492 Shares 6759 views

Opony zimowe Cordiant Napęd: opinie. Cordiant Winter Napęd: cechy, ceny

Ten artykuł będzie mówić o jednym z najnowszych osiągnięć „Cordiant” rosyjskiej firmy. To działa niezawodnie w praktycznie każdych warunkach atmosferycznych, co otrzymał od kierowców i specjalistów z doskonałych opinii. Cordiant Winter Napęd posiada asymetryczny wzór bieżnika kierunkowego.


ogólny opis

Zewnętrzna część bloków bieżnika ruchu tworzy podłużne żebra wzmacniające i jest odpowiedzialny za stabilność pojazdu. Wewnętrzna część skutecznie usuwa wodę i śnieg błoto pośniegowe z powierzchni styku.

Miękkiej gumy, która umożliwia opona pozostaje sprężysty w najcięższych mrozów. Jednocześnie elementy krzemoorganicznymi dać Cordiant Winter Napęd PW 1 wysoką trwałość. Zmniejsza to opory toczenia, które przyczynia się do oszczędności paliwa.

Zastosowane technologie

Kiedy rozwijające opony używane technologię modelowania komputerowego 3D Mod. Jest to możliwe do osiągnięcia równomiernego obciążenia osnowy i zwiększyć powierzchnię styku z nawierzchnią. To z kolei przyczynia się do zwiększenia żywotności opony i przetestowanej trakcję na śliskich powierzchniach.

Zastosowanie kombinacji warstw konstrukcji metalowy przewód nylonu specjalnego fal pozwala uzyskać wysoką odporność na przebicia i dobrego wyważenia opony. Specjalnie zaprojektowane zygzak formy lamelki zapewnić niezawodną przyczepność pojazdu na lodzie i ubitym śniegu skorupy.

Technologia z dwuwarstwową mieszaniną gumy dwukrotnie bieżnia pozwoliło na miękką warstwę górną z bieżnikiem, który jest istotny dla tarcia opony. I pod bieżnikiem warstwa wewnętrzna wykonana jest z bardziej sztywnego składu, co sprawia, że opona wytrzymała Cordiant Winter Drive i zwiększa ich żywotność.

Zwłaszcza bieżnika projekt high-tech. Zastosowanie SAS (Smart Asymmetric System) pozwoliła zmniejszyć drogę hamowania w różnych warunkach pogodowych. Dla tego wskaźnika, opony zimowe Opony przewyższa Velcro konkurentów. Również asymetryczna struktura ułatwia skuteczne usunięcie wilgoci z bieżnika śniegu i miejscu kontaktu z drogą, co zwiększa stabilność i przenoszenie.

Opatentowanej mieszanki gumowej SMART Mix® mieszanek używanych do wytwarzania sadzy i krzemionki. Dzięki temu zmniejsza się tarcie toczne i lepszą kontaktu opony z drogą mokrą lub śliskie. rozwój aplikacji doprowadziła do zwiększenia trakcję na śniegu i lodu na zamarzniętym skorupy 7%.

dane techniczne

Model Cordiant Winter Drive, badanie przeprowadza się „za kółkiem” magazynu w północnej Szwecji, natychmiast pokazał wysoką wydajność. A według niektórych cech, to nawet przewyższa podobne modele znanych światowych producentów opon.

Ten model opon posiada następujące zalety wydajności:

  • Precyzyjne i pouczające jazdy. Osiągnięte dzięki zastosowaniu masywnych bloków bieżnika w barkowej i środkowej części opony połączone. tworzą one trzy wzdłużne żebra usztywniające, które są odpowiedzialne za stabilność pojazdu.
  • Głębokie rowki wzdłużne i poprzeczne. Tworzenie skutecznej kanalizacji, dzięki czemu obecność cieczy w kontakcie jest minimalne. Zarządzanie roztopionym drogi staje się wygodne i bezpieczne.
  • Strzałka w kształcie klocków bieżnika w części środkowej i potężny obszar barku. Nie dopuścić do poślizgu opon w miękkim śniegu i zapewniają dobrą przyczepność na śliskich powierzchniach.
  • Niski poziom hałasu podczas jazdy i oszczędność paliwa. Osiągnięte kosztem obliczonej na komputerze asymetrycznych bloków wzór bieżnika. Zużycie paliwa dostarczenia dodatkowego krzemu w kompozycji kauczukowej zmniejszenia tarcia pomiędzy oponą i drogą.

Przyspieszenie w różnych typach nawierzchni

Jak opinie, Cordiant Winter napędowa rozwija się w różnych warunkach pogodowych z kaszy śniegu na początku odwilży zimowym lub do lodowatej zespołu w środku zimy. cechy wszechstronność trakcyjne osiągnięte poprzez połączenie dużej agresywnej bloku bieżnika i miękkiej mieszanki gumowej o blaszki w kształcie litery zapewniającego przyśpieszenie na lodzie i ubitym śniegu.

Bloki barku bieżnika z głębokimi kanałami pozwalają samochód przyspiesza bez poślizgu w głębokim śniegu, a jego nadmiar skutecznie usuwane na zewnątrz. Na suchych odcinkach kół jezdnych także zapewnić dobre przyspieszenie, co odróżnia je od modeli z kolcami.

Hamowania w różnych warunkach drogowych

Podczas hamowania na lodzie opon trących trochę gorsze ich kolcami „braci”. Ale ostatnie wydarzenia praktycznie zanegować różnicę. Mają one jednak mniejszą drogę hamowania na luźnym śniegu i asfalcie, co czyni je bardziej wszechstronny.

Dla mieszkańców dużych miast użyć lepkie opony bardziej korzystnie, w zimie często nie iść na drodze. Drogi w obszarach metropolitalnych rzadko pokryte lodem z powodu użycia chemikaliów Uslugi przeciwko glazury. W związku z tym, w większość z nich samochody poruszają się w zimowych warunkach śnieżnych płatków, suchym lub mokrym asfalcie. Dla mieszkańców południowych regionów Rosji użyć tarcie opon jako ważniejsze.

stabilność boczną. komfort hałas podczas jazdy

Solidna konstrukcja ramowa, wzdłużne żebra i blokuje ramię kątowe zapewniają doskonałą możliwość kontroli podczas pokonywania zakrętów na drogach zimowych. Wiele listwy, rozłożone przez komputer blokowego bieżnika, zapewniają stabilność boczną w części przejścia lodowaty drogi.

Miękkie opony i żadne skoki dają dobry poziom komfortu akustycznego podczas jazdy samochodu zawinięte w tych opon. Roztocza i wprowadza asymetryczną konstrukcję bieżnika, który zmniejsza poziom hałasu w ruchu. Wzajemny układ bloków bieżnika wzorowany jest taka, że podczas przenoszenia, nie są one w rezonans i wytwarzają znacznie mniej hałasu niż opony z symetrycznego wzoru.

Lineup. zakres

Skład Cordiant Winter napędu PW 1 zawiera 16 Rozmiary średnicy od 13 do 16, a wskaźnik obciążenia 72T (580 kg) 102T (850kg)

średnica

standardowy rozmiar

indeks nośności

13

155/70

72T

13

175/70

82T

14

175/65

82T

14

175/70

84T

14

186/60

82T

14

185/70

88T

15

185/65

92t

15

195/55

85T

15

195/60

88T

15

195/65

91T

15

205/65

94T

16

205/55

94T

16

205/60

96t

16

205/65

94T

16

215/65

102T

16

215/70

100T

Jak wynika z opon zimowych zakres danych przeznaczone są do montażu w szerokiej gamie samochodów produkcji krajowej i zagranicznej. Są one również wykorzystywane do montażu na rosyjskich i zagranicznych crossoverów, SUV o średnicy kół do 16 cali.

Recenzje właścicieli samochodów

Model ten jest obsługiwany przez około dwa lata i zdobył dobre opinie właścicieli samochodów. Cordiant Winter napęd radzi sobie z trudnymi warunkami na drogach w różnych częściach kraju. Kupujący w ich punktu recenzję do stabilności magistrali danych pojazdu w szerokim zakresie prędkości. Szczególnie podkreślić ich wszechstronność wysokie właściwości trakcyjne asfaltowej, mokry, śniegu i lodu. Ze względu na swoją jakość projektowania i produkcji, doskonale wyważony opony, które nie niezauważone przez właścicieli samochodów.

Jak opinie, Cordiant Winter Napęd były popytu i popularny wśród rosyjskich kierowców. Wiele podkreślają, że poszedł na rzep z opony z kolcami, bo jazda zimą głównie w mieście. W tym przypadku wszyscy kupujący pierwszy zakupione opony zimowe Cordiant napędu. Opinie potwierdzają wnioski ekspertów, że model ten nie tylko nie ustępują zagranicznym analogów, ale często je przewyższa.

Nawet ci, którzy wcześniej eksploatowane opon koreańskiej i japońskiej produkcji, pozostawić pozytywne opinie. Cordiant Winter Drive, według nich, przyczyniają się do doskonałej obsługi i mają niezawodne właściwości trakcyjne. Wielu ludzi jak ich wysokiej zdolności adaptacji do zmieniających się warunków pogodowych, które daje pewność podczas jazdy w sezonie zimowym. Kierowcy podkreślają komfort akustyczny, co czują, zmieniając opony z kolcami na tarcie.

Ceny za Cordiant Zima napędowe centrów internetowych i opon

Podobnie jak w tradycyjnych sklepach mobilnych, wyspecjalizowane ośrodki opon i na parkietach giełdowych w Internecie można znaleźć w sprzedaży Cordiant Winter Drive. Cena popularnego rozmiaru 175/65 R14 różni się od sklepów internetowych od 1750 do 2200 rubli. dla opony. W centrach samochodowych i opon koszt jest nieco wyższy. Zakup opony te mogą być tak niskie, jak 1990 do 2750 rubli. za sztukę.

Należy pamiętać, że chociaż ceny w środku opony powyżej, ale jest to poważny rabatu na usługi instalacyjne lub jest on utrzymywany w ogóle za darmo. Dlatego całkowity koszt zakupu i instalacji sklepu z prywatnych usług samochodowego może być tańsze niż zakup gumę w internecie.