851 Shares 2469 views

Święty Charbel. Modlitwa do św Charbela. Ikona św Charbela

Nic nie pomaga osobie utrzymać się na powierzchni, tak jak wiara. Że porusza się do przodu, a czasami tylko wiara podlega dokonywać takich cudów, z których wszyscy naukowcy, którzy są przyzwyczajeni do spojrzeć na wszystkie zjawiska z punktu widzenia możliwości ich pochodzenia, są po prostu zagubiony i nie wiem jak to wytłumaczyć stanowisko, że im powiedzieć, żeby zwykłych ludzi i to, co pojawia się przed własnymi oczami.


Religia zna wielu pracowników cud. Podczas swojego życia, niewiele im wierzył, wielu nazywa szarlatani i magów. W przeważającej części były pustelnicy i wyrzutków, którzy żyli z dala od świata, ale jednocześnie pomagając tym, którzy go potrzebował. Po śmierci wielu z nich były nazywane świętymi, a dziś tłumy pielgrzymów przejść do ich relikwii. Ktoś z ciekawości, a ktoś pielęgnuje w swym sercu odłamki nadziei w ich beznadziejnej sytuacji, kiedy wszyscy byli absolutnie bezsilni, i czekać na pomoc z dowolnego miejsca.

Jednym z takich pracowników cud jest święty Charbel, mnich i uzdrowiciel, który żył najdłużej, jeśli nie, to naprawdę łaska życia, popełnił ogromną liczbę cudów na całym świecie po jego śmierci.

Dziś Annayya klasztor w Libanie, gdzie święty zmarł i gdzie jest jego ciało nie ulega rozkładowi po prawie 116 lat, jest miejscem pielgrzymek odwiedził z kłopotów ponad milion osób z blisko 100 krajów. Większość z nich jest natychmiast otrzymał pomoc świętego i leczyć chorób. Każdy cierpi człowiek, który w domu jest ikoną św Charbela, uważa, że może czynić cuda nie mniej niż jego ciała, jeśli jest stosowany na ból miejscu. Ale mnich żył życiem na Ziemi, która jest wykonana cuda , jak pomóc ludziom i dlaczego jego ciało po wieku pozostaje nienaruszone i ponownie przynosi ludziom nadzieję na odzyskanie? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

ziemskie życie

Święty Charbel przy urodzeniu otrzymała nazwę Youssef Mahluf. Wychowywał się w rodzinie chłopskiej we wsi w Libanie, urodził się w 1828 roku. Był cichy i skromny dziecko, zawsze stara się wycofać. Silna była miłość chłopca do matki, która była bardzo wierząc kobieta.

Już we wczesnych latach, był nazywany świętym, bo prawie zawsze modlił się. Kiedy pasł kozy w górach, znalazłem grota, który jest przystosowany do modlitwy poprzez ołtarz, i umieścić z powrotem wizerunki Matki Boskiej i Pana.

Żyjąc pierwszych 23 lat swojego życia w swojej rodzinnej wsi, posilił pragnienie poświęcenia się Bogu, udałem się na pielgrzymkę do miejsca Meyfuk i stał się początkujący klasztoru Gdańsku.

Po ukończeniu szkolenia pięcioletni Krifane zwrócony do Annayyu, gdzie mieszkał aż do śmierci w 1898 roku.

Przed klasztorem, gdzie reszta ciała mnicha, wzniesiono pomnik: święty Charbel (zdjęcie pomnika widać poniżej) oznacza, podnosząc rękę na cokole z wiodącymi do niej etapach, na których cały czas tam są wierzący, całując i głaszcząc jego ubrania wykonane z metalu, ciepły w dotyku. Ostatnio zjawisko niewytłumaczalne jest połączony tylko z tego zabytku. Gdy papież ogłosił w Rzymie kanonizację Charbel, prawa ręka podniesiona, jakby witał wiernych. Kto wie, może to nie ostatni cud w łańcuchu już nastąpiło.

przepowiednie

Yousef pierwszy przepowiedział pojawienie się obraz Matki w różnych zakątkach Ziemi. W jego wizji krainy światła ze względu na liczbę punktów, a każdy punkt był obraz z figurą Matki Boskiej, który stał się ich domem. To proroctwo zostało spełnione.

Przed przyjęciem monastycyzmu mówił o mirotochenii ikon i figurami Matki, które, jak powiedział, było, aby ludzie, aby zmienić swoje życie. Zdarzenie to miało miejsce w 1984 roku.

Święty Charbel powiedział również o wyglądzie kobiety, który będzie mówił przez usta Najświętszej Dziewicy, i zajmie dużo cierpienia, jak to miało miejsce rok wcześniej przewidział go mirotocheniya w 1983 roku w Argentynie.

Jest autorem i prorokowali. Zasadniczo był zaniepokojony upadku prawdziwej wiary, rozprzestrzeniania hipokryzji, wiele pokus i brak moralnego duchowego przywódcy religijnego.

Co poprzedzone cuda?

Mnich zmarł 71-go roku życia po spędzeniu ostatnich 25 lat w samotności pracy w winnicy. On dobrowolnie mieszka w spartańskich warunkach: posiłek raz dziennie, spać na podłodze w celi, w dzienniku o poduszkę. Wychowywał winogrona, pracował niestrudzenie i skutecznie wyleczyć chłopów z okolic, nikomu nie odmawiając pomocy i wsparcia.

Być może to było przyczyną sprawiedliwego życia, które on nadal leczyć ludzi po śmierci. Począwszy ten stał się niesamowite wydarzenie, które miało miejsce kilka dni później w Saint Charbel opuścił ziemski świat.

Zacznij niewytłumaczalny

Mnich został pochowany na początku 1898 roku, a następnego dnia w klasztorze św Maron, gdzie oparł ciało, zauważyłem dziwny blask, który przyciąga tłumy gapiów. Wtedy to nie ma nic wspólnego ze św Charbela. Jednak w sprężynę 1899 w rozkaz przypadkach konieczne było otworzyć sklepienie, a następnie stwierdzono, że organizm był całkowicie niezniszczalnego giętkie i elastyczne, nie charakterystycznym zapachem zepsutego. Lekarze wzywano potwierdził śmierć mnichowi.

Przyczyną tego zjawiska nie były w stanie dowiedzieć się, ale w ciele potu pojawiła się w postaci różowego płynu – posoka, nie jest utwardzona i nie tlącego. Powyżej to tajemnica walczył radę lekarzy, przedstawiła wersję, że święty Charbel jako coś specjalnego jadł w trakcie jego trwania. Jednak ta wersja obalone, a inne wyjaśnienia nie zostały znalezione.

Moc uzdrawiania

W 1909 roku ciało zostało złożone w trumnie z pokrywką szklaną i pozostawiono na wszystkich. Przez trumna pociągnął sznurki pielgrzymi, którzy zostali uzdrowieni z choroby psychicznej, wstając i zaczął widzieć wyraźnie zaczęła słyszeć. Ci, którzy nie mogli uczestniczyć, wysłał listy z ich zdjęciami i włosy, tak aby zostały one dołączone do trumny, a następnie wysłał ich z powrotem.

Każde uzdrowienie zostało udokumentowane, a reszta utwardzone pielgrzymów rzeczy – opony, kule, buty ortopedyczne i litery – są przechowywane w Międzynarodowym Centrum św Charbela w Libanie.

Posoka stał przez prawie 20 lat, ale ciało nie staje się mumia. Wilgoć została podjęta znikąd, że wejście naukowców i lekarzy zaskoczony. Przegrana w domysłach, nie mogli i nadal nie można wyjaśnić, co się dzieje.

Jak prosić o pomoc?

Każdy, kto potrzebuje uzdrowienia i chce zwrócić się o pomoc świętego, pomoże drukowanego obrazu, które mogą być stosowane do ból miejscu.

Także skuteczna jest modlitwa świętego Sharbel, który występuje w dwóch wersjach. Jest to cykl leczenia dziewięć dni bezpośrednio do świętego, który jest dziewięć modlitwy czytać w kolejności, każdy w danym dniu. Codziennie je czyta, pyta wierzącego Świętym o to, co chciał. Z reguły dotyczy to zdrowia.

Jest też oddzielna metoda leczenia, w której wierzący prosi Boga jak czuć wsparcie i opiekę uzdrowiciela Monk, a także uzyskać pomoc od niego.

Niezależnie od wyboru cierpienie modlitwę do św Charbela, cykl dziewięciu dni lub tradycyjnego pojedynczego odwołania, fakty mówią same za siebie – to naprawdę może pomóc odzyskać lub przynajmniej poprawić swój stan zdrowia.

Spojrzenie z punktu widzenia nauki

Oczywiście, dziś trwa dyskusja, dlaczego ludzie w cudowny sposób odzyskuje, aby odbyć pielgrzymkę do grobu z ciałem libańskiego zakonnika. Przeprowadzone liczne badania, ale naukowcy i lekarze nie można naukowo wyjaśnić zjawisko św Charbela i zrozumieć, w jaki sposób ciało, które leży w trumnie przez ponad sto lat, to wygląda tak, jakby mężczyzna zmarł kilka godzin temu, a przynosi uzdrowienie pielgrzymów.

Wielokrotnie przeprowadzone różne eksperymenty, których celem było, aby rzucić światło na cudach zachodzących. Do badań zaangażowany najwybitniejszych specjalistów w swojej dziedzinie z całego świata. Nad ciałem przeprowadzono w czasie zabiegu absolutnie barbarzyńskie, mimo wszystko, pozostaje w swoim stanie.

I nie zatrzymać się na bok z badania tego zjawiska i naszego kraju. Pisarz Anatolij Bayukansky, wielokrotnie odwiedził Liban i rozmawiał z tymi, którzy pomogli mnicha, w 2013 roku wydał kolejną książkę o nim zatytułowaną „Saint Charbel. Pomoc z nieba. " W nim opisał życie z uzdrawiania, szczegółowy opis wszystkich wspaniałych rzeczy, które czynił w życiu i po śmierci, a nie próbował wyjaśnić je racjonalnie.

Ale czy to naprawdę ważne, jak to się dzieje? Jeżeli dana osoba będzie wiedział dokładnie, dlaczego jest on odzyskanie, nazywa się cud będzie już niemożliwe. Również będzie przewidzieć prawdopodobieństwo gojenia, a ktoś jest nieczyste ręce, aby umieścić tę sprawę na przepływ. To wtedy magia zniknie, a ludzie będą tracić nadziei i wiary, że tak często potrzebują.