277 Shares 7046 views

Procesory 1155 gniazda: wydajność i niezawodność w przystępnej cenie

Procesory 1155 z gniazdka, pomimo faktu, że zostały one uwalniane długo jak na standardy branży komputerowej (2011-2013), nadal są aktualne rozwiązania z dobrym poziomie wydajności. W tym przypadku cena aktualizacji platformy dla nich ten zmniejszył się znacznie w strumieniu świetlnym. To sprawia, że tym bardziej uzasadnione montażu nowego komputera opartego na tej platformie.

Ważne jest również, aby pamiętać, że to gniazdo obsługuje produkty oparte na architekturze Core drugiej (zwany również „Sandi Bridzh”, wykonane są one już na technologii 32 nm), a nawet trzeci (drugie imię tej rodziny procesorów – technologia „Ivy Bridge” – 22 nm) pokoleń. Większość żetonów został wyposażony w zintegrowany akcelerator grafiki. Oraz mocniejszy procesor i karta graficzna jest lepsza.

Segmentacja „Socket 1155 procesorów”

Procesory 1155 gniazda dzielą się na poszczególne segmenty:

  • Biuro PC z minimalną prędkością – Celerona.

  • Bardziej zaawansowane komputery entry-level – Pentium.

  • Średnim jednostki systemowe segment – Core i3.

  • Pośrednich wiórów pomiędzy środkowym i najwyższej klasy – w i5 rdzeń.

  • CPU, zapewniając maksymalną wydajność – jest Core i7.

Czysto rozwiązań biurowych

Najbardziej dostępny układ półprzewodnikowy dla Socket 1155 CPU jest linia Celeron. W zależności od tego krzemu modelowym roztworem może zawierać jeden lub nawet dwie jednostki obliczeniowej. Częstotliwość w tym przypadku jest stała, w porównaniu do innych produktów z tej platformy jest minimalne. Również te modele CPU zmniejszona szybki podsystem pamięci. Z jednej strony, zmniejsza koszt chipa, i to jest najważniejszym kryterium dla tej części rynku. Z drugiej strony, wszystkie wcześniej wymienione znacznie zmniejsza wydajność komputera. Ale pozostaje na akceptowalnym rozwiązaniem jest poziom zadań biurowych.

Więcej żetonów poziom zaawansowany wjazdowe

Jeden stopień wyżej na liście propozycji korporacji „Intel” dla tej platformy obliczeniowej procesora Pentium utrwalonego, który koniecznie zawarte przez 2 jednostki obliczeniowej. Również w porównaniu z Celerona została zwiększona częstotliwość zegara (100-200 MHz), a pamięć podręczna poziomu. Dlatego możemy spotkać nawet w grach PC entry-level są procesory Intel. 1155 minuta gniazdo, ponieważ te modele procesorów miały akceptowalną wydajność.

Segment środkowy

Procesory 1155 z gniazdem dla średniej prędkości podwozia – to Core i3. Na większości parametrów technicznych były identyczne do najmłodszego modelu w obliczu Pentium. Ta pamięć cache, a liczba rdzeni fizycznych i niemal równe prędkości zegara. Kluczowym elementem była obecność takiej technologii jak Hyper Trading. Z pomocą dwóch modułów fizycznej na poziomie oprogramowania stał się przepływ przetwarzania 4 oprogramowania. W rezultacie, w zastosowaniach zoptymalizowanych 3-4 przepływu wzrost wydajności przetwarzania informacji został osiągnięty, które mogą być 15 procent.

Z oka do premii

Core i5 był jeszcze wyższy pod względem wydajności na liście CPU platformy. Jest już pełnoprawnym czterordzeniowy procesor. LGA 1155 z pomocą można produkować zarówno dostępności i wydajności komputerów. Ponadto, chip została zwiększona nawet więcej cache, zwiększonych prędkości zegara, jest wsparcie dla autorskiej technologii firmy Intel, który jest nazywany „Turbo Boost”. W związku z powyższym, CPU może zmienić swoją częstotliwość w zależności od stopnia skomplikowania zadania. Oddzielnie, konieczne jest również, aby zauważyć, wióry serii, który jest obecny w oznaczeniu wskaźnika „K” (to jest dodany do końca modelu odniesienia procesora). W tym przypadku mnożnik częstotliwości zegara jednostki centralnej jest odblokowany. W rezultacie, przy odpowiedniej konfiguracji systemu komputerowego, w tym przypadku można uzyskać znaczny wzrost prędkości. W tym celu wystarczy jedynie przetaktować procesor.

bezkompromisowy poziom wydajności

Najbardziej wydajne procesory dla Socket 1155 – to Core i7. Pod względem specyfikacji technicznej nie jest tak bardzo różni się od młodszego modelu. Wszystkie te same 4 rdzenie fizyczne do wykonywania obliczeń i trzypoziomowy cache. Ale tutaj jest taka sama technologia Hyper Trading, jak w przypadku Core i3, zapewnianej przez 8 strumieni danych oraz dodatkowy wzrost wydajności. Drugi ważny czynnik – wzrost trzeciego poziomu pamięci podręcznej z 6 MB do 8 MB, który również dodaje wydajności systemu komputerowego. Jak to ma miejsce z Core i5, były modele z przyrostkiem „k”, który może również podkręcania poprzez zwiększenie częstotliwości zegara.

streszczenie

Jest jeszcze możliwość, aby dostać się do procesora zapasami 1155 gniazda. Koszt w tym samym czasie zostały one zmniejszone o więcej aktualizowanych platform obliczeniowych wyjście tła LGA 1151 w twarz i, oczywiście, LGA 1150. Różnica w wydajności między jedzeniem i nie tyle ważne LGA 1155 i więcej świeżego. W związku z tym, z punktu widzenia wskaźnika „wydajność – koszt” raczej wygląda, że LGA 1155. Jest na nim i trzeba zwracać uwagę przy budowie nowego bloku systemu z ograniczonym budżetem i chcesz uzyskać maksymalną możliwą wydajność.