634 Shares 4904 views

Jak to ekran kalibracji

Wielu ekspertów jest zdania, że kalibracja ekranu musi być wykonywana przy użyciu specjalnego sprzętu. Ze względu na funkcje, które to wykonuje, nie jest zaskakujące, że nazywa się kalibrator. Dodatkowo do urządzenia, a także potrzeba odpowiedniego programu, który działa w następujący sposób.


Aby rozpocząć, użytkownik zostanie poproszony o wybranie minimalny i maksymalny poziom jasności monitora, który można uznać za dopuszczalne. Następnie za pomocą przycisku Ustawienia, trzeba dopasować jedną i drugą wartość do żądanej wartości. Nie martw się, jak ekran kalibracji dalej: urządzenie i program są zajęte mecze mocujące. Następnie użytkownik musi ustawić żądaną temperaturę barwową.

Wszystko dzieje się automatycznie. Na przykład, program wygeneruje bezpośrednio na ekranie z różnych plam barwnych. Kalibrator samo (który można nazwać i spektrofotometr i kolorymetr) mierzą kolor i wysłać je z powrotem. Oznacza to, że do programu sterującego. kalibracja ekranu jest przeprowadzana w oparciu o fakt, że specjalistyczne oprogramowanie, za pomocą odebranych danych, generowania roboczy profil monitora. Pozostanie tylko ustawić go jako pracownika. Nawiasem mówiąc, będzie to również być zrobione „na komputerze”.

W tym przypadku, jeżeli kalibracja ekran komputera lub optycznie wykonania, specyficzne różnice w powyższym sposobie są przestrzegane.

W tym przypadku użytkownik zostanie również poproszony o wybranie maksymalnej i minimalnej jasności. Ale ta odbywa się na podstawie specjalnych testów z czarnych i białych kwadratów, które następnie poprawia widoczność pogarsza. Podobnie wybrano i temperatury barwowej.

Ponadto, kalibracja ekranu, wykonane w ten sposób oznacza, że tuner zostanie poproszony o informacje na temat koloru. będzie musiał wybrać pomiędzy standardowym (lista w załączeniu) lub wpisać je bezpośrednio w układzie współrzędnych (kolor). Jak można sobie wyobrazić, bardzo niewiele osób może to zrobić. Można teoretycznie spojrzeć na paszport monitora. Oczywiście, jeśli w pobliżu jest dostępny.

Chciałbym zwrócić uwagę na następujący fakt. Jeśli decyduje się skalibrować ekran w trybie wizualnym, profil będzie wyrównać na 3 punkty dla każdego kanału koloru. Nawet jeśli uda nam się mniej lub bardziej dokładnie zidentyfikować je, to nadal byłoby niewystarczające.

Tak więc, typowa procedura konfiguracji wizualny zawiera:

• Badanie pól testowych;
• Profil praca generacji (MTK);
• oszczędność uzyskany profil i jego instalacja za pracownika.

Alternatywnie, można użyć oprogramowania, które pozwala na ręczną konfigurację profilu. Ale wszystko tutaj nie jest łatwe. Fakt, że jego dostawy są wykonane z bardzo drogiego sprzętu drukującego. Tak, a oddzielny kupić zbyt drogie. Co do bezpłatnego lub „kryaknut” oprogramowania, dane na nim jest bardzo mała. Kto wie, może to będzie najlepiej, bo w niedoświadczonych rękach prosto „redaktor” profil zrobi więcej szkody niż pożytku.