847 Shares 7287 views

Cellulit: przyczyny i sposoby jej zwalczania

Kobieta zawsze chce wyglądać pięknie i atrakcyjnie, konieczne jest, aby zacząć dbać o swoje ciało, nawet w młodym wieku. Nawet w młodości może zacząć rozwijać cellulitu. Jego przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane: od złych nawyków żywieniowych i siedzący tryb życia przed naruszeniem procesów metabolicznych w organizmie. W jaki sposób można go zidentyfikować na wczesnym etapie, należy unikać, a jakie środki zwalczania najbardziej udany? Cellulit śmiało można nazwać efektem obrazu dzisiejszego życia, aby w pełni pozbyć się tego problemu, należy dokładnie przemyśleć, jak dieta i nawyki wszystko.

Przyczyny „skórki pomarańczowej”

Więc co powoduje ten okropny cellulit? Przyczyny jej rozwoju mogą być następujące: cechy dojrzewania, niewydolności hormonalnej, ciąży, stosowania środków antykoncepcyjnych, siedzący tryb życia, palenie tytoniu, alkoholu, Chroniczny brak snu, złe odżywianie. W przypadku naruszenia równowagi w wodzie soli w organizmie kobiety mogą rozwijać cellulit, może być wskaźnikiem ogólnego zaburzenia w organizmie, który powstał w wyniku zaburzeń hormonalnych, zmniejszenie napięcia mięśni, osłabienie naczyń i zastoju w krwi i limfy. W wielu przypadkach rozwijają cellulit, przyczyny mogą być jako dziedziczności, złe środowisko i ciągłego stresu.

stopień cellulitu

Czy to możliwe, aby zidentyfikować go w początkowych etapach, w celu zapobieżenia dalszemu rozwojowi? Aby określić zakres używanego wyrywanie test, słabo dociśnięte do ciała w okolicy bioder, które pojawiły się nierówności i zagłębienia są pierwsze oznaki cellulitu, to można nazwać pierwszego etapu.
W drugim widocznych i bez szczypty, a trzeci towarzyszy wysokiej masy ciała, chyba, że są duże problemy w zaburzeniach metabolicznych. Czwarty stopień prowadzi do nadmiernie luźne ciało, wielu uszczelek.

Jak leczyć cellulit

Główne metody walki można nazwać właściwa dieta, sport i antycellulitowe masaże i okłady. Dlaczego jest taki irytujący problem, jak cellulit? Powody, dla leżeć w niewystarczającej ilości wypitej wody dziennie, prędkość powinna wynosić około 1,5-2 litrów, to wycofuje substancji toksycznych w ciele. Kolejnym krokiem musi być prawo dieta i prawidłowe odżywianie. Oprócz wody powinny być spożywane ziołowe rumianku, dzikiej róży, świeże soki, zielona herbata. Masaż antycellulitowy pomogą przywrócić strukturę warstwy podskórnej, aktywuje procesy metaboliczne. Wspaniała kombinacja przeprowadzi masaże i okłady na ciało, aby to zrobić, należy użyć gliny, brudu, glonów.

W domu, można użyć specjalnego masażer cellulit, najlepiej jest stosować po prysznicem lub wanną, parzona ciało nadaje się do szybszego ugniatanie. Konieczne jest również, aby umieścić w trybie działań dzień sportowych takich jak bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, pływanie. Lepiej we wczesnych stadiach rozpoczęciem leczenia cellulitu, przyczyny mogą być zidentyfikowane i uniknąć tego nieprzyjemnego choroby, ale zintegrowane podejście pomoże pozbyć się go na zawsze.