364 Shares 9716 views

Kwiaty z własnymi rękami wykonane z szyfonu (foto)

Sukienka damska ozdobiona kwiatami zawsze była popularna. Lasting piękno wystroju, z rękami do koloru szyfonu. Cienkie delikatne płatki są tak podobne do naturalnego, który może uważasz, że zakupiony bukiet w kwiaciarni. Technologia wytwarzania takich produktów jest prosta, a materiały są dostępne.

doświadczenie praktyczne i przyjemne

Wiele dokonać kwiaty własnymi rękami z szyfonu, filc, papier, dyski bawełny, plastycznych mas – jednym słowem, to, co jest pod ręką. Ten rodzaj hobby stało się bardzo popularne w ostatnich czasach. Jeśli jesteś zaangażowany w szycie, zawsze pozostają małe skrawki materiału, które po prostu mogą być stosowane. Ponadto, udekorować wykonane w domu może mieć kolor i wnętrze szczegóły, takie jak zasłony, ubrania, zrobić spinki do włosów i opaski na włosy.

Narzędzia i materiały

Aby kwiaty z szyfonu z rąk, potrzebne są następujące elementy:

 • Sama tkanina;
 • Szablony papier;
 • nożyczki;
 • Świeca lub zapalniczka do brzegów;
 • Gwint z igłą;
 • Rama do trzpienia (lub wspólnego Susz, wykałaczki);
 • klej lub topić.

Wszystkie z wyjątkiem stopu i tkaniny jak masz w domu. Materiał można kupić. Są sklepy, które sprzedają go wagowych. Zwykle oferują tam resztki różnych odcieniach, które są po prostu idealny do robótek.

Melt – urządzenie grzewcze, w którym pod wpływem temperatury w celu stopienia specjalnych klejów w sztyfcie. Narzędzie to jest bardzo przydatne, gdy trzeba szybko podłączyć części lub powierzchni, takiej jak w trudno dostępnych miejscach. Jeśli masz zamiar angażować się w produkcji rękodzieła i dekoracje do wnętrz, urządzenie to jest na pewno wygodne.

rodzaje materiałów

Przed rozpoczęciem dokonywania kwiaty szyfon własnymi rękami, jest zapoznanie się z właściwościami istniejących opcji tkaniny, z której będziesz pracować. Kolorystyka i funkcje w zakresie projektowania i dekoracyjnych użytkowania, ogromnej szyfonu. Sprzedawany następujące rodzaje tkanin:

 • krepa, szyfon;
 • żakardowe;
 • szyfon, satyna;
 • kameleon;
 • powłoką proszkową;
 • lurex;
 • szyfon Pearl;
 • szyfon odcinek;
 • z przejścia koloru;
 • wydrukowany.

Pierwszym z nich jest naturalnym jedwabnego o splocie płóciennym. Żakardowe szyfon gęsty i nieprzezroczysty. To może być wzorzyste. Ten formularz służy specjalny sposób splocie. Trzeci typ – to wspaniałe połączenie właściwości szyfonu i satyny. Opcja „kameleon” niezwykle cienkie, lśniące w różnych kolorach. powlekana tkanina z pięknym, ponieważ spowodował warstwę srebra lub złota. Rodzaj № 6 ma w swojej strukturze Lurex genialny wątku. Pearl szyfon ma przyjemny perłowy przepełnienie. Stretch szyfon mocno i rozciągliwy. Przejście kolor tkanki w jednej ramce podziału jest płynna zmiana barw od jasno różowy, na przykład do ciemności. Drukowane tkaniny – jest szyfon wzorkiem.

Jak widać, możliwości, aby piękne kwiaty własnymi rękami z szyfonu, dużo. Nawet jeśli zdecydujesz najprostszą technologię i używają tego samego szablonu, ze względu na różnorodność kolorów i jakości tkaniny można dostać wielki skład florystyczny.

Kwiaty z własnymi rękami z szyfonu

Niezależnie od wybranej opcji, sekwencja będzie działać tak:

 1. Cięcia papieru płatki szablonów. Mogą opierać się na własną rękę, kierując się naturalnym obrazem obiektu, lub podjąć próbę, w Internecie.
 2. Stosuje się do wzoru tkaniny, rozglądając się wokół niego, wyciąć płatek.
 3. Krawędzie nie są rozproszone, konieczne jest, aby traktować je nad płomieniem świecy lub zapalniczki. Ponadto, operacja ta pozwoli uzyskać bardziej naturalny, lekko wygięty kształt. Trzymaj kleszcze wstępnej. Zamiast tego możliwe jest sieciowanie boiska dwóch identycznych części z kolejnych części wywinięcie pozostać wewnątrz szew.
 4. Gdy wszystkie płatki są gotowe przystąpić do montażu przez nitkę igły. Niektóre części trzeba skleić.
 5. Zielony szyfon zrobić działkami. Zazwyczaj są one wykonane z placu.
 6. Zamocować przedmiot zamontowany na trzpieniu.

Kwiat szyfon wykonany własnymi rękami. Tak wykonane róże, stokrotki, gerbery, lilie, żonkile. Można korzystać z innych metod artykułów tworzących.

Kwiat szyfon: Master Class

Zazwyczaj płatki są wykonane z oddzielnych elementów, wycięte z szablonu, ale jest szybszy sposób. Jednak ta metoda będzie wykonywał tylko to, co ma strukturę frotte: róże, goździki, piwonie.

Więc zrobić prosty kwiat szyfonu. Wzór będzie długi prostokąt, więc żadne szablony z papieru nie jest konieczne. Taśmy te mogą być zróżnicowane i połączone razem. technologia produkcji jest następująca:

 1. Odciąć pasek materiału. Jego wymiary są określone przez wymiary kwiatka.
 2. Złóż go na pół wzdłuż i szyte ręcznie lub na maszynie do pisania wszystkich stron z wyjątkiem zakrętu. Szwy i kroki między nimi musi być duża.
 3. Montaż gwint tkanki.
 4. Z powstałego preformy zaczynają tworzyć kwiat przędzenia taśmy spiralnie i łączenia warstw igły i nici.
 5. Szyć w przeciwnym kierunku, jeśli chcesz dołączyć kwiat na płaskiej powierzchni, lub zrobić z Sepal łodygi składu sypkich.

Kwiat kolistymi wzorami

Jak opisano na początku tego artykułu mówi o technologii produkcji cięcia wzory dla poszczególnych płatków i ich późniejszego przetworzenia. Jest możliwe, aby uprościć pracę i sprawiają, że kwiat szyfonu (z ich rąk) z kręgów o ukształtowanej krawędzi. Tak łatwo dostać, na przykład, maku lub dowolny stylizowany wzór. Prace będzie wyglądał następująco:

 1. Aby szablon papieru w kształcie koła za pomocą szpachli lub wyraźnie wskazał, zaokrąglone lub innych płatków.
 2. Zgodnie z obrabianym wykonać kilka kawałków szyfonu.
 3. Obróbki krawędzi.
 4. Nałożyć je na siebie warstw ściegu igłą. W środku można uszyć koralik lub marki, na przykład, maku Pole jako „woreczek” z szyfonu wypełniona skrawki tkanin.
 5. Jeśli to konieczne, należy łodygę i działkami.

Gdzie mogę złożyć swoje produkty

Tak więc, sposoby wytwarzania takich ozdób, jak widać, niewiele. Zastosowania uzyskanych elementów dekoracyjnych, istnieje wiele. Są one używane do dekoracji odzieży, zasłon, spinki do włosów i opaski do włosów, torby, wnętrza.

Wolumetryczne bukiety tych kwiatów produkowane są również bardzo piękne i wyglądają jak prawdziwe. Topiary jest wspaniałą pamiątką z szyfonu kwiatów. Ten popularny wystrój symuluje sferę przycięte dekoracyjny drzewo w doniczce. Aby zrobić to, czego potrzebujesz półwyrobów kolorów dokonane przez którąkolwiek z powyższych metod, kulistej pręta preform łodygi, pot lub wazonie. Na powierzchni kolorami bazowymi lepiej jest trzymać się topić.

Tak, można przeczytać kilka sposobów, aby kwiat z szyfonu. Zdjęcia w artykule pokazują jak pięknie się okazuje pamiątek wykonanych w tej technice.