479 Shares 3140 views

Ekran wielkości smartfony: który z nich jest najlepiej wybrać i jakie są parametry?

rozmiary ekranu dzisiejszych smartfonów stale rośnie. W rezultacie, przy wyborze nowego urządzenia mobilne, potencjalnego nowego właściciela wiele pytań dotyczących tej kwestii. To właśnie do nich i zostanie odebrane w tym materiale.

rozmiar ekranu

rozmiary ekranów w devaysakh zacząć od początkowego poziomu 3,2 znakiem cali. Chociaż jest to rzadkie, ale nadal można znaleźć z tych gadżetów jest diagonalna. Dopiero teraz pracować na nie jest bardzo wygodne: mały wyświetlacz i tekst na nim w drobnym drukiem jest trudno zrozumieć. Podobne problemy pojawiają się, gdy oglądasz film, który również będzie nieczytelny. Wzrost przekątnej ekranu do 3,5 nie rozwiązuje problemu. Mimo tej przekątnej osobiście zalecanej stiv Dzhobs, ale to już nie ma znaczenia. Niewygodne do pracy na urządzeniu z podobną przekątnej. Nieco lepiej z punktu widzenia ergonomii Soup, którego panel dotykowy ma przekątną 4 cali. Ale do wygodnego smartphone działają lepiej, jeśli jego przekątna jest w zakresie od 4,3 do 5 cali. To właśnie na tej wielkości do zarządzania z jednej strony nie jest tak trudne. W tym tekście i filmy na nim będzie bardzo czytelne. A rozgrywka na tym smartfonie przyniesie tylko przyjemność (oczywiście tylko wtedy, gdy w odpowiednim sprzętem). Ale urządzeń z ekranami większy niż 5 cali można uznać za niezbyt wygodne. Na takie rozmiary zarządzać za pomocą jednej ręki jest problematyczne. Aw kieszeni jest dość trudne do umieszczenia i będzie musiał przetransportować smartfon kupić oddzielnego worka. Ale w tym samym tekście i wideo na tych urządzeń, oczywiście, wiele razy lepiej.

zezwolenie

Oczywiście, rozmiary ekranu w nowoczesnych smartfonach z ekranem dotykowym odgrywają ważną rolę. Łączą one w sobie funkcje zarówno wejścia i wyjścia. Ale tu jest sam w sobie częścią przekątnej czujnika – to tylko część problemu. Przy wyborze nowego urządzenia trzeba wziąć pod uwagę rozdzielczość wyświetlacza, czyli liczbę punktów (drugi z nazwą pikselach) szerokości i długości. Na przykład przekątnych urządzenia 5 cali, a jego rozdzielczość 800×480. W tym przypadku obraz jest ziarnisty (poszczególne piksele mogą być demontowane gołym okiem) i smartfon nie jest bardzo wygodny w użyciu. Dlatego przy wyborze nowego smartfona i trzeba rozważyć tę opcję. W przypadku urządzeń o przekątnej od 4,3 do 4,7 cala jest optymalna rozdzielczości 1280×720 (czasami w skrócie 720r). Jeśli ta wartość jest większa niż, to nie martw się – obraz z tego będzie tylko lepiej. Ale dla gadżetów z przekątną ekranu dotykowego od 4,8 do 5 cali bardziej odpowiednie 1920×1080 (jego druga oznaczenia – 1080).

technologia

telefonu rozmiar ekranu i rozdzielczość są ważnymi czynnikami zapewniając komfortowe dopasowanie do urządzenia, ale również ważnym elementem systemu – jest to wyświetlacz matrycowy. Dokładniej technologia, na której jest wykonana. Do tej pory, istnieją tylko trzy:

  • Pierwszy z nich – „TFT”. Jest przestarzały dziś i służy tylko dla urządzeń klasy podstawowej. Jej główną wadą – to zniekształcenie obrazu, gdy kąt widzenia są w pobliżu 180 ° C.
  • Drugi typ matrycy – „SuperAMOLED”. Brakuje podstawowych braków poprzedni, ale do spełnienia takiego rozwiązania można w zasadzie tylko na urządzeniach, „Samsung”.
  • Najpowszechniej stosowane dzisiaj otrzymał technologię „IPS”. Jego główną różnicą od „SuperAMOLED” – ulepszone odwzorowanie kolorów. Dlatego go i zwrócić uwagę na większość producentów urządzeń mobilnych.

W rezultacie, najlepszym wyborem na dziś są właśnie te urządzenia, w oparciu ekran technologia, która jest „IPS”: mają, a kąty widzenia są bardzo dobre, a kolor jest o wiele lepiej.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz

Ostatnim ważnym parametrem, który pozwala uzyskać najlepszą jakość obrazu na powierzchni dotykowym urządzenia – to OGS technologia. Jej istota polega na tym, że pomiędzy powierzchnią ekranu i górnej części szyby dotykowym matryca ma szczeliny powietrznej. Oznacza to, że stanowią one jeden podmiot. W rezultacie, kąty widzenia są znacznie zwiększone (praktycznie osiągnąć 180 stopni), a obraz na wyświetlaczu telefonu komórkowego nie jest zniekształcony. Technologia ta jest implementowana na urządzeniach premii, a częściowo przez najbardziej zaawansowanych gadżetów średnicy.

zalecenia

Teraz podsumować i dać odpowiedź na pytanie, jaka powinna być wielkość ekranu w telefonie, i jakie parametry. Przekątna powinna wynosić od 4,3 do 5,0 cala. Zatem dla gadżetów z przekątnych -4.7 4.3 cala jest optymalna rozdzielczość 1280×720, a 4,8-5,0 jednostki dla tego parametru musi być równa 1920×1080. Również matrix bazowego wyświetlacz zostać zrealizowany przez „IPS” w technologii urządzeń i technologii OGS zostać zrealizowane. Są to wymiary ekranów o te parametry zapewniają najbardziej komfortowy poziom wydajności na smartphone.