900 Shares 5361 views

Jak zrobić destylator z rękami? szczegółowy opis

destylator wody – jest specjalny sprzęt, który umożliwia maksymalną jakość klarowną ciecz. Ponadto, może być używany do innych celów.


Co dotyczy Distiller?

ciecz destylowana ma specyficzną cechą jest to, że jest całkowicie wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Oznacza to, że nawet mikroelementy w uzdatniona woda nie jest obecny. Oczyszczoną ciecz stosuje się szeroko:

– lek (do otrzymywania leków);

– w przemyśle (w przypadku urządzeń, które działają tylko z oczyszczonej wody);

– w akumulatorach samochodowych;

– w domu. Niektórzy używają tej wody do żywności. Chociaż ciągle powinni zrobić.

Zalety urządzenia przedstawionego

Destylator domowego ma pewne zalety:

– wykonany z bezpiecznych materiałów;

– skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z cieczy;

– łatwy w użyciu;

– nie wymaga dużych ilości energii;

– mogą mieć dodatkowe filtry i funkcja (automatyczne zasilanie wody i kontroli leczenia);

– działa niemal bezgłośnie.

Oczywiście, te urządzenia mają pewne wady. Na przykład, dla bardzo prostego urządzenia, potrzebny jest palnik gazowy, który może podgrzewać wodę do temperatury parowania. Oczywiście, dla takiej jednostki powinny być ściśle monitorowane. Ponadto, urządzenie może mieć większe wymiary.

Konstrukcja urządzenia i jego zasada działania

Distiller własne ręce odbywa się bardzo szybko, trzeba tylko do czynienia z jego konstrukcji i zebrać niezbędne materiały. Tak więc najprostszym wzór składa się ze zbiornika, w którym woda jest gotowana, rurka, w której para jest schładzana i odbieralnika, gdzie wilgoć będzie się obróbce.

Oczywiście, istnieją również bardziej złożone modele, które posiadają dodatkowe elementy chemiczna – różne filtry. Ponadto masz możliwość automatyzacji domowe urządzenia.

Jak sprawić, by Distiller siebie? Pierwszą rzeczą, aby zrozumieć jego zasady działania. Tak więc, w zbiorniku, w którym będzie ona gotowania wody, rura spustowa jest włożona, a drugi koniec jest on przymocowany do pojemnika. Gdy płyn zaczyna się ogrzewać do wysokiej temperatury, ulega przemianie w parę. Przechodząc przez rurki wylotowej, to jest chłodzi się i przekształca się kropelek wody, która gromadzi się w zbiorniku odbiorczym. To wszystko mądrość.

Jakie są narzędzia i materiały potrzebne do wytworzenia produktu?

Rozważmy teraz, z którego możemy dokonać prostego urządzenia destylacyjne własnymi rękami. Potrzebne będą:

1. rura o małej średnicy, wykonane z bezpiecznego dowolnego materiału. Ona będzie odgrywać rolę chłodzenia, chłodnicę parowa. To jest najlepsza mosiądzu lub miedzi.

2. Zdolność do wrzącej wody. To musi być szczelne. W zasadzie możliwe jest użycie zwykłego czajnika, wystarczy zamknąć wylewkę. Podczas doboru mocy zwrócić uwagę na jego objętość.

3. Naczynie dla otrzymania oczyszczonej wody. Może to być zwykły słoik.

4. Elementy złączne: zaciski, przewód, wąż gumowy lub innych elementów złącznych.

Jeśli chodzi o narzędzia, trzeba tylko szczypce. Należy pamiętać, że najlepiej jest użyć rurę ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. Fakt, że pokazane elementem często niekorzystny wpływ wysokich temperatur i wilgoci, tak że metal być chronione przed korozją i rdzę. Ponadto, metal czyni urządzenie najbardziej trwałe. Zwłaszcza, że stal nierdzewna nie wymaga okresowego czyszczenia wapna.

Nawiasem mówiąc, w celu wytworzenia gorzelnie własne ręce, zamiast czajnika można wykorzystać uszkodzoną kuchenkę. Jego ogromną zaletą jest to, że w uszczelnione. Jedyną rzeczą, jaką trzeba zrobić dziurę w pokrywie, aby móc włożyć rurkę.

Cechy szczególne urządzenia

Spójrzmy teraz, jak zbudować zespół destylacji próżniowej własnymi rękami. Cała praca składa się z kilku etapów:

1. Pierwszy etap jest z rury, aby cewki. Aby to zrobić, musi przekształcić się w spiralę. Jeśli rury z tworzywa sztucznego, a następnie zginaj to nie będzie trudne. Inną rzeczą, jeśli element jest wykonany z metalu. Tutaj konieczne jest, aby spróbować lub kupić gotową cewkę. W tym przypadku, na budowę urządzenia nie wymaga wiele wysiłku, nie będą musiały stosować spawanie lub lutowanie.

2. Teraz za pomocą rurki ustalający musi być połączone ze zbiornikami. Aby to zrobić, można użyć zwykłego węża gumowego. I do uszczelniania połączeń przy użyciu konwencjonalnych przewód lub zacisk. W tym przypadku należy pamiętać, że system nie powinno być żadnych korków, lub podczas pracy, urządzenie po prostu eksploduje.

To wszystko. Teraz już nauczyli się, jak zrobić w domu Distiller własnymi rękami. Oczywiście, proces produkcyjny ma kilka możliwości.

pomocnych wskazówek

Kiedy będziesz w domu mistrz destylator własnymi rękami, nie zapomnij o banalnej bezpieczeństwa i przestrzegania pewnych zasad. Na przykład, podczas pracy, staraj się nie dotykać elementów urządzenia, gdyż może to być bardzo gorące. Zauważ, że wszystkie połączenia muszą być dobrze uszczelnione.

Warto też zwrócić uwagę na kierunek pary. On musi działać od góry do dołu, co przyczyni się do bardziej efektywnego działania. Reprezentowane przez jednostkę nie wymaga specjalnej opieki. Oczywiście, pożądane jest, aby utrzymać w czystości. Podczas produkcji, staramy się być jak najbardziej dokładne w obliczeniach. destylator projekt konieczne i do rysunku namalowany jest.

Aby dodatkowo schłodzić rurkę, w której nastąpi kondensacja parę, można użyć zwykłego lodu. Aby to zrobić, to umieścić i zamocować zwykłą plastikową butelkę. Otwory wejścia i wyjścia w tym przypadku również należy starannie uszczelnione. Aby to zrobić, wystarczy podgrzać plastik. To wszystkie cechy produkcji gorzelnikowi. Powodzenia!