443 Shares 1294 views

Rura falista PCW: opis i oznaczenie

W trakcie prac związanych z okablowaniem, często pojawia się pytanie: w jaki sposób zabezpieczyć i chronić media? Aby zapewnić dodatkową ochronę zarówno dla zewnętrznej i wewnętrznej instalacji elektrycznej, telefon, telewizję i inne sieci często korzystają z falistej rury PVC. Gładkie wewnętrzne warstwy wymienione produkty wykonane z LDPE lub materiałów PND- lekkiego lub ciężkiego serii, zapewnia dogodne ułożenie kabla, dzięki czemu można przeprowadzać wymianę uszkodzonych przewodów bez większych trudności.

Plusów elastyczną rurkę

Elastyczne falistej rury PVC mogą być wykonywane w ukryciu, czyli w przestrzeni konstrukcji budowlanych. Na przykład, w sufitach i podłogach, jak również wnęk ściennych, które nie mają w swoim składzie materiałów palnych. Lub zewnętrznie. Jeśli przewody muszą być wykonywane w jastrych cementowy, następnie, do tych celów lepiej jest wybrać ciężkie, a nawet super-ciężkich rur. Ze względu na falistej zewnętrznej strony są w stanie wytrzymać duże obciążenia. Rury można układać nawet w betonowej wykładziny – w miejscach, gdzie występuje wysokie ciśnienie do transportu.

Marszczenie gwarantuje bezpieczne linie energetyczne

Ze względu na materiał, z którego wytwarzane produkty (samogasnący PVC z tworzywa sztucznego), ich wykazuje wytrzymałość dielektryczna właściwości dość wysokie izolującej: odporność na napięcie 1000 V. Mają one również zdolność do wydłużenia żywotności przewodów wyłączono żadnej możliwości ścierania drutu wewnątrz rury. Ponadto, zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, uderzając UV i płynów. Wszystkie powyższe zapewnia nieprzerwane działanie sieci. W celu zwiększenia bezpieczeństwa należy przestrzegać pewnych zasad podczas instalacji: pojedyncza rura może być ustanowione tylko jedną sieć komunikacyjną, najlepiej umieścić je w pewnej odległości od siebie. Falista rura PVC jest całkowicie bezpieczny w użyciu, jak materiał, z którego są wykonane, nie wydziela szkodliwych substancji i jest całkowicie przyjaznym dla środowiska. Oprócz wymienionych produktów mają masę dość lekki i nie powodować niedogodności podczas transportu. Kolejną zaletą korzystania z falistych rur PVC do układania przewodów jest ich niski koszt.

Standardowa rura opakowanie

Wszystkie falistej rury PCV pakowane w zwojach 15, 20, 25, 50 i 100 m. Jednocześnie zaobserwowano pakowania szczelność. Zakres falistej PVC średnice przedstawia średnicę zewnętrzną i wewnętrzną. Na przykład, faliste rury PCV 20/14 oznacza, że jego średnica zewnętrzna wynosi 20 mm, a wewnętrzna – 14 mm. Są pakowane w 100 m cewek. Rozmiarów rury falistej oznaczony ogólnie stosowany podczas podłączania przewodów do styków lub gniazd. Dzięki poruszyć, kabel ze stali, która jest ułożona w produkcie w zakładzie, karbowana rura PVC znacznie uprościć montaż tras kablowych i przyspieszyć proces instalacji.