124 Shares 7997 views

Previa kosmówkowej – przyczyny, objawy, leczenie.

kosmówki previa (łożysko) – jest nieprawidłowe położenie łożyska, ciała macicy, gdy zamiast tego wychwytuje dolny odcinek macicy częściowo lub całkowicie. Kosmówki – jest synonimem łożysko we wczesnych stadiach rozwoju. Pod koniec ciąży u większości pacjentów kosmówki wzrasta, ale są wyjątki. Jeśli lokalizacja kosmówkowej tyłu, to będzie rosnąć wolniej, jeśli z przodu, potem coraz szybciej.


Przyczyny choroby

Dokładne i wiarygodne przyczyną tej choroby jest nieznana, ale istnieje szereg czynników, które przyczyniają się do rozwoju tej choroby. W szczególności, prezentacja kosmówkowej może rozwinąć się w wyniku:

  • Macicy blizny po cesarskiego cięcia;
  • Blizna po operacji wycięcia mięśniaków;
  • Duża liczba urodzeń u pacjenta;
  • Wiek powyżej 35 lat;
  • Previa kosmówkowej we wcześniejszych porodów;
  • Przewlekłe zapalenie macicy ;
  • macicy (włókniste);
  • Anomalie i rozwój narządów Patologia;
  • Palenia.

Ponadto, można powiedzieć, że prezentacja kosmówkowej dość powszechne we wczesnym okresie ciąży, statystycznie to jest do 30% przypadków.

objawy

Głównym objawem tej choroby jest występowanie krwawienia, który pojawia się, ponieważ łożyska nie jest w stanie się rozciągać tak, gdy jest on obranych napięcie macicy i daje krwawienia. Krwawienie może wystąpić spontanicznie zanika, a następnie pojawił się, ból w tym samym czasie zniknie. Słaba lokalizacja kosmówkowej promuje obfite krwawienie. Ponadto, krwawienie może wywołać takie czynniki, jak aktywność fizyczna, badania pochwy, stosunku płciowego, wanny z hydromasażem, sauny i zaparcia.

Powikłania, które mogą powodować prezentacji kosmówkowej

Głównym powikłaniem, które daje choroby – to niezaplanowanego przerwanie ciąży lub porodu przedwczesnego. W tej chorobie dziecko rozwija się normalnie, ale u pacjentów z niedociśnieniem zarejestrowanego charakterystycznej, tak, że nawet niewielka utrata krwi prowadzi do anemii. Jeżeli krwawienie zaczęło się spontanicznie, a czasem trzeba zrobić cesarskie cięcie jako ostatni środek do ratowania życia matki i dziecka.

Rozpoznanie choroby

diagnoza Previa zwykle nie powoduje trudności w normalnie obserwowane u pacjentów szpitalnych. Ta choroba jest diagnozowana przez drobnego rutynowego badania USG. badanie pochwy nie jest zalecany dla kobiet w ciąży.

Jeżeli pacjent nie zostało stwierdzone badania ultrasonograficznego, możliwe jest, aby wykryć chorobę w częstych krwawień, której nie towarzyszy ból, a także wysoką pozycję macicy.

leczenie chorób

Przede wszystkim należy stwierdzić, że wszystkie leki z tej patologii jest całkowicie bezużyteczne, ponieważ nic nie może wpływać na położenie CVS. Pojawienie się podejrzanych objawów, a rozpoznanie choroby, konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować jakąkolwiek aktywność fizyczną, jak również całkowicie wyeliminować seksu. Ponadto, pacjent musi być stała specjalista monitoring, więc ona będzie hospitalizowany w szpitalu.

W takim przypadku, jeśli krwawienie nie jest stały, pacjent może równie dobrze być w domu, z najbardziej rekreacji na świeżym powietrzu i jedzenie w prawo, wybierając dietę zapobiegać zaparciom. Należy zauważyć, że jest to szczególnie ważne, ponieważ w takiej sytuacji wszelkie środki przeczyszczające są przeciwwskazane.

Jeśli pacjent ma pełną przodujące kosmówki, ona przeciwwskazana naturalny poród i wymagają cięcia cesarskiego. Kiedy naturalny poród duże ryzyko z przedwczesne odklejenie łożyska, następuje w wyniku dużej utraty krwi, która będzie stanowić zagrożenie dla zdrowia matki i dziecka.