217 Shares 1009 views

Kiedy zarośnięte ciemiączko dziecka

Wiele młodych rodzin nie jest cud – narodziny dziecka. Pipsqueak rodzi – nowy człowiek, który jest w potrzebie opieki, miłości, czułości, uwagi i ciepła. Zdrowe dziecko – to marzenie każdego rodzica. Oczywiście, obecny stan naszego otoczenia jest niska. Kiedy małe dziecko, rodzice mają wiele pytań, pytają w szpitalu, pediatrą i, oczywiście, dyskutować z przyjaciółmi. Nie są wyjątkiem, a pytania o Fontanelle. Co to słabość? Co to jest? Ilu z nich ma dziecko? Kiedy zarośnięte ciemiączko dziecka? Jakie są wymiary Fontanelles u dzieci uważane za normalne?

Ciemiączko. Co to jest?

Luki w tych miejscach, gdzie łączy się z kości czaszki, zwany Fontanelles. Gdy ciemiączko dziecko nie jest jeszcze zamknięta, trzeba zapłacić mu wiele uwagi. Oczywiście, może to pomóc w upadku – aby złagodzić cios. Prefontanel chroni swoje dziecko, ponieważ nie jest opóźnione o około dwa lata.

Jak ciemiączko u dzieci?

Według szacunków lekarzy, u dzieci sześć Fontanelles. W pierwszym tygodniu życia okruchy cztery z nich są zamknięte, piąty zamknięty przez pięć miesięcy, a szósty – każde dziecko w moim wieku. Ciemiączko jest na górze, na przednim ścieżki połączenia i ciemieniowych kości czaszki. Diagnostyka ciemiączko zaangażowanych neurologów, są one ściśle monitoruje szybkość jej rozwoju. Jeśli są jakieś odchylenia, mogą mówić o rozwoju choroby poprzez badanie ciemiączko.

Wymiary ciemiączko u dzieci

Wielkość ciemieniowej od 0,6 do 3,6 cm, jest uważane za normalne. Wymiary tych wysoce indywidualne. Czasami występuje wzrost ciemiączko po urodzeniu. Jest to normalne, ponieważ mózg dziecka jest aktywnie rośnie.

Kiedy zarośnięte ciemiączko dziecka?

Rodzice czasami nawet boi się dotknąć ciemiączko, ponieważ wydaje się, że nic nie stoi tuż pod cienką skórę głowy. Nie bój się do skoku Fontanelle, nic strasznego może się zdarzyć. Ciemiączko diament kształt lekko pulsujące. Ripple zwiększa się, gdy dziecko płacze lub jedzenia. Uważa się normą. Podczas odpoczynku, dziecko nie powinien pulsować. Ale rodzice są często zadawane pytanie o po zarośniętych Fontanelle u dzieci. Proces ten jest uważany za dość długie. Po miękkiej tkanki pod skórę powinno się porośnięte kostnego. U niewielkiego odsetka dzieci Fontanelle rośnie w wieku 3 miesięcy, prawie 95% dzieci Fontanelle zamyka na dwa lata. Statystyki pokazują również, że chłopcy zamyka szybciej niż dziewczynek. Kiedy zarośnięte ciemiączko dziecka, okazało się.

Obrzęk i zaprzestania ciemiączko

Jest też bardzo ważne dwa pytania związane z Fontanel. Jeśli jest zatopiony, może to być oznaką odwodnienia dziecka. Objawy to będzie temperatura, wymioty i biegunka. W takim przypadku należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Obrzęk Fontanelle może wskazywać na zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Objawy są nieco inne – to senność, drażliwość, wymioty i gorączka. Może to być po upadku lub urazu. Rekomendacja jest taka sama – szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

W każdym razie, nie musisz się niepokoić, ale świadomie i w podejściu do rozwiązywania takich dorosłych problemów. Nie bój się poprosić lekarza o to, czego nie wiemy i nigdy samoleczenia! Zdrowie Twojego dziecka!