623 Shares 3580 views

Przewlekłe zapalenie migdałków, leczenie i profilaktyka.

Przewlekłe zapalenie migdałków – utrata tkanki limfatycznej gardła o charakterze zakaźnym. Najczęściej rozwija się w wyniku obniżenia odporności i zmniejszają zdolność organizmu do zwalczania infekcji. tkanka limfatyczna zostanie zwiększona, starając się zapewnić maksymalną ochronę organizmu przed infekcjami, ale taka ochrona często prowadzi do tego, że w przerwach tworzą doskonałą pożywką dla bakterii i wirusów. Zwiększona wrażliwość na czynniki alergiczne mogą wywoływać przewlekłe zapalenie migdałków, których leczenie następnie niegodnego długości często skuteczne.

Objawy przewlekłego zapalenia migdałków

Zapalenie migdałków zaostrzenie zaczyna się ból gardła i ból podczas połykania, czasem z uczucie ciała obcego w migdałkach często pojawia cuchnący oddech, korki wybór serowaciejące. Choroba jest często towarzyszy niski stopień temperatury ciała, bóle głowy, spadek wydajności, aw niektórych przypadkach, kaszel pasuje.

Przyczyny powstawania i rozwoju przewlekłego zapalenia migdałków

Przyczyną powstania i rozwoju przewlekłego zapalenia migdałków jest często ból gardła Przeniesiony, ale nie zawsze jest to jedyny powód. Choroby zakaźne nosogardzieli (zapalenie gardła, zapalenie jamy ustnej, migdałki, choroby przyzębia) można również spust do powstania przewlekłego zapalenia migdałków.

Przewlekłe zapalenie migdałków. Leczenie. Powikłań.

Jeśli angina i przewlekłe zapalenie migdałków nie towarzyszy ból gardła, gorączka, pacjenci często nie spieszę się do lekarza, a tymczasem undertreated powikłania choroby mogą być bardzo dotkliwe. Jeśli nie leczyć przewlekłe zapalenie migdałków, może to prowadzić do poważnych powikłań: choroby serca, stawów, rozwoju zapalenia nerek, reumatyzmu.

Przewlekłe zapalenie migdałków. Leczenie.

Najczęściej ból gardła i migdałków wywołane przez paciorkowce, które są wrażliwe na działanie w aminopenicyliny z penicyliny. Preparaty te grupy są głównym leczenie takich chorób. Nowy obszar w leczeniu przewlekłego zapalenia migdałków seria antybiotyki makrolidowe (azytromycyny Hemomitsin, erytromycyna, Sumamed), wykazują skuteczność w stosunku do flory bakteryjnej, co często prowadzi do rozwoju przewlekłego zapalenia migdałków. Makrolidy posiadają zdolność do gromadzenia się w tkankach limfoidalnych, w tym fakt określa wystarczająco wysoką skuteczność w leczeniu małych dawkach. makrolidy przyjęć nie powoduje działań niepożądanych, dlatego mogą być stosowane do leczenia przewlekłego zapalenia migdałków.

Leczenie przewlekłego zapalenia migdałków zwykle ma na celu zwiększenie eliminację immunologiczną, przeciwbakteryjne leczenia. leczenie miejscowe (fizykoterapia, migdałki mycia) często zwiększają skuteczność leczenia. W formach nieskomplikowanych migdałków pokazano leczenie zachowawcze, jeśli to nie ma wpływu, stosuje się chirurgiczne usunięcie migdałków.

Przewlekłe zapalenie migdałków. Zapobieganie i leczenie.

Jeśli zastanawiasz się, „Jak leczyć zapalenie migdałków zawsze”, to należy zwrócić szczególną uwagę na poradę ekspertów. Najprostszym sposobem, aby zapobiegać chorobie niż ją leczyć – mówił o tym Hipokratesa. Dlatego eksperci zaleca się przede wszystkim zaangażować się w zapobieganiu chorobom. Aby zapobiec przewlekłe zapalenie migdałków jest głównie zalecane aktualnych warunków sanitarnych w jamie ustnej leczeniu przewlekłych chorób gardła i nosogardzieli, normalizacja pracy i odpoczynku, odpuszczanie. Prawidłowy sposób życia – to jest chyba główny warunek do przewlekłego zapalenia migdałków lewej cię na zawsze.