123 Shares 6540 views

„Jednym z urządzenia USB podłączone nie działa poprawnie” – co to znaczy i jak to naprawić?

użytkowników Advanced PC już dawno nauczyli się rozwiązywać problemy , takie jak „Jeden z urządzenia USB podłączone nie działa poprawnie” na własną rękę. Znają ich komputera do najmniejszego szczegółu, więc pytanie, w jaki sposób rozwiązać ten czy ten błąd, nie powstaje. Ale niedoświadczonym użytkownikom w tej kwestii wiele razy trudniejsze. Niektórzy nie pomagają nawet informacje z internetu, ponieważ wiedza i doświadczenie za mało.

problem

Ale to nie ma znaczenia. Jakikolwiek błąd podstawowy PC można szybko wyeliminować. Aby to zrobić, trzeba uważnie przestudiować instrukcje i przeprowadzić krok po kroku porady od ekspertów.

Dzisiejszym problemem – kiedy jeden z podłączonego urządzenia USB nie działa prawidłowo. Najczęściej można zauważyć, że tekst w prawym dolnym rogu pulpitu. Czasami pojawi się specjalne okno z powiadomieniem o problemie.

Wymagania wstępne

Najczęściej występuje błąd po podłączeniu dowolnego urządzenia poprzez port USB. . Jest to zwykły napęd flash USB, a telefon, drukarka, itd. Problem pojawia się, gdy do wcześniejszej wersji systemu Windows 7, a koniec – „dziesiątki”. W tym przypadku, twój może być USB 2.0 lub 2.0. Cała istota pytaniem pozostaje taka sama.

przyczyny

Błąd, po podłączeniu kabla USB, może być spowodowana kilkoma przyczynami. Są naprawdę bardzo dużo. A oni nie zawsze są typowe. Zdarza się, że wina leży bezpośrednio i całkowicie na użytkownika, który jest cud, lub usunąć sterownik powalony system mylące. Są wady z producentami tych urządzeń. Substandardowych napędy Flash chińskie są szczególnie podatne na ten problem.

Zaufanie, ale zweryfikować

Więc widać podobnego błędu na ekranie. W celu uniknięcia zbędnego czasu i nerwów sterty odpadów, to lepiej, aby sprawdzić urządzenie, które po podłączeniu do portu. Jak wspomniano wcześniej, nie wszyscy producenci są sumienni. Wiele stworzyć produkt, aby tylko sprzedać. Prowadzi to do błędu systemu.

Jeśli kupiłeś nową mysz, klawiatura lub dysku flash, wystarczy upewnić się, że działa prawidłowo, zanim grzech na interfejsie USB. Aby to zrobić, może być używany na dwa sposoby:

  1. Jeśli masz drugi komputer lub laptopa, wystarczy podłączyć nowe urządzenie do niego. Jeśli inny system wszystko pójdzie dobrze, to najprawdopodobniej problem jest w komputerze.
  2. Weź sprawne urządzenie (starą mysz, dysk flash jest drugim, i tak dalej. D.) i wkleić go do tego samego portu. W przypadku otrzymania takiej samej notyfikacji, sprawa jest naprawdę w gnieździe.

Istnieje kilka sposobów, aby Covert. Nie zawsze dać jasny obraz tego, co się dzieje, ale na wszelki wypadek można wypróbować. Więc wziąć urządzenie, które generuje błąd, jest odłączony od komputera i wyłączyć system, wraz z wtyczką w gnieździe. Teraz trzeba przytrzymać przycisk start na komputerze, aby szczątki ładunków elektrycznych opuścił płytę.

Teraz kolej na komputerze i Przyłączenie urządzeń USB, gdy system jest w pełni progruz. Opcja ta nie jest najlepsza, ale czasami, kiedy naprawdę zaczyna wszystkie prace.

A dla tych, którzy w końcu chce mieć pewność awarię portu, można po prostu wyłączyć wszystkie USB, który znajduje się na panelu interfejsu. Często porty że przeciążenie może wydać takiego błędu. Jeśli wyłączysz zbędnego sprzętu w tej chwili ustawić kij w tylnej pokrywie.

programowo

Czasami problem „Jeden z podłączonego urządzenia USB nie działa poprawnie” roszady nie jest poprawna. Trzeba kopać w systemie. Jeśli wszystkie poprzednie metody nie daje wynik, staramy się aktualizować „drewno”.

Aby to zrobić, patrząc na „Device Manager”. Dokonywanie wiersza poleceń: stłumić klawiaturowy Win + R i wprowadzić do pola devmgmt.msc. można przejść do „Mój komputer”, kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w oknie i wybierz „Właściwości”. Przed nami otwiera się okno z ustawieniami komputera, a w lewej kolumnie znajdziesz żądany punkt.

Tak więc, w „Menedżerze urządzeń” wybierz wiersz „kontrolerów USB”, tutaj pokazuje wszystkie urządzenia USB podłączone do systemu. Nie będzie linii „Inne urządzenia”, to jest w nim, i będzie naszym nieznane urządzenie. Kliknąć na jego nazwę i spróbuj „Aktualizuj sterownik”. Czekamy na systemie załadować się za pośrednictwem internetu niezbędne pliki i ewentualnie dysk flash „budzi się” i pracy.

wykrzyknik

Może być tak, że poza tym „Nieznane urządzenie” jest warta żółty wykrzyknik. W tym przypadku, staramy się przywrócić sterownik. Kliknij na nią i przejdź do „Właściwości”. Tutaj konieczne jest, aby znaleźć kartę z „drewna” i nacisnąć przycisk „przywracania”. Być może będzie on dostępny dla Ciebie, podświetlone na szaro. Następnie wybierz „Usuń”.

Teraz musimy wrócić do okna „Menedżer urządzeń” i wybierz górnej części sekcji „Akcja”, aw nim zaktualizować konfigurację sprzętową. Kroki te mogą rozwiązać swój problem.

Wykrzyknik może pojawić się z innego powodu. Aby to zrobić, przejdź do właściwości urządzenia, które nabyły nazwiska jak Generic USB Hub USB, kontrolera i korzenia głównego koncentratora USB. W wyświetlonym oknie wybierz „Zarządzanie energią” i usuń zaznaczenie na pierwszej linii. Więc wyłączyć urządzenie wyłączone, aby oszczędzać energię elektryczną.

Typowe błędy i rozwiązania

Jak wspomniano wcześniej, błąd „Jeden z urządzenia USB podłączone nie działa prawidłowo” indywidualne i zależy od wielu czynników. Powyżej przyjrzeliśmy najczęstszych przyczyn. I teraz starają się krótko opisać, jakie kłopoty doświadczanych przez innych użytkowników.

Często ten błąd występuje, gdy jest podłączona drukarka. Zazwyczaj spowodowane nieprawidłową instalacją „drewna”. W związku z tym, można po prostu usunąć go i zainstaluj ponownie starannie.

Wiele problemów wystąpić z powodu uszkodzenia mechaniczne. Załóżmy, że kabel ze złączem micro-USB z jednej strony, oraz USB – druga w środku może być uszkodzony lub zgniecione przez. To również znacznie wpływa na wydajność i synchronizacji z komputerem.

Innym ciekawym problemem, który obecnie występuje coraz rzadziej, mogą nie być kompatybilne. Niektóre urządzenia nie obsługują standard 2.0 lub nowszy 3.0. Wtedy zdarza się, że po podłączeniu przez USB telefonu lub innego urządzenia, można ponownie zobaczyć tę wiadomość. Generalnie, jeśli istnieje taki problem, to lepiej pomyśleć o zmianie płyty głównej, a także standardu interfejsu nadal będzie się zmieniać, a problemy będą jeszcze większe.

problemy z laptopa

W tym przypadku mamy do czynienia z problemami połączeniowy USB 3.0. Ze względu na niedoskonałości tego interfejsu rewizji, użytkownicy powinni wyjść na różne sposoby. znaleziono rozwiązanie. Laptop był konieczny, aby dostosować plan zasilania.

Aby to zrobić, można przejść do ustawień domyślnych tego parametru lub własnościowego oprogramowania, który jest dostarczany przez niektórych producentów noutom. W systemie Windows, wybierz plan zasilania, który jest aktualnie używany, a następnie przejść do zaawansowanych opcji. I znajomy wzór zakazać wyłączyć porty, aby oszczędzać energię.

odkrycia

Jeśli nagle nie można podłączyć telefon USB, zewnętrzny dysk twardy, dysk flash i inne zupy, po prostu nie trzeba się denerwować. Po pierwsze, brak jednego z dziesięciu portów w systemie – jest to biznes jak zwykle. Spróbuj po prostu użyć innego złącza – proste. Po drugie, nawet jeśli program planują Państwo nie działa, można spróbować ponownej instalacji systemu Windows.

Oczywiście, należy ponownie zainstalować system operacyjny – to nie jest panaceum na wszystkie problemy i proces ten jest dość ciężki, zwłaszcza dla tych, którzy nigdy nie spotkałem się z nim. Niemniej jednak, nawet on może pomóc.

Być może twój złącze micro-USB nie działa z powodu rzeczywistej awarii sterownika. Zastąpił płyta nie będzie działać. Jest to albo kupić nową płytę główną lub jako opcja zakupu zewnętrznego kontrolera z interfejsem PCI.