691 Shares 1039 views

Najbardziej znanym lekiem w ZSRR. Najczęstszym lek w ZSRR

Lista leków, które były popularne i popytu wśród narodu radzieckiego i został udostępniony do nich, trudno nazwać bogata, różnorodna. Należą do nich "analgin" leki "Aspirin", "Penicylina", "Triada", "Jod", "Zelenka" i "No-spa." Więc co jest najbardziej znany lek w Związku Radzieckim?
Nie możemy powiedzieć, że wszystkie te środki okazały skuteczność, ale ich popularność była i niektóre leki pozostaje ogromna.

Tabletki "No-spa"

Lek „No-spa” – jeden z najbardziej popularnych leków Związku Radzieckiego. Jest to środek przeciwskurczowy. Na mięśni gładkich narządów wewnętrznych ma relaksujący efekt. Lek został wynaleziony przez węgierskich farmaceutów, jego zastosowanie jest stosowana tylko do krajów socjalistycznych. Zachodni lekarze zawsze wątpił w skuteczność leku, nazywając to kosztowne placebo. Większość krajów Europy Wschodniej została usunięta sporządzaniu listy leków, ale wciąż jest produkowany, ponieważ jest na nie popyt. Na przykład w Rosji leki sprzedawane są corocznie w milionach dolarów. Uważa się, że lek „No-spa”, które należy podjąć w czasie ciąży, ma negatywny wpływ na rozwój dziecka. U płodu występuje opóźniony rozwój mowy ośrodkach. Kobieta urodzeniu trakcie ujawnienia hamowało, więc stosowanie tego leku w leczeniu kobiet w ciąży jest przeciwwskazane. Słowo „No-spa» – nazwa handlowa leku, a to jest powszechnie znane, a jego nazwa chemiczna (chlorowodorek Drotaverinum) znany jest niewiele, więc sprzedawane w aptekach gorzej, chociaż powinny być tańsze.

„Triada” medycyna

Tabletki „Triada” bardzo miła ból głowy, to jest ich godność. Kofeina odgrywa dużą rolę, która jest głównym dodanie tego leku. Zadaniem kofeiny – poprawić działanie przeciwbólowe. Najczęstszym lek w ZSRR – Tabletki „Triada” ASA, paracetamol, kofeinę. Lek ten jest znany jako „Tsitramon P”. Specjaliści nazywają go najlepszym sposobem leczenia bólu głowy. Składa się z paracetamolem, że farmaceuci wierzą standard bezpieczeństwa. Składnik ten jest stosowany w lekach do leczenia dzieci.

„analgin” oznacza

Metamizol sodu – substancja chemiczna nazwa „Analgin” narkotyku, najczęściej i niedrogi lek w ZSRR. Mimo to nie można nazwać bezpieczny lek. Po tym wszystkim, to nie przypadek, przez kilka dekad zakazanych w Anglii, Australii, Niemczech, USA. Istnieją dowody na to, że regularne stosowanie leku niekorzystnie wpływa na wątrobę, przyczynia się do upośledzenia procesu hematopoeza.

lekarze radzieccy (i rosyjskim, zbyt) odnosi się do preparatów protekcjonalny, choć nie jest to zalecane dla tych pacjentów, którzy już mieli problemów w wątrobie. Lek „Analgin” jest przeciwwskazane u dzieci w wieku poniżej 18 lat. wiele leków, których kompozycja zawiera składnik produkowanego w nowoczesnej farmakologii.

Znana „Aspiryna”

Lek „aspiryna” jest znany jako kwas acetylosalicylowy – najbardziej znanego leku w ZSRR. To narzędzie jest używane w medycynie od ponad 100 lat. Jego popularność w ostatnich latach nie przechodzi. Substancja jest w ponad 400 nowoczesnych leków sprzedawanych bez recepty. Jego wykorzystanie dzieci w wieku poniżej 15 lat jest przeciwwskazane, ponieważ może to spowodować bardzo poważne komplikacje. Szczególnie niebezpieczne jest traktowanie dzieci w tym leki na grypę i ospę wietrzną. Dla dorosłych lek ten jest stosunkowo nieszkodliwe, choć nie jest przewidziany do tych, którzy mają problemy z przewodu pokarmowego. Lek „Aspiryna” ma przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, działanie przeciwzapalne. Jest udowodnione, że dzienna dawka leku w małych ilościach ma korzystny wpływ na serce i mózg, jak również poprawy przepływu krwi przez naczynia krwionośne. Medycyna „Aspiryna” nie niszczy patogeny, więc w kompleksie ze konieczne jest użycie środków przeciwwirusowych. Weź pigułkę jest zalecane tylko po posiłku w postaci proszku z wodą.

Antybiotyk „Penicylina”

Lek „penicyliny” – antybiotyk pochodzi z formy. Podczas otwarcia narzędzia A. Fleming otrzymał Nagrodę Nobla w 1945 roku. Od 1941 roku jest on stosowany w leczeniu chorób zakaźnych. Lek uratował wiele istnień ludzkich. On ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. Jedyne zastrzeżenie może być to, że niektórzy ludzie lek powoduje reakcję alergiczną. W nowoczesnej farmakologii stwarza pewne leki na bazie penicyliny.

jod

Jednym z najczęstszych leków ZSRR. Antyseptyczny środek przeciwzapalny, zdolnych do zabijania mikroorganizmów, absorbowane do krwi, do wpływania na przemianę materii, obniżają poziom cholesterolu. Istnieją cztery grupy preparatów zawierających jod, mają różne właściwości. W zależności od tego, lek może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz. Brak jodu w organizmie powoduje wadliwą tarczycy. Lek ten – najbardziej znany lek w ZSRR do leczenia ran.

Zelenka „oznacza”

„Zelenka” – to nazwa leku, który jest używany w życiu codziennym. Nazwa chemiczna narzędzia – „Zielony Diament”. Jest to substancja antyseptyczne. Użycie „Zelenki” (jak jod) daje całkowite i natychmiastowe zniszczenie wszystkich szkodliwych mikroorganizmów, sterylizuje naoliwione części ciała. Nadmierna dawka leku może spowodować oparzenia. Oznacza „Zelenka” stosuje się tylko miejscowo w leczeniu pęcherzykowego zakażenia organizmu, chorób grzybiczych. Powtarzające się warstwa preparatu stosuje się, gdy pierwsza warstwa zaczyna zanikać. Jest stosowany jako środek do sterylizacji.

Wszystkie te leki – najbardziej popularne leki ZSRR. Są one znane także dlatego bez recepty. A teraz są one dostępne w aptekach w domenie publicznej. Ale to nie znaczy, że nie istnieją przeciwwskazania. To tylko mówi, że każdy lek najbardziej znany w ZSRR nie powinny być stosowane w sposób niekontrolowany. Odpowiedzialności za ewentualne niepożądane skutki w wyniku lek spada do pacjenta. Dlatego przed zastosowaniem każdego leku jest lepiej skonsultować się z lekarzem.