451 Shares 8528 views

Balon z koszem własnych rąk: instrukcjami i schematami. Koszt balonu

Właścicielem balon – marzenie z dzieciństwa wielu. Dziś możliwe jest nie tylko kupić, ale także, aby ich własne. W jaki sposób? Czytaj dalej!


Kup Balon

Dzisiaj, liczba sklepów zarówno w Rosji i za granicą oferowane kupić balony, ich powłoki. Nowe balony termiczne (balony na gorące powietrze) Rosyjski koszt produkcji około 700 tysięcy rubli wszystkich niezbędnych składników. – Koperta, kosz, palnik, wentylator, wlot powietrza, etc. Znaczna część spadku cen na skórze – 300-400 tysięcy rubli .. Koszt balon z koszem produkcji Czeskiej zaczyna się od 30 tysięcy dolarów, Anglia – 40 tys. Euro ..

Używane balony można kupić od 400-500 tys. Rubli za cały zestaw. Oprócz kosztów balonu właściciel urządzenia będzie musiał przeznaczyć na:

 • szybkość przepływu gazu;
 • Rejestracja i certyfikacja w Federalnej Agencji Transportu Lotniczego;
 • coroczne odnowienie certyfikatu potwierdzającego zdatności do lotu;
 • Opłata pilot (być może na jego szkolenie);
 • Załoga wsparcie wynagrodzenie ziemia, i tak dalej.

Balon z koszem własnymi rękami: kopuła

Jeśli zdecydujesz się zaprojektować własny balon, pierwszą rzeczą do zrobienia kopuły. Dla niego zakupić wytrzymałego nylonu – poliestru i poliamidu. Jest ważne, aby materiał nie oddychający – płaszcz tkanina z odwrotną stroną ciekłego poliuretanu lub silikonu.

Następnym etapem nylonu pocięto na segmenty żądanej wielkości, które są przyszyte silną nici. Otwór do nadmuchiwania balonu z koszem z rękami schować warstwę ochronną z odpornego na wysoką temperaturę materiału.

Dome był bardziej trwały jest ponadto schować się pionowo i poziomo wstęgi tkaniny. Zamocować je na górze kopuły i dolna krawędź taśmy jest zamocowany do zawieszenia koszy liny.

Jak zrobić balon: kosz

Tradycyjnie kosz tylnej ścianki na winorośli, a dolna wykonana z tak zwanego sklejki, który jest odporny na szok termiczny i inne skrajnymi punktami. Szkielet – a liny stalowe ze stali nierdzewnej. Kosz one przymocowane do kopuły. Na linach nosić specjalne skórzane etui, które chronią je przed uszkodzeniami.

Konieczne jest również, aby skonstruować specjalną zawiesinę, która będzie przechowywać bagaż i akcesoria dla aeronautyki.

Ważnym elementem: palnik

Przed dokonaniem balon, trzeba starannie rozważyć konstrukcję palnika. Paliwo do niej obecnie służy jako skroplonego propanu. Średnia pojemność urządzenia – 4.5-6.0 tysięcy megawatów .. To musi nabyć specjalny palnik do balonów, które są wykonane z litej stali szlachetnej ze specjalną technologię, która umożliwia urządzenie odporne na duże zmiany temperatury.

balon własny: instrukcja

Pasażer balonu w domu, oczywiście, aby trudne, ale zrobić test papierowy balon z koszem z rękami całkiem możliwe. Potrzebne będą:

 • papieru budowy;
 • Cienki papier (tzw tkanki);
 • klej;
 • wątku;
 • sznurka;
 • nożyczki;
 • ołówek;
 • dalekiego zasięgu;
 • trójkąt.

Teraz dostać się do pracy:

 1. Od swojej średnicy kuli zależy od liczby i wielkości pasków wyciętych. Jeśli to jest 1,5 m, to będzie konieczne taśmy 12 m, 2 – 16, w odległości 2,5 m – 20 m 3 – 24.
 2. Aby narysować pierwszy nawet wzór slajd na linii pionowej papieru równej długości przyszłości taśmy. Przez to jest narysowane w pewnej odległości pionowej między segmentami, w równych szerokości segmentu. Końce segmentów są połączone gładkiej linii, która pętla paski.
 3. Zgodnie z tektury szablon i wyciąć kontury segmentów okręgu na bibułce. Najlepiej umieścić na siebie przez kilka jego warstw, tworząc pakiet i pokroić raz więcej segmentów.
 4. Pierwsze segmenty trzymać się razem „na transfer.” Następnie mają te „łodzie” trzeba trzymać do siebie. Przed przykleić ostatni szew, obrócić strukturę tak, że ma kształt kulisty.
 5. piłkę podstawy wklejone paski papieru utrzymywany razem z sznurka – taka konstrukcja utrzymać kulkę, przy ogrzewaniu.
 6. Górna część kopułkową zakres od tej samej bibuły.
 7. Po wyschnięciu kleju, spłaszczyć kopułę, trzymając go nad palnikiem.
 8. Zgodnie z projektem w tym samym sznurka można dołączyć kosz do specjalnego ładunku.

Aby rozpocząć skręt piłka palnika lub rozpalać źródło ciepła Wstrzymać ogień nad balonem, nie zwalniając rękę z liny holowniczej. Gdy powietrze wewnątrz domowej roboty balon oznacza rozgrzewa, można puścić latania.

Zatem balon z koszem własnymi rękami można zrobić w domu. Ale oto balony pasażer może tylko kupić lub wypożyczyć.