212 Shares 2046 views

Króliki wielkanocne własne ręce: klasa mistrzowska

W święto zmartwychwstania Chrystusa, zwykle farbują jaja, piec ciasta. Teraz w naszym kraju symbole Światowego Dnia – również zapotrzebowanie na króliki Wielkanocne. Dzięki własnym rękom można je wykonać w bardzo prosty sposób za kilka minut lub wykonać piękne, ale złożone pamiątki w postaci lalek wewnętrznych.

Pomysły i metody produkcji

Aby otrzymać piękne prezenty – króliki Wielkanocne wykonane własnymi rękami, wybierz ulubione opcje z poniższej listy:

 • Dzianiny;
 • Aplikacje papierowe;
 • Origami;
 • Produkty z plasteliny, masy wzorcowej;
 • Dekoracyjne formy ciasta (solone i pieczone);
 • Lalki tekstylne ;
 • Krótkie króliki wykonane z filcu i innych tkanin;
 • Zdobione uszami, muzzles jaja wielkanocne;
 • Malowane kamienie.

Każda z metod jest odpowiednia jako aktywność twórcza z dziećmi. Więc robisz prezenty dla krewnych i przyjaciół, pocztówki, ozdoby do wnętrza.

Materiały do pracy

Aby uzyskać oryginalne i różne króliki Wielkanocne utworzone przez własne ręce, przygotuj wszystko z wyprzedzeniem. Potrzebujesz:

 • Papier;
 • Nożyczki;
 • Klej;
 • Tkanina;
 • Napełniacz do miękkich pamiątek;
 • Wątek z igłą;
 • Farby;
 • Ołówki;
 • Szczotki;
 • Plastelina, masa modelowa, ciasto.

Jeśli zamierzasz robić pamiątki z dziećmi, spróbuj różnych sposobów. Kompleksowe etapy pracy powinny być wykonywane przez dorosłych, a reszta dzieci chętnie to zrobi.

Formujemy z plasteliny i gliny polimerowej

Jakakolwiek praca z tworzywami plastycznymi pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Pamiątki można tworzyć na próbkach, przy użyciu form metalowych lub plastycznych. Obiekty są wykonane zarówno płasko, jak i objętościowo.

Wielkanocne króliki z własnymi rękoma z plasteliny są wykonane szybko. Główną zaletą tego materiału jest łatwość obsługi. Polimerowa glina pozwala na ustalenie wyniku łodzi w postaci solidnej rzeźby. Oprócz różnych odcieni plastycznych mas, dzieci chcą używać dodatkowego wystroju (koraliki, koraliki, cekiny).

Rzemiosła z ciasta

Królik Wielkanocny może być wykonany własnymi rękoma jako ozdobny z słonych substancji, w postaci jadalnej bułeczki lub herbatnika. Pierwsza opcja zdobi pokój. Do produktu z tylnej strony wystarczy klejenie magnesu, aby uzyskać oryginalną dekorację lodówki.

Pieczenie będzie mile zaskoczyć gości na świątecznym stole. W obu przypadkach technologia pracy jest podobna: z wyrzucanych form ciasta są wycinane lub tworzona jest trójwymiarowa figura z kawałka.

Ciasteczka i bułeczki są łatwe do udekorowania po obróbce cieplnej z glazurą, rysować farbami spożywczymi na sztylantach lub posypać kulkami cukierniczymi.

Ozdoba Wielkanocnego Jaja w postaci królika

Nietypowo i pięknie wyglądają produkty w postaci pisanek, ozdobionych królikami. Bazuje się na zwykłych jajach kurcząt, drewnianych lub papierowych. Aby otrzymać ładne zwierzę, wykonaj następujące czynności:

 1. Weź obrabiany przedmiot, pomaluj go na biało. Dobrze jest używać farb akrylowych.
 2. Dolna część maluje drugą warstwę w innym odcieniu. Zastosuj rysunek pędzlem lub szablonem. Można również przykleić kolorową serwetkę, wstępnie powleczoną klejem PVA.
 3. W górnej połowie, narysować lub nakleić elementy wylotowe.
 4. Z papieru, kartonu lub filcu wyciąć uszy, tak że są one również wygodne do wklejenia.
 5. Pokryć lakierem o połysku i wodoodporności.

Jeśli jaja są naturalne i będą spożywane, użyj tylko kolorów żywności.

Króliki Wielkanocne z własnymi rękoma z papieru

Karton, a nawet zwykły arkusz Whatmana będzie tworzyć oryginalne ozdoby do wnętrz lub kart okolicznościowych. Do zdobienia ścian, półek, łatwo można zrobić wianek z monochromatycznych lub wielobarwnych królików. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Narysuj siebie lub wydrukuj gotowy szablon (kontur obiektu);
 2. Wytnij sylwetkę z kartonu.
 3. Okrągaj odpowiednią ilość razy na papierze kolorowym.
 4. Wytnij wszystkie elementy.
 5. W razie potrzeby udekoruj je obrazem, nalepkami, łukami.
 6. Podłącz wszystkie części razem, kładąc je na kordie klejem, węzłami lub przymocowując kawałki drutu gwintowanego przez parę otworów wykonanych w elemencie obrabianym.

Słodkie króliczki Wielkanocne można robić własnymi rękami w technice applique. Dobrze jest użyć do dekoracji przedniej strony karty okolicznościowej.

Aby zrobić taki królik, jak na zdjęciu powyżej, wykonaj następujące czynności:

 1. Kup papier kolorowy (projekt, opakowanie, do scrapbookingu).
 2. Wyciąć z niego elementy przedmiotu.
 3. Klejamy razem części.
 4. Narysuj kufę.
 5. Przyklej piękny łuk lub inny wystrój.

Oprócz papieru, do zastosowań użyj kawałków, filcu, koronek. Fantasize i stworzyć własne, stylowe pamiątki.

Origami

Jest to popularne hobby do tej pory. Dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Weź piękny i niezbyt gęsty papier kolorowy, wykonaj całą sekwencję operacji z arkuszem, jak pokazano na rysunku.

Dorisuy oczy, kleić łuk. Pamiątka jest gotowa. Korzystając z kilku różnych próbek papieru, otrzymasz piękne bukiety wielkanocne własnymi rękami. Origami, jak każda inna technika, z pewnością zainteresuje dzieci.

Szymy proste pamiątki

Inna prosta metoda – produkcja dodatków tekstylnych i dekoracji. Szablon wystarczy, aby najprostszy w postaci królika (taki sam jak używany do wycinania ciasta lub glinki). Więc bardzo różne rzeczy: od elementu wianka do poduszki poduszki.

Nawet jeśli nie jesteś rzemieślnikiem z dużym doświadczeniem, ale tylko początkującym needlewoman, możesz łatwo dostać takie, jak na zdjęciu powyżej, króliczki wielkanocne własnymi rękami. Wzór jest gotowy, lub wzór jest rysowany niezależnie od pożądanego rozmiaru i kształtu. Następnie sekwencja prac będzie następująca:

 1. Umieść obrabiany przedmiot na złożonej tkaninie.
 2. Przypnij kołkami, aby nie ruszać się.
 3. Okrąg konturu kredą, biorąc pod uwagę dodatki na szwy.
 4. Wyrównaj obie części przednią stroną do wewnątrz.
 5. Zamiataj, a następnie zszywaj szew wzdłuż konturu, pozostawiając niewielką dziurę.
 6. W miejscach ekscesów dokonać cięć wzdłuż uprawnień. Uważaj. Ważne jest, aby nie uszkadzać szwu. Ta operacja nie pozwala na tworzenie fałd i zniekształceń na przedniej stronie produktu.
 7. Obróć obiekt z niewłaściwej strony twarzy.
 8. Napełnij zabawkę materiałem do wypychania. Kombinezony, holofajber, przycinanie odpadków.
 9. Szynij ręcznie lewą dziurkę dokładnie na przedniej stronie.

Takie pamiątki są wykonane z jedwabnej lub kolorowej tkaniny. Jeśli jest pragnienie, możesz narysować kufel na gotowym produkcie. W tym celu lepiej jest wstępnie pokrywać odpowiednią część klejem PVA tak, aby farba nie zniknęła po wyschnięciu.

Jeszcze bardziej proste techniki – stworzenie królików z filcu. Ten materiał umożliwia ręczne szlifowanie części i nie wymaga obróbki krawędzi, ponieważ nie ulega rozpadowi. Części są zazwyczaj szyte na przedniej stronie wzdłuż lub wzdłuż krawędzi tradycyjnym lub ozdobnym szwem.

Małe detale są haftowane, a nawet klejone. Ta technologia pozwala na bardzo dużo pamiątek w krótkim czasie.

Dla dowolnej z dwóch metod, wzór pokazany na poniższym rysunku będzie działał. Może być używany do aplikacji, a nawet do pracy z testem.

Lalki wewnętrzne

Następne dwa pomysły są odpowiednie dla kobiet z doświadczeniem. Jeśli w poprzedniej części rozważaliśmy prostą pamiątkę tekstylną, tutaj na zdjęciu pokazano lalkę w postaci królika. Aby to zrobić, musisz wyciąć wiele części, które są najpierw zszyte i faszerowane osobno, a następnie połączone w jeden.

Taka pamiątka, wykonana ręcznie, stanie się pełnoprawnym prezentem i przyjemnym dodatkiem do domu.

Crocheted Crochet

Jeśli masz to narzędzie, spróbuj zrobić prezenty w ten sposób. Używaj drewnianego jajka lub napełnij go formą farszu.

Szczegóły produktu są dzianiny oddzielnie, a następnie połączone razem.

Nietypowe króliczki wielkanocne własnymi rękami. Klasa mistrzowska w produkcji

Istnieje wiele technologii i metod tworzenia prezentów, jak widać. Efektywne rzemiosło uzyskuje się przez łączenie różnych materiałów. Na zdjęciu poniżej jest pamiątka, która może działać jako magnes, pocztówka, panel dekoracyjny.

Używaj kilku pomysłów w jednym produkcie. I dostaniesz wiele ekskluzywnych zające wielkanocne własnymi rękami. Zdjęcia z artykułu dają zakres manifestacji fantazji, rewizji rzemiosła widzianego.

Aby wykonać magnes, który pokazano na rysunku powyżej, stosuje się papier i filc. Jeśli jest czas i pożądane byłoby utrudnić i ozdobić ten prezent, należy wykonać królikowej objętości, jak opisano w poprzednich sekcjach, a oprawa jest wykonana z gliny polimerowej.

Ponadto, magnes może być wykonany ze zwykłego kamienia, które malujesz pod królikiem. Ważne jest tutaj, aby znaleźć odpowiedni okrągły kształt z jedną małą płaską powierzchnią, do której będzie można klejić ściereczkę magnetyczną. Technologia będzie następująca:

 1. Weź przygotowaną powierzchnię kamienia, primetnuyte. Biały akryl zrobi.
 2. Po wyschnięciu zastosuj rysunek ołówkiem. Jako przykład pobierz zdjęcie prawdziwego królika lub kreskówki, jeśli nie jesteś pewny swoich zdolności i umiejętności artysty.
 3. Narysuj farby akrylowe. Są specjalne, nadają się do kamienia.
 4. Po zakończeniu pracy przykryć produkt lakierem. Powoduje to, że powierzchnia jest odporna na działanie wilgoci i innych czynników. Lakier powinien być nakładany w kilku cienkich warstwach z wstępnym wysuszeniem każdego poprzedniego.

Więc dowiedziałeś się, jak wielkanocne zające robią własne. Wybierz odpowiednią metodę wytwarzania. Zrób to razem z dziećmi w domu lub na lekcjach sztuki.