334 Shares 3596 views

Najwięksi przewoźnicy świata. Istniejące nośniki świat

Obecnie istnieje duża liczba gigantycznych lotniskowców. Głównym wymogiem dla nowoczesnej armii – mobilność. To z tego prostego powodu, że nie ma nic bardziej wydajne nośniki, które są umieszczone na pokładzie może przenosić dziesiątki samolotów bojowych i dużej liczby osób. Pozwól nam podzielić się z wami największych przewoźników na świecie. Niektóre z nich wykonywać swoją funkcję, a dziś, podczas gdy inni są od dawna z eksploatacji i służą jako eksponaty muzealne.


Największy lotniskowiec typu Nimitz

Jest to na pewno powiedzieć, że klasa lotniskowiec „Nimitz” są uważane za największe na świecie. O długości 333 metrów i szerokości pokładu lotu ponad 76 metrów, to gigant zawierać około 90 wybranych jednostkach lotniczych. Wśród nich, 64 i 26 helikopterów bojowych. Pełna załoga lotniskowca „Nimitz” – 3200 osób. Stąd można przeznaczyć 2 800 załóg lotniczych i 70 zespołów ludzi. Prawie wszystkie statki mają takie same specyfikacje, rozwiązania konstrukcyjne i broni na pokładzie. Należy zauważyć, że „Nimitz” lotniskowiec może być obsługiwany przez około 20 lat bez konieczności wymiany źródła energii w elektrowni. Upraszczając, można wysłać 20-letnią podróż. Pierwszy okręt liniowy został uruchomiony w 1975 roku i miał taką samą nazwę, „Nimitz”.

Bardziej szczegółowy opis klasy przewoźników „Nimitz”

Oddzielne kilka słów należy powiedzieć o statku elektrowni. Składa się on z głównych i pomocniczych systemów. Podstawowa zawiera dwa reaktora wody, z których każda zasila turbinę 2. Reaktor wody cechą jest to, że płyn chłodzący i jako moderator wykorzystuje konwencjonalną wody pod ciśnieniem. W dzisiejszym świecie tego typu reaktorów jądrowych na lotniskowcach jest najbardziej popularne i skuteczne. Jeśli dodać moc czterech turbin, wynik jest urządzeniem na 280.000 KM. Instalacja pomocnicza – silnik diesel 4 Całkowita moc 10700 KM. Te największych przewoźników na świecie są wyposażone w broń do obrony przed wrogiem powietrznych i podwodnych zagrożeń. W pierwszym przypadku, zestaw 3 kompleks pocisk anty-samolot, i 4 flak kalibru 20 mm. Dla ochrony przed torpedy posiada dwie rurki torpeda 324 mm maszyny kalibru. Obecnie, 10 lotniskowców zbudowany „Nimitz”, ostatnia – „Dzhordzh Bush”, co my teraz rozważyć.

lotniskowiec „Dzhordzh Bush” – najpotężniejszy okręt wojenny na świecie

Ten statek to najnowszy projekt rozwojowy „Nimitz”. Posiada szereg wyróżniających ulepszeń, które czynią go wyjątkowym. Jak można zauważyć, że lotniskowiec został nazwany na cześć 41-go przewodniczącego Stanów Zjednoczonych – George'a HW Busha. Budowa statku zaczęła się w 2003 roku i kosztować Skarbu USA prawie 6,5 mld $. W 2009 roku „Dzhordzh Bush” został oficjalnie przyjęty do użytkowania. Dzisiaj jest jednym z największych i najbardziej potężnych lotniskowców na świecie. olbrzymia długość 332,8 metrów na 110 ton przemieszczenia. może osiągnąć prędkość 60 kilometrów na godzinę i transportowane na pokładzie 90 sztuk sprzętu. Wielu nazywa go nowoczesny „Arka Noego”. Ze względu na fakt, że projektanci udało się przenieść do kabiny i anteny do krawędzi pokładu, dostał kilka przedłużenia pasa startowego, co jest bardzo ważne dla pojazdu takiego wyznaczenia. Teraz spójrzmy na innych największych przewoźników na świecie, ponieważ jest wiele.

Na „Enterprise” w szczegółach

Oczywiście, nie wspominając najdłuższy statek na świecie, który został uruchomiony ponad pół wieku temu. Jest to pierwszy lotniskowiec nuklearny na świecie z załogą liczącą prawie 5 000 osób i długości 342 metrów. Rząd planuje wydać 6 okrętów „przedsiębiorstwo”, ale po pierwsze koszt $ 450 mln i silnego wpływu na Skarbu USA, reszta odmówił. Podana że „Enterprise” przez wiele lat – to szczyt rozwoju wojskowej armii. Podczas służby lotniskowiec odwiedził wiele konfliktów, z Wietnamu oraz kończące Korei Północnej. Ponad 52 lat pracy w „przedsiębiorstwo” służyło ponad 100 000 osób, więc można śmiało powiedzieć, że ten samochód jest godny uwagi. W 2012 roku, to odpisała i jeszcze rozebrane na złom, to proces, której zakończenie planowane jest na początku 2015 roku.

Smutna historia „Shinano”

Jeśli japońskiego statku i nie można nazwać coś genialne z punktu widzenia projektu, aby można przypisać gigantów, bez wyrzutów sumienia. Podczas wykonywania swoich pierwszych zadań krążownik zatonął, to stało się w 1944 roku. Długość statku było około 266 metrów, a przemieszczenie prawie 70.000 ton. Ale aktywne zarządzanie wojennych zapobiec konstruuje 100% do końca statku, więc został zwolniony do wody i zatonął w ciągu 17 godzin po opuszczeniu portu. To storpedowany amerykański okręt podwodny, a także wodoodporne ściany były pierwotnie zainstalowane prawidłowo, a zespół ma doświadczenie, a następnie po 7 godzin po trafienie torpedą statek był na dole.

Wielki „Admirał Kuzniecow”

Wśród lotniskowców w Europie i Azji, jest statek nazwany na cześć admirała marynarki wojennej ZSRR, Admirała Kuzniecowa, która jest jedną z największych i najbardziej potężny. Rozwijać ten gigant rozpoczął w 1982 roku w mieście Mykolayiv. Sądząc po specyfikacji, „Admirał Kuzniecow” miał być zaawansowany lotniskowiec. Pokład statku był nieco wydłużony, aby móc zdjąć Su-25 i Su-27. Co ciekawe, to było na tym krążownik po raz pierwszy zastosowano system optyczny „Luna” i myśliwce boczne wyciągi. Długość statku – 302 metrów i umieszczone na pokładzie 25 śmigłowców i tym samym samolotem. Jeśli zadzwonisz najbardziej ambitnych lotniskowce świata z broni i punkt widzenia sprzętu radarowego, z „Admirał Kuzniecow” będzie jednym z liderów. Na jego pokładzie zainstalowany 12 wyrzutni "granitu", 8 "" dagger instalacji, 6 pistoletów AK-630M i 4 dopasowania "nóż". Tak duża liczba broni, a także amunicji pozwala ogromny statek do prowadzenia ognia ciągłego przez długi czas. Do tej pory, ta akcja statek pochodzi całkowite zastąpienie Su-33, MiG-29K remontowania planowane jest w 2015 roku.

Historia krążownika „Varyag”

Mamy wymienionych wielu z największych przewoźników na świecie, ale warto wspomnieć, statek o nazwie „Varyag” lub „Liaoning”. Zaczął budować w Mikołajowie w 1986 roku, a zakończono w 1988 roku. Po upadku Związku Radzieckiego krążownik poszedł na Ukrainę. Aż do 1998 roku, to tylko utrzymuje się na powierzchni, a nie inwestować w rozwój, naprawy i tak dalej. N. Później zdecydowano się sprzedać lotniskowiec w zaledwie 20 mln $, co było po prostu śmieszna cena. Jego długość wynosi 304 metrów przy 60 przemieszczenia w ton. Chiński prywatna firma, która kupiła „Varyag”, wybudowane i zmodernizowane tak, że ona nadal pływa iz powodzeniem realizuje swoje cele.

wniosek

Więc przeglądowi ze sobą najsłynniejsze lotniskowce świata. Oczywiście, to, co zostało powiedziane, jest to tylko „kropla w morzu”. Są też takie słynne statki jak „Teodor Ruzvelt” długości 317 metrów, „Ronald Reagan” – 332 metrów i innych. Prawie każdy nowoczesny kraj stara się budować bardziej potężną flotę, jak to możliwe. Wielu przewoźników działających na świecie nie może posiadać na pokładzie małą armię samolotów i śmigłowców, które w każdej chwili gotowy do startu.