522 Shares 7883 views

Armatura 12. Okucia budowlane: produkcja, waga, cena

Armatura zwany produkt stalowy mający postać długiego pręta o okrągłym przekroju. Głównym celem tego typu długi stali jest poprawa jakości betonu konstrukcji. Istnieje kilka rodzajów zbrojenia, z których każdy jest w ścisłej zgodności z normami GOST.

powołanie

Beton – materiał bardzo wytrzymały na ściskanie. Rzucić w jego konstrukcji może absolutnie bez szkody wytrzymać ogromną wagę. Jednak, niestety, materiał na rozciąganie jest bardzo kruchy, tak samo jak przy zginaniu. Z powodu tej cechy w budowie betonowych budynków i budowli może wystąpić wiele problemów.. Pękanie ścian piwnic i wpływem sił wiosennych obrzęk, degradacja pokrywają się z powodu zbyt dużego obciążenia pionowego, itp wytrzymałość betonu jest tylko 10-15 % wytrzymałości na ściskanie.

Ten problem, i zmierza do rozwiązania okuć metalowych. Współczynnik rozszerzalności cieplnej stali blisko wskaźnika betonowej. To sprawia, że można wykorzystać materiały w kompleksie. Najbardziej popytu w budynku niskim wzrostem jest okucie 12 mm średnicy. konstrukcje betonowe, wzbogacone powiązane ramki z nich charakteryzują się wysoką wytrzymałość na ściskanie, a przez to – do przyjęcia wytrzymałości.

Wraz z budową fundamentów, które stanowią obciążenie wiosną obrzęk, armatury użyciu – warunek obowiązkowy. Często tego rodzaju metalu i konstrukcja ścian (wzmacniania muru, przy czym górna taśma sztywność). Zbrojenie w postaci siatki wykorzystywane podczas wylewania podłogi i podkładów. I stosuje się go w produkcji betonowych ścieżek, Nawierzchnie i tak dalej. D. Z budowę wielopiętrowych budynków i domów na glebach problem jest bardziej powszechnie stosowane zawory 16 mm lub więcej grubości.

Między innymi ten rodzaj metalu drugiego i poprawia wskaźnik takie jak zmęczenie wytrzymałości betonu, a także odporność na stres spoza struktur mechanicznych.

tworzywo

Od armatury – bardzo ważny element konstrukcji żelbetowych budynku, na jego jakość szczególnych wymagań. Surowiec do produkcji tego rodzaju metalu specjalnej stali zbrojeniowej. W celu poprawy właściwości mechanicznych jest domieszkowanego magnezem i krzemem. Aby okucie specjalnej siły jest tytan i leczenia chromowego.

Odmiany średnicy

Konstrukcja wzmocnienia może być stosowany w różnych grubościach. W związku z tym, istnieją pewne normy ustanowione przez przepisy ciach. Tak więc, na przykład, na fundamentach budynku o bardzo małych klatkach przez ścianki osłony posadowionych na stałym podłożu mogą być wykorzystywane do prętów o średnicy 10 mm. Podczas budowy domów prywatnych praktycznie wszystkie inne typy, jak już wspomniano, jest stosowane zawory 12 mm.

Gatunków zgodnie ze sposobem wytwarzania

Wytwarzanie 12 mm, pręty zbrojeniowe (stali), a także wszelkie inne grubości prętów ma dwie główne technologie:

 • Przez walcowanie na gorąco stali. Takie produkty nazywane są pręt.
 • Rysując zimno stali. Ten tak zwany wygląd drutu.

Produkcja armatura 12 mm – proces nie jest zbyt skomplikowane, ale wymaga użycia specjalnego sprzętu i precyzyjnego przestrzegania wszystkich określoną technologię.

Gotowe ramki i siatki w wyspecjalizowanych przedsiębiorstw. Procedura jego produkcji wchodzą następujące etapy:

 • Jeśli materiał źródłowy jest dostarczany w zwojach, wykonane odwijania.
 • Wykonywane drutu lub prętów prostowania.
 • Wzmocnienie jest cięta na żądaną długość. To i poprzednie operacje są wykonywane poprawnie na specjalnych maszynach tnących.
 • Następuje przez zespół elementów ramowych lub siatki. Operacja ta wykonywana jest na specjalnych maszynach spawalniczych. W niektórych przypadkach elementy połączone są za pomocą spawania ręcznego.

Czasami pręty zbrojeniowe i siatki są produkowane i bezpośrednio w konstrukcji budynków (zwykle niskiej zabudowie). W tym przypadku, struktura może być przyspawana lub drutu. Pierwsza metoda jest mniej pracochłonne. Gdy druga ramka jest bardziej trwały. Faktem jest, że w zakresie spawania stali rdzy szybko potem.

nawierzchnia

Na tej podstawie wyróżnić tylko dwa typy zaworów 12 mm:

 • Gładka, jest konwencjonalne prętów lub okrągły przekrój przewodu.
 • Falistej. Na powierzchni takiego zaworu jest poprzecznie (zwykle Crescent) i podłużne żebra. Taka konstrukcja pozwala na zwiększenie przyczepności z betonowych elementów ramy.

Rodzaje warunków pracy

Ramy są powszechnie stosowane są następujące rodzaje złączek:

 • dystrybucja;
 • Robocze (pręty faktycznie 12 mm);
 • zespół;
 • obroże.

Zgodnie z warunkami pracy zaworów 12 mm dzieli się na:

 • Szczep. Używane, gdy konieczne specjalny trwałość konstrukcji betonowych (na obszarach narażonych na trzęsienia ziemi, wysokie budynki w suficie, w odsłoniętej obciążenia pionowego mostka i t.).
 • Wolne od napięć. Ułożone bez sprężania. Jest stosowany w konwencjonalnych konstrukcjach betonowych.

Waga armatura 12 mm

Wraz z budową małej liczby prywatnych budynków metalowych wymagane jest zazwyczaj obliczana w metrach bieżących. Producenci często sprzedają masę zbrojenia. Może to powodować pewne trudności w obliczeniach. Aby dowiedzieć się, jak jest to konieczne w konkretnym przypadku wielu kilogramów zbrojenia, należy pomnożyć wagę na metr wymaganej długości materiału. Pierwszy składnik zależy od rodzaju zbrojenia i zdefiniowane przez specjalnych tabelach.

Tak więc, waga mm (wytworzona zgodnie z GOST) twornika 12 0.89 kg / mb. Powiedzmy, że chcesz zatrudnić 25 m do budowy domu. W związku z tym zapotrzebowanie na zakup 25 x 0,89 = 22,25 kg prętów.

Znakowanie i koszt okuć

Gładkie metalowe litery 12 mm A1, karbowany bez przebijania – A3. Ponadto, oznaczenie można znaleźć sposób wytwarzania twornika (A – goryachekatnaya, b – wykonane procesie prowadzonym na zimno) i zastosowano stempel ze stali (cyfry). Dostarczony produkt może w zwojach lub barów. Na przykład, oznaczenie zbrojenie „A3 A500S” jest interpretowany w następujący sposób:

 • Materiał ma pofałdowaną powierzchnię (A3),
 • produkowane przez walcowanie na gorąco (A)
 • stal – 3PS (A500S)

Cena tego rodzaju metalu zależy przede wszystkim od jej grubości, a także znakiem. Ile może kosztować zaworów 12? Cena takich prętów o średnicy – goryachekatnye (najbardziej popularną formą) – od różnych dostawców, w zakresie około 22-29 rubli tonę .. Oczywiście, przy zakupie należy zapytać sprzedawcę certyfikat zgodności z GOST. Znakowanie na zaworze jest zazwyczaj umieszczane nawet podczas toczenia. Jeśli produkcja prętów i barów to nie zostało wykonane, a ich końce są zaznaczone niezmywalnym atramentem. Tak więc, na przykład, stalowe A500S jest oznaczone białymi i niebieskimi, A600S – żółty i biały, a więc znaleźć dokładne dopasowanie do innych rodzajów pręta może mieć specjalne stoły …

Tak więc, łączniki – jeden z najbardziej popularne na rynku, rodzaj metalu – może być wytwarzana na różne sposoby, z różnych klas stali, mają gładką albo rowkowana powierzchnia być grube lub cienkie. 12 mm pręty są jednymi z najbardziej popularnych odmian. Kiedy je, jak również nabycie jakiegokolwiek innego wzmocnienia zakupem, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na oznakowanie i powierzchniowych typu.