695 Shares 3416 views

Facials (medyczna): rodzaje i zastosowania

Dziś mówimy o maseczek medycznych. Dowiedzieć się, jakie one są i jak powinny one być noszone, a także, czy istnieje dobre są. Wszystko to, przeczytaj poniższy artykuł.


maski medyczny

Maska medycznych – środki do indywidualnej ochrony dróg oddechowych przed wirusami i bakteriami, które są przesyłane w powietrzu kropelek. Pochodzą one z jednorazowego i wielokrotnego użytku, ale bardziej powszechne pierwszej opcji.

Jednorazowe medyczne Maski są bandaż, który jest noszony na twarzy, obejmujące nos i usta. W większości przypadków, posiada 3 lub 4 warstwy. Spoczywa na twarzy dzięki więzi z tyłu lub kosztem elastyczne pętle, które są noszone na uszach.

Historia wystąpienia

Tak, medyczne maski ochronne na twarz też ma historię powstania. Uważa się, że pierwsza taka maska pojawiła się w Europie w średniowieczu, kiedy to sąd szturmem epidemię dżumy. Nazywali go w czasie „Maska Plague lekarza.” W tym czasie wyglądało to dość dziwnie, ale mimo nadal być praktyczne. Dziób, to przednia część maski napełniono zioła lub sole aromatycznych chronić przed złośliwym lekarza pachnący zapachem zepsutego mięsa, w celu utworzenia przeciwbakteryjne środowiska wewnątrz maski. Maski noszone na całej twarzy, a otwory na oczy zamknięte szyby.

W XIX wieku, lekarze zaczęli używać bandaży wełny do zaworu. I zastąpiła je przerażające maski średniowieczu. Medyczne maski na twarz w jego obecnej formie pojawił się dopiero na początku ubiegłego wieku. Stało się to, gdy Schroeder udowodnił skuteczność filtrów bawełnianych dla oczyszczania powietrza. Dowody na podstawie badań Lui Pastera, dedykowany do rozprzestrzeniania się drobnoustrojów. Specjalna maska dystrybucja uzyskuje się, gdy śmiertelna epidemia grypy wybuchła – „Spanish grypa”. Przez 20 th lat ubiegłego wieku, zastosowanie Opatrunki personel medyczny stał się obowiązkowy.

W dzisiejszym świecie jednorazowych opatrunków, które są wykonane z włóknin są najczęściej używane.

typy

Istnieje kilka rodzajów maseczek medycznych. Głównym celem ich problemów klasyfikacyjnych. Istnieje proceduralne (dzienne) i specjalistyczne (chirurgiczne) maski. Maski proceduralnych, 3 warstw wykonanych z włókniny jednorazowego użytku. Mają filtr w środku i dwóch zewnętrznych warstw. W zależności od wielkości dzieci mają medycznych maski i dorosłych. Są one stosowane w klinikach, szpitalach i miejscach publicznych.

Maski wyspecjalizowane – są takie, które składają się z 4 warstw, a ponadto dwie warstwy zewnętrzne i warstwa filtracyjna ma protivozhidkostny. Chroni twarz z płynów biologicznych, które biorą udział w operacji. Takie maski może być z lub bez ekranu. Są one wykorzystywane wyłącznie do operacji.

Innym maska jest podzielony na sterylne i niesterylne. Najnowsze często używane w życiu codziennym. Ponieważ materiał pozostaje w kontakcie z zewnętrzną warstwę skóry, dodatkowe leczenie nie jest wymagane. Sterylne maski stosowane w laboratoriach, operacyjnego, itp W normalnych okolicznościach zastosowanie sterylnej maski jest niewłaściwe, ponieważ natychmiast tracą swoje właściwości.

tworzywo

W średniowieczu maski, które nie tylko produkowane. Potem nadszedł czas na płaszcz. Ale maska tego materiału nie trwała długo. Do tej pory, Maska jest wykonana z materiałów włókninowych, które składają się z włókien polimerowych.

Co składa się z?

Medyczne Maski mają dwie zewnętrzne warstwy, które są ich szkielet. Istnieje również filtr, który znajduje się pomiędzy warstwami. Potem przychodzi protivozhidkostny warstwę, ale to tylko w maskach chirurgicznych. Nie przednimi blokady BTE pętli lub gumę, klips do nosa i protivozhidkostny ekran, który jest dostępny tylko w wyspecjalizowanych masek.

Jak się ubrać?

Noszenie maski trwa 2-6 godzin. Pod wieloma względami, odstęp czasu zależy od warunków środowiskowych. Eksperci zalecają noszenie maski jest nie więcej niż 2 godziny podczas epidemii lub placówkach opieki zdrowotnej. Maski są wykorzystywane do ochrony przed czynnikami środowiskowymi sztucznych, które mogą być noszone 3-6 godzin.

Wielu zastanawia się, po której stronie się zmierzyć nosić maski chirurgiczne. Tak, muszą nosić białą twarzą w twarz. można poruszać się za pomocą pętli ucha lub plisami: są po drugiej stronie, która ma do czynienia z osobą.

skuteczność

Chcesz wiedzieć, co nazwa twarzy medycznych maska? To się nazywa. Jeśli myślałeś, że jego prawidłowa nazwa „respirator”, to jesteś w błędzie. Maski medyczne są często mylone z tych stosowanych do ochrony przed zanieczyszczeniem powietrza. W rzeczywistości, wiele badań wykazało, że maski są skuteczne tylko wtedy, gdy uszczelka szczelnie do twarzy na całym obwodzie i nie przecieka powietrze. Jeśli powietrze jest nieszczelny, a następnie żądany efekt nie zostanie osiągnięty. Nawet przez małą szczelinę może wyciekać do 50% powietrza, które dana osoba oddycha. Dlatego dla poważnej ochrony przed mikroorganizmami lepiej jest użyć RPE – utrzymanie ochrony dróg oddechowych.

skuteczność masek została zakwestionowana po to zostało udowodnione, że maski chirurgiczne i respiratory nie chronią przed dostaniem się do lekarza szkodliwych substancji w oczach. Specjaliści w tym przypadku zalecamy użycie RPE.

W tym badaniu naukowcy nie znaleźli jeszcze duża różnica między pracowników służby zdrowia, którzy nosili maski i tych, którzy nosili maski chirurgiczne. Ich poziom zachorowalności był taki sam. Wahania były bardzo nieznaczne, chociaż charakterystyki elementów ochronnych różnych mocach.

Uważa się, że maski chirurgiczne nie nadają się do ochrony dróg oddechowych przed zanieczyszczeniem powietrza. Ale mogą zmniejszyć ryzyko narażenia szkodliwych substancji do powietrza z osobą chorą, dlatego muszą być stosowane w celu ochrony zdrowia ludzi wokół nich.

W Rosji nie istnieją jasne i uzasadnione z naukowego punktu widzenia, zalecenia dotyczące stosowania i doboru środków ochrony indywidualnej. Respiratory były praktycznie prirovneny konwencjonalnych maskach, które nawet w budowie, nie są przeznaczone do ochrony układu oddechowego człowieka przed zanieczyszczeniami powietrza (to jest możliwe, aby osiągnąć dobre dopasowanie do twarzy, nie ma weryfikacji materiału, który jest używany do filtrowania).

Podsumowując artykuł, chcę powiedzieć, że medyczne maski – są niedrogie środki ochrony osobistej, że lepiej jest nosić przez cały czas. Bezwzględna ochrona takiej maski nie może zagwarantować, ale ryzyko zarażenia coś spadnie wielokrotnie. Nie tak ważne, czy badania na ten temat, czy nie, bo zdrowie każdego człowieka odbyło się w jego własnych rękach. Najważniejsze, aby pamiętać, że jeśli można chronić siebie, to lepiej to zrobić niż potem żałować. Środki bezpieczeństwa – przede wszystkim.