879 Shares 1667 views

Jak zrobić kabel OTG z rękami

Każdy wie, że każde urządzenie elektroniczne może być podłączony do komputera za pomocą standardowego kabla USB. W ten sposób, za pomocą laptopa lub komputerów osobistych mogą komunikować się między różnymi urządzeniami, takimi jak drukarki, kamery, smartfonów i urządzeń pamięci masowej (zewnętrzne dyski twarde i napędy flash).

Co jest OTG?

Czy istnieje sposób to zrobić bez użycia komputera? Łatwo, wiele adapterów dawna pojawiła się na rynku pod nazwą OTG-kabel. Ich koszt waha się od kilku do kilkunastu dolarów lub dwa. Jednak różnią się one od zwykłych kabli danych tak małe, że można zrobić kabel łatwo OTG z ich rąk. Na przykład, reszty starych złącz, kabli i adapterów.

Tak, trzeba najpierw zdecydować, czego potrzebujemy kabel OTG. Zaopatrzenia w inne jednostki ze względu na baterii może być konieczne, aby zamknąć w przypadku braku energii elektrycznej, takich jak wycieczki lub kempingowych wycieczki, ale to nie jest najbardziej efektywny. Konieczne jest, aby natychmiast ustalić, czy będziemy łączyć dwie specyficzne urządzenia są stale między sobą, albo lepiej, aby uniwersalnego kabla OTG z rękami do wszystkich urządzeń na USB typu sklepu. Także, to lepiej, aby sprawdzić, czy urządzenie jest w stanie obsługiwać takie połączenia.

Narzędzia i bezpieczeństwo

W pracy z kablami potrzebnymi:

  • Nóż do odpędzenie izolację;

  • strzyżenia lub noży (uwaga mówiąc: „7 razy Measure – cut 1”), nadmiar lutu na kablu pogorszyć jakość komunikacji pomiędzy urządzeniami i zwiększyć ogólną odporność, która wpływa na utratę danych lub niemożność ładowania ze względu na opór przewodu;

  • Lutownica, stop lutowniczy i topnik; na końcu artykułu przyjrzymy się w jaki sposób można to zrobić bez tego urządzenia.

Podczas pracy z lutownicą pamiętać o środkach bezpieczeństwa. Urządzenie to niebezpieczne na wysoką temperaturę, nie tylko podczas operacji, ale również kilka minut po wyłączeniu. Ochrony powierzchni roboczej przed wnikaniem stopionej cyny lub żywicznej. Ochrony odsłoniętej skóry przed kontaktem z ogrzewanych części lutownicy.

Co jest co?

Najpierw zrozumieć którym sworznie we wtyku i gniazda, co jest potrzebne, tak jak w zakresie minimalizacji i mikro wariantów kołka 1, jest większa niż w przypadku złącza Universal Serial Bus. Tak więc pierwszy pin jest oznaczony czerwonym standardowej izolacji wewnątrz drutem, przeznaczone do zasilania napięciem. Drugie i trzecie sworznie oznaczone izolacji białe i zielone, są przeznaczone do transmisji danych. Czwarty czarny kołek – zero lub proszku, działa w parę z pierwszym przewodem zasilającym. W Mini i Micro-USB funkcje takie położył piątą, ostatnią Pina, a czwarty jest oznakowanie lub identyfikator. Jest przeznaczony do podawania informacji o połączeniu z urządzeniem i danych kabli nie będzie w ogóle połączone.

Najprostszym rozwiązaniem

Najpierw rozważyć przypadek połączenia pomiędzy dwoma konkretnymi urządzeniami, takimi jak komputer typu tablet i aparat. Ponieważ oboje mają gniazda z 5 szpilek, czy mikro- lub mini-USB, wystarczy dokładnie odpowiadający przewody lutowane do siebie. 2 suit kable niepotrzebne dane z odpowiednimi wtyczkami. Trzeba je wyciąć i oczyścić przewody w izolacji, a następnie połączyć kolorystycznie różnicowanie, czyli czarny z czarnym, żółtym z żółtym i tak dalej. Każde połączenie powinno być odizolowane od siebie na gorąco, a nawet taśmy klejącej. Po podłączeniu kabla do urządzenia na ekranie pojawi się menu dialogowe, w którym trzeba będzie wybrać, które urządzenie będzie najważniejsze w tym mini-sieci. można wymusić w kablu zidentyfikować główne i wtórne urządzenia. Aby to zrobić, należy podłączyć urządzenie główne trzeba podłączyć 4. i 5. kontakty TH i drugi korek 4th kontakt prostu nie połączyć z dowolnym how. Tak więc, urządzenie automatycznie wykrywa się przede wszystkim w związku, w obecności związku znacznik kontakt, podczas gdy w drugim urządzeniu jest to „puste”.

Dla różnych urządzeń

Rozważmy przypadek, jak zrobić uniwersalnego kabla OTG z ich rąk. Ponadto do podłączenia mikro- lub mini-USB, w zależności od urządzenia, będziemy potrzebować portu USB. To może trwać od starych płyt, odcięty od USB przedłużenia lub demontować hub USB (zwany piasty YUSB). Ta ostatnia opcja jest korzystne, ponieważ pozwala na podłączenie do urządzenia głównego kilku peryferyjnych do komputera. Kolejność łączenia jest takie samo jak powyżej, za pomocą urządzenia wtykowego również przymusowo określa gospodarz łączenia 4 i 5 szpilki. Ilustracje Schemat połączeń widoczne szpilki w złączach i wtyczek.

Z połączenia z zasilaczem

Niektóre urządzenia różnią się zwiększonym poborem mocy, co prowadzi do szybkiego rozładowania baterii głównej gadżetu, czy to smartfon lub tablet. W takim przypadku, kabel OTG z rąk można zwiększyć przez dodanie kabel zasilania do złącza USB do zasilacza sieciowego. Można użyć resztki kabel do transmisji danych, które uprzednio zostały obcięte mikro- lub mini-USB-korek. Związek wytworzenia dwóch bieżących kontakty noszenia, czarny i czerwony, ignorując przewód do transmisji danych. Należy pamiętać, że przy dużych odległościach drut oporowy wzmocniony lutowania zmniejsza napięcie i prąd, a więc stosowanie długich kabli, najprawdopodobniej, nie będzie osiągnąć stabilny urządzeń przyłączeniowych. Użyj około 20-30 cm na każdej wtyczce kabla i gniazda, aby uniknąć przerw i zakłóceń połączeniem.

Na koniec chciałbym wspomnieć, jak zbudować kabel OTG z rękami bez lutowania. Zasada montażu jest taki sam, jak opisano powyżej, jednakże, przewody łączące są produkowane na kilka innych sposobów. Tu wspomnieć o dwóch z nich:

  1. Pasta lutownicza zawiera proszku lutowniczego i topnika oraz nie wymagają stosowania lutownicy. Pasta ta jest stosowana do łączonej części i ogrzewać normalny zapalniczki.

  2. Istnieje związek w ogóle bez użycia wysokich temperaturach. Tzw Scotch Loka – złącza do układów o niskim poborze mocy, ze szczególnym kontaktowego wgryzają się w przewodzie za pomocą urządzenia zaciskowego, na przykład szczypce.

Cokolwiek intencją jest, aby własnymi rękami, należy pamiętać, że przecięcie kabla – Sprawa nie jest gwarancja i wymiana takich kabli nie podlegają.