215 Shares 3658 views

Maszyny do produkcji bloczków żużlowych. Sprzęt do produkcji bloczków

Rentowność produkcji materiałów budowlanych do układania ścian i sufitów w dużym stopniu zależy od kosztów surowców. Tradycyjne cegły i solidne bloki reprezentują grupę najdroższych materiałów, która jest obsługiwana przez dość wysokie właściwości techniczne i operacyjne. Ale zawsze będzie konsumenci gotowi kupić mniej atrakcyjny produkt, ale tani produkt. Może to również wyjaśnić wysokie szybkości, z którymi są rozprowadzane urządzenia do produkcji bloczków żużlowych i podobnych materiałów konstrukcyjnych. Dzięki małym inwestycjom producent otrzymuje elementy konstrukcyjne, które zapewniają dobrą przewodność cieplną i dopuszczalne wskaźniki trwałości.


Technologia produkcji

Proces produkcji obejmuje trzy główne kroki. Imprezę rozpoczyna się od utworzenia mieszanki betonowej, która powinna obejmować cement, wodę, a także projekcje lub inne odpady z działalności produkcyjnej. Na tym etapie ważne jest poprawne stosowanie dodatków uplastyczniających. Twardość roztworu zależy od wypełniaczy w przyszłości. W drugim etapie maszyna jest stosowana do produkcji bloków wirujących, które poprzez wysiłek fizyczny wykonuje dokładne ugniatanie otrzymanej masy i rozładowuje porcje roztworu do specjalnych form. Tutaj wkracza maszyna wibrująca, która ostrożnie napędza twardą masę umieszczoną w strefie formowania. Należy zauważyć, że po wyjęciu urządzenia roztwór w postaci bloku musi zachować swój kształt. Zazwyczaj, aby osiągnąć ten wynik, producenci dodają lepiszczy, takich jak relaxaksol i fuleron. W ostatnim etapie bloki stają się zamrożone, po czym są ułożone na specjalnych półkach.

Formularz dla bloku wołowego

Ponieważ geometria i przyszły rodzaj bloczków wiążących zależą od stosowanych form, należy zwrócić szczególną uwagę na to narzędzie. Wytwarzanie takich komórek może pochodzić z dowolnego przydatnego materiału – w szczególności może to być drewno lub metal. Najważniejsze jest to, że w procesie wibracji kompresja maszyna do produkcji bloczków wirujących nie uszkadza ramy. Zewnętrznie, gotowy kształt przypomina otwarte pudełko z dnem i czterema ścianami. Zazwyczaj jeden element odpowiada jednemu blokowi, ale w celu zaoszczędzenia materiału, można organizować sekcje z wieloma przedziałami.

Jeśli chodzi o wymiary, lepiej użyć standardowych parametrów bloku konstrukcyjnego – 40 x 20 x 20 cm. Również w celu utworzenia pustych przestrzeni potrzebna jest w każdej komórce cylindryczny półfabrykat, który wypełni przestrzeń w obrabianym przedmiocie. W celu zastąpienia funkcji, każdy element, który nie uszkodzi maszyn do wytwarzania bloków żużlowych podczas procesu zagęszczania. Zwykle do tego służyły szklane butelki o grubych ścianach.

Podstawowy sprzęt do produkcji

Tradycyjny skład linii produkcyjnej bloku żużlowego w pełnym zakresie obejmuje betoniarczarkę, instalację wibracyjną i prasę. Łopaty, taczki i formy są również używane jako wyposażenie pomocnicze. Maszyna do mieszania betonu przygotowuje mieszaninę do dalszego kształtowania, maszyna wibracyjna wykonuje uszczelnienie struktury roztworu, a zespół dociskowy bezpośrednio łączy blok. Wymienione maszyny do produkcji bloków żużlowych mogą być używane oddzielnie lub jako uniwersalna instalacja wielozadaniowa. Zazwyczaj pierwszy system jest stosowany w produkcji masowej, ponieważ pozwala na wysoką jakość produkcji przy dużej prędkości. To prawda, że przy eksploatacji i konserwacji poszczególnych jednostek potrzeba więcej miejsca.

Mini-maszyna do żużli

W tym przypadku mówimy o stacjach ruchomych, które są zwartą linią produkcyjną do produkcji bloczków i innych materiałów budowlanych o podobnym kształcie i strukturze. Niektóre modyfikacje działają z normalnego zasilania 220 V, więc w większości przypadków działanie urządzenia jest możliwe w prywatnym domu. W ramach kompleksu dostarczane są małe maszyny do produkcji bloczków żużlowych, z których każdy wykonuje swoje zadanie – zaprawę ugniatającą, wibroakompresję, układanie i formowanie. Pomimo niewielkich rozmiarów linie te zapewniają ergonomiczną część dostaw bloków, eliminując konieczność stosowania specjalnych palet i półek.

Domowy sprzęt

Wdrożenie miejsca produkcji bloku wirówkowego można wykonać samodzielnie. Na przykład za pomocą blachy, silnika elektrycznego i spawarki można wytwarzać agregat, który może pełnić funkcję prasy wibracyjnej. Faktem jest, że dla tego typu operacji nie wymaga się dużej mocy, jak w przypadku hydrauliki fabrycznej. Efekt wibracyjny zapewni silnik, który może być umieszczony na gumowej platformie i mocowany do metalowej konstrukcji. Pozostałe maszyny do produkcji bloczków żużlowych można całkowicie wymieniać ręcznie. Na przykład ugniatanie można wykonać łopatami, a formowanie w formie odbywa się za pomocą pojemników o odpowiedniej wielkości. Oczywiście, nie trzeba mówić o wysokiej jakości produktów uzyskiwanych przy takich zdolnościach, ale w przypadku konkretnego zastosowania bloczków powlekających w małych ilościach, ta opcja uzasadnia siebie.

Wnioski

Jeśli porównamy technologię wytwarzania bloku wołowego z metodami tworzenia cegieł, wówczas korzyści będą oczywiste. Inną kwestią jest, jak to możliwe, jest budowa domów z takiego materiału? Jak pokazuje praktyka, profesjonalny sprzęt do produkcji bloków żużlowych tworzy elementy o optymalnej gęstości i sztywności. W celu zwiększenia niezawodności konstruktorów przewiduje się również okucia metalowe. W rezultacie, zgodnie z kryteriami wytrzymałości, izolacji i przystępności, blok wirówkowy może być uznany za jeden z najlepszych materiałów budowlanych. Jednak te zalety są przyćmione przez niezadowalającą ekologię dodatków, które producenci przyczyniają się do składu materiału.