świąt. Na przykład, jesienny dzień. Zwiększa to zainteresowanie dzieci do przedszkola, a przede wszystkim. jesiennej rano w środkowej grupie często wykonywane opiekunów, ale niektórzy rodzice są również aktywnie zaangażowany.

Jaki rodzaj wypoczynku

Aby zainteresować dzieci kampanii do przedszkola, wystarczy napomknąć, że festiwal będzie tam przechowywane. Co? Autumn Festival wakacje. Co on reprezentuje? Zazwyczaj tego rodzaju spotkaniu nowego sezonu. jesiennej rano w środkowej grupie przedszkola towarzyszy gier, piosenek, wierszy. Młodsze dzieci rzadko mówić wiersze, ponieważ ze względu na wiek nie pamiętają niezbędne materiały. Średnia grupa bardzo dobrze pamięta wiersz. Czasami nauczyciele wraz z rodzicami decydują się poza ogrodem, idąc na ulicę na spacer. Dzieci otrzymują to niezapomniane przeżycie.

Co robić na ulicy

Scenariusz jesienny poranek (grupa środkowa) jest zwykle zaprojektowane i nauczyciele muzyki kieruje Dow. Jednak rodzice mogą również wziąć udział w tym. Co robić na zewnątrz przy dobrej pogodzie? strona scenariusz do środkowej grupy dzieci mogą zawierać następujące elementy:

  • zbieranie liści na prędkości;
  • Liście sortowania według koloru, kształtu lub wymiaru;
  • zbieranie materiału naturalnego.

Ale to tylko naprawdę dobra pogoda, tak, że dzieci nie mają zimno lub moczy stopy.

Rozgrywki

jesiennej rano w środkowej grupie przedszkola nie powinny być po prostu filiżanka herbaty z słodyczy i smakołyków. Wcale nie. Dzieci lubią się bawić, skakać, galopować, angażują się w aktywności fizycznej. W związku z tym, mogą inspirować gry zespołowe to koncentruje się na temat jesieni. Na przykład, może to być zbiór liści na szybkości. Warto zauważyć, że gra może być przeprowadzona w pokoju (trzeba wyciąć liści kartonu lub zbierać na ulicy) i na ulicy (z góry ma obowiązek przygotować czyste i suche liście).

Jak grać

Wszystkie dzieci są podzielone na 2,3,4 zespołów, z których każdy musi zebrać jak najwięcej liści w wyznaczonym czasie. Wychowawca i pedagog asystent musi zapewnić, że ich „dzieci nadana zdobycz” do swojego zespołu. Czas gra nie powinna być zbyt duża, wystarcza na 3-5 minut. I, oczywiście, nagrody powinny być takie same dla zwycięzców i przegranych, że nikt nie jest obrażony.

taniec

Żaden jesienny poranek w grupie środkowej jest kompletna bez tańca i śpiewu. I rozpocząć wakacje, konieczne jest od nich. Słowa są zwykle ćwiczył wcześniej z dziećmi, jak i tańca czy garnitury tanecznych, czy do swobodnego przepływu do muzyki. Dzieci będą o wiele bardziej interesujące, gdy ich ręce są wycięte z kartonu lub prawdziwych liści drzew i roślin. Dyrektor artystyczny wybiera proste utwory z jesieni motywu, aby upewnić się, że dzieci były łatwiej je zapamiętać.

Gospodyni jesieni

Żaden jesienny poranek w grupie średniej (i każdy inny) nie może odbywać się bez gospodyni wypoczynkowego. Queen-jesień może lub opiekun, lub jedno z rodziców. Że ma ważną rolę do zabawy dla dzieci. Gospodyni-Autumn komunikuje się z dziećmi, zadaje im proste pytania na ten temat, daje drobne upominki. Pytań nadają się:

  1. Jakiego koloru są liście jesienią?
  2. Kiedy zaczyna się jesień?
  3. Które wersety dzieci wiedzą o porze roku?
  4. Jak wiele miesięcy jesieni ubiegłego roku?
  5. Dlaczego liście spadają?

śmieszne małe zwierzęta

Scenariusz poranku jesienią (grupa środku) mogą obejmować występy zwierząt leśnych. Będzie to wymagało stroje. Na przykład, zające, lisy, wilk, niedźwiedź, jeż. Dzieci wcześniej do czynienia z roli małych słów. Dodatkowo, można nauczyć się tańca i piosenki dla każdego znaku. Głównym zadaniem bestii jest w rozrywki dla dzieci i atrakcją dla najbardziej nieśmiały święto i skromne.

dywersyfikację

Do około matinee były nie tylko przyjemne wspomnienia, ale także słodkie upominki, można skupić się na tworzeniu rzemiosła z naturalnych materiałów. Mogą to być postacie zwierząt z szyszek, liści, gałązek i gliny, a aplikacje mogą być wykonane z kartonu lub coś innego. Wychowawcy będą musieli jeszcze trochę pracy do wykonania, tak aby wszystkie dzieci były zadowolony z ich dzieł, ale warto.

tea Party

Oczywiście, jesienny poranek nie może obejść się bez herbaty. Dzieci wylewa gorącą herbatę i słodycze serwowane są do niego. Wow, czy to jest domowej roboty ciasteczka w postaci liści lub zwierzęcia. Przygotowywanie rodzice mogą zrobić. Cóż, jeśli nie ma małego zmieści i zakupione tematyczne słodycze.

Przygotowania do święta

Zorganizować jesienny poranek w ogrodzie trzeba przejść, inaczej może po prostu nie mają czasu, aby zrobić wszystko. Nie tylko nauczyciele i pracownicy ogrodowe powinny być zaangażowane w to. To wspaniałe, jeśli rodzice są również poświęcenie czasu, aby tak ważnego wydarzenia w życiu swoich dzieci.

Krótki możliwy scenariusz

jesiennej rano w środkowej grupie zaczyna się z faktem, że dzieci słyszeli liści (prawdziwe lub tektura). Następnie dyrektor artystyczny zaczyna brzdąkać utwór na instrumencie muzycznym, a dzieci chodzą do siłowni. Razem, chór, taniec (lub taniec lub inny taniec). Kiedy muzyka się kończy, dzieci siedzą na krzesłach, zawarte jesienią. Ona pogratulował dzieci na wakacjach, rozmawiać z nimi, śpiew, prosi, aby powiedzieć poezję. Po tym, można odgrywać aktywną grę, ponieważ dzieci nie wydają się siedzieć długo w jednym miejscu. Następny akt zveryata że bawić dzieci. Wtedy można być kreatywnym. Pod koniec wakacji śpiewać końcową piosenkę, aw grupie dzieci piją herbatę ze słodyczami. Wystarczy do 40-60 minut na całej imprezy dla dzieci szczęśliwych. Zaleca się, że poranek przed nap czas, aby dzieci dobrze spaliśmy na obiad po tak ważnym wydarzeniu.