256 Shares 4918 views

Motorola Moto G: przegląd modeli, opinie klientów i ekspertów

Motorola Moto G trafił do sprzedaży pod koniec 2013 roku. Jest to mniejsza wersja flagowego firmy „Moto X”. Jeśli cena flagowego i jego osprzęt farsz zadowalające, tutaj z tym urządzeniem sytuacja zmieniła się dramatycznie. Niski koszt i doskonała segment „żelazo” budżet odróżniają go od konkurencji.


Platforma sprzętowa

Jak CPU w Motorola Moto G chip 4-rdzeń z "Kualkom". Konkretnie, MSM 8226. Należy on do rodziny „Shepdragon 400” i jest oparta na architekturze A7. Maksymalna częstotliwość zegara , w którym może on działać na 1,2 GHz. To było w segmencie smartfonów poziomie podstawowym jego mocy obliczeniowej będzie wystarczające dla większości zastosowań. To filmy, słuchać ścieżek audio, surfing internetowych, skromny gry i czytanie książek – ze wszystkim, co może obsłużyć bez problemów. W rzeczywistości, nawet najbardziej złożone i wymagające zabawki należy przejść przy pewnych ustawieniach, ale tutaj jest mała przekątna ekranu nie pozwoli mu w pełni zanurzyć się w rozgrywkę w procesie. Jako samej karty graficznej, używa „Adreno 305”, który jest idealnym uzupełnieniem do centralnych procesorów i możliwości obliczeniowych.

Wyświetlacz, aparat fotograficzny i wszystko z nimi związane

Najwygodniejsze położenie z wykorzystaniem rozmiaru ekranu z Motorola Moto G, który jest 4 i pół cala. Przy tej wielkości, wygodny, aby rozwiązać większość problemów, z wyjątkiem, jak wcześniej wspomniano, najbardziej wymagających dynamicznych zabawek ostatniego pokolenia. Wyświetlacz jest oparty na matrycy jakości, produkowane przez technologię „IPA”. jego rozdzielczość to 1280 x 720 pikseli. Wszystko to pozwala na uzyskanie wysokiej jakości, wyraźny obraz, który naprawdę przyciąga wzrok. Jedną z głównych wad tego modelu jest głównym aparatu. Aby być precyzyjnym – jest brak automatycznego systemu stabilizacji obrazu. Dlatego, aby dostać się za pomocą bardzo wysokiej jakości obraz w słabym świetle jest problematyczne. Oczywiście, nie jest jasna, ale to nie rozwiązuje problemu. Ogólnie rzecz biorąc, jakość obrazów uzyskanych w tej maszynie, to wystarczy przeciętne. Przednia kamera czujnik oparty na 1,3 Mn. Jest to wystarczające dla połączeń wideo.

pamięć

Wystarczy dwuznaczną sytuację z podsystemu pamięci w tym urządzeniu. Pamięć o dostępie ma stałą wielkość 1 GB. Został on zbudowany w oparciu o najbardziej powszechnych obecnie chipów DDR3. Zintegrowany napęd może być albo 8 GB lub 16 GB. I zwiększyć tę głośność za pomocą zewnętrznej karty pamięci nie jest możliwe. Motorola Moto G telefon nie jest wyposażony w gniazdo do ich instalacji. Niektóre rekompensaty za to przeznaczyć 50 GB „Dysk Google” na okres 2 lat. I to zupełnie za darmo. Ale problemem jest to, że pełna i załadowywania ich informacje nie zawsze jest to możliwe. Szczególnie podczas pracy w sieci 2. generacji i pliki mogą być dość duże. Więc będziemy musieli korzystać z większości mocy zainstalowanej w urządzeniu pamięci flash.

Obudowa i użyteczność

Boki i tylna pokrywa Motorola Moto G 16GB Czarny (jak w tańszych wersjach 8 GB na pokładzie) wykonane z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości wykończenia matowego strukturyzowanego. Ciało jakość wykonania – idealny. I z takim śladów powłokowych niej prawie nie pozostaje. Z kolei panel przedni wykonany jest ze szkła „Gorilla Eye” trzeciej generacji. Jest odporny na zarysowania. Ale o to, aby sprawdzić wytrzymałość przy użyciu betonu lub asfaltu nie jest zalecane. Może pęknąć. Na górnej krawędzi smartfona uruchomił mikrofon do tłumienia szumów otoczenia podczas rozmowy i audio jack 3,5 mm. Po lewej stronie devaysa nic, ale po prawej stronie znajduje się wszystkie przyciski sterujące: i wyłączanie gadżetu i głośności huśtawki. Dno jest formatem złącze „MikroYuSB” Elementary i mikrofon. Trzy standardowe przyciski dotykowe są w dolnej części ekranu. Nad wyświetlaczem znajduje się słuchawka i aparat z przodu. Drugi głośnik wyprowadzane, zgodnie z oczekiwaniami, kupra inteligentny telefon, który jest również głównym aparat i lampę błyskową. W zasadzie, z ergonomiczną pozycję w smartfonie zrobić tak, że może być sterowany za pomocą jednej ręki. Jedyną rzeczą, która przyszła pod krytykę – jest spełnieniem klawiszy dotykowych: mogą być przypadkowo wciśnięty podczas dokonywania manipulacji w dolnej części ekranu.

Pojemność akumulatora i autonomia

Wiele krytyki jest bateria urządzenia. Raczej jego pojemności do 2070 mA / h. I ta sama wartość, a bateria Motorola Moto G Dual SIM. opinie Właściciele każdy z gadżetów należących do tego line-up, wskazują na niewystarczającą pojemność akumulatora. Przy intensywnej eksploatacji devaysa i maksymalnej jasności ekranu jego zasobów wystarcza na 8 godzin pracy. Następnie trzeba dokonać opłaty za 1,5-2 godzin. Jednocześnie jednak, i zdjąć tylną pokrywę z smartphone, ale bateria jest przylutowane do urządzenia i usunąć go samemu jest problematyczne. Dlatego też, w przypadku awarii akumulatora bez wykwalifikowanego technika nie może zrobić.

System operacyjny i oprogramowanie

Na smartfonie Motorola Moto G został zainstalowany na najpopularniejszej platformie oprogramowania – „Android”. W tym przypadku, w czasie devaysa firma „Motorola” należał do „Google”, który jest twórcą oprogramowania systemowego. Pociąga to za sobą szereg zalet i wad tego urządzenia. Aktualizacje otrzyma jeden z pierwszych. Ale tutaj jest pojawienie się wersji oprogramowania systemowego 5.0 nie przewiduje się dla niego. Niezupełnie świeży procesor zainstalowany w nim. I tak – wersja systemu operacyjnego 4.4.2 jest zupełnie wystarczające do wygodnej pracy. W tym samym czasie z problemami kompatybilności i płynne działanie interfejsu nie powinno występować. Wszystko to niezaprzeczalne zalety tego gadżetu. Ale brak zrusyfikowanej firmware – znacząca wada. Jedynym sposobem, aby rozwiązać ten problem – instalacja dodatkowego oprogramowania dla rusyfikacji urządzenia. W pozostałej, zestaw standardowy dla tej platformy oprogramowania.

zestaw interfejsów

Wszystkie ważne interfejs obsługuje Motorola Moto G. Przegląd dokumentacji technicznej na to wskazuje obecność następujących czujników i sensorów:

 • „Wi-Fi” – że może być dowolna ilość danych do załadunku i rozładunku z „Dysku Google.” Również ta metoda przesyłania danych z prędkością do 150 Mbit / s jest super do surfowania zasobów internetowych, komunikacji w sieciach społecznościowych i oglądania filmów w Internecie.
 • To urządzenie jest w stanie działać w niemal wszystkich sieci, które do tej pory, oprócz „LTE”. Ale ten standard nie jest jeszcze powszechnie stosowane. Z kolei 2Y mogą przekazywać informacje z jego pomocą do prędkości 0,5 Mbit / s. To wystarczy do wiadomości, skromny witryn lub portali społecznościowych. Ale 3G pozwala już jako „WiFi” do pracy z informacjami o prawie dowolnej wielkości.
 • „Bluetooth” – jest najlepszym narzędziem do przekazywania mało informacji do podobnych urządzeń.
 • Po dwóch systemów nawigacji zdolne do pracy czujnika ZHPS. Obsługuje najbardziej popularne na skalę globalną ZHPS i GLONASS krajowym. Tak, że problemy z lokalizowanie obecności takiego gadżetu nie powinny powstać.
 • Klasyczna okrągła 3,5 mm średnicy umożliwia podłączenie zewnętrznego stereo. Może to być zarówno słuchawki i głośniki.
 • Innym ważnym interfejs – A "MikroYuSB". Jest on używany do podłączenia do komputera i naładować baterię wewnętrzną. Natychmiast należy zauważyć, że zawarte smartfon nie jest ładowarka, więc będzie musiał dodatkowo zakupić.

Opinie ekspertów i właścicieli

Wszystko, co zostało powiedziane wcześniej, jest to możliwe do ustalenia na podstawie dokumentacji i opisów technicznych o opinie Motorola Moto G. prawdziwi właściciele urządzenia są znacznie bardziej wartościowe. To właśnie do nich i będzie poświęcone tej części. Wskazują oni na następujących zalet tego modelu:

 • Wystarczająco mocny procesor dla tej klasy urządzeń.
 • Jednym z najnowszych wersji systemu operacyjnego.
 • Dobrze szlifowane oprogramowanie, które działa praktycznie bez problemów.
 • Doskonały ekran, który ma doskonałe odwzorowanie kolorów.
 • Wystarczający RAM i osadzony pamięć flash.

Wady jak następuje:

 • Problemy z rusyfikacji interfejsu – trzeba instalować dodatkowego oprogramowania.
 • Nie istnieje żaden system automatycznej stabilizacji w komorze głównej, dzięki czemu jakość obrazu jest o wiele gorsza.
 • Mała pojemność kompletnej baterii. Jednocześnie własnych w celu zastąpienia go w razie awarii jest niemożliwe.

podsumować

Wady wymienione ustępu, nie jest tak ważne dla poziomu Motorola Moto G. Jest to smartfony low-end, więc oczekiwać, aby znaleźć w niej idealny aparat lub baterię o dużej pojemności nie jest konieczne. Co do reszty, to jest doskonały gadżet, który ma wysoki poziom wydajności i stosunkowo niskiej cenie $ 200. Za te pieniądze można dostać maszynę z dobrą platformę sprzętową i jedną z najnowszych wersji systemu operacyjnego.