861 Shares 4961 views

Doogee Valencia 2 Y100 PRO: opinie i dane techniczne

Na rynku urządzeń mobilnych pojawiła się stosunkowo nowa marka – chińska firma Doogee. Ta firma specjalizuje się w produkcji niedrogich smartfonów. Wśród nich – urządzenie Doogee Valencia 2 Y100 PRO. Ten produkt charakteryzuje się wysokowydajnym, eleganckim wzornictwem, obsługuje najpopularniejsze technologie komunikacji i może stać się konkurentem na rozwiązania z wiodących marek na świecie.

Jakie są najważniejsze cechy tego smartfona? Jakie użyteczne funkcje są implementowane w odpowiednim urządzeniu?

Podstawowe informacje o urządzeniu

Zastanów się podstawowe informacje o urządzeniu, wydane przez chińską markę Doogee.

Urządzenie odnosi się do gadżetów budżetowych. Jego koszt wynosi około 11,99 USD. Wśród najważniejszych cech charakterystycznych, określających konkurencyjność w danym segmencie rynku jest 5-calowy wyświetlacz obsługujący technologię 2.5D. Telefon jest wyposażony w kamery, które mają wystarczająco dużą rozdzielczość dla nowoczesnych smartfonów – główny jest 13 Mp, a drugi – 8 Mp. Urządzenie może pracować zarówno na czystym Androidzie, jak i na dodatkowym oprogramowaniu, takim jak CM12.1 lub MIUI6. Telefon obsługuje 2 karty SIM. Urządzenie może pracować w sieciach 4G.

Funkcje telefonu

Rozważmy szczegółowo charakterystykę telefonu Doogee Valencia 2 Y100 PRO, opinie o tym, które sĘ … czę sto znajdowane na temat portali internetowych. Urządzenie pracuje w nowym systemie operacyjnym Android w wersji 5.1 programu Lollipop. Ilość pamięci RAM zainstalowanej w urządzeniu wynosi 2 GB. Wbudowane urządzenie pamięci flash – 16 GB. Telefon jest wyposażony w procesor MediaTek MTK 6735P na mikroprocesorze Cortex A 53, pracujący na częstotliwości 1,3 GHz. W sumie mikroukład ma 4 rdzenie. W strukturze procesora znajduje się moduł graficzny Mali-T720.

Wyświetl smartfon – typ IPS, zapewnia głębię koloru 326 PPI, a także wyświetla obrazy w technologii 2.5D. Telefon, jak wspomnieliśmy powyżej, ma 2 kamery – główny z rozdzielczością 13 megapikseli i przednią – 8 megapikseli. Telefon jest również wyposażony w lampę błyskową LED. Główna kamera umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli z szybkością 120 klatek na sekundę. Wyposażony w funkcję stabilizacji obrazu, obsługuje zoom cyfrowy w 3 rozmiarach.

Telefon obsługuje podstawowe opcje komunikacyjne – Wi-Fi, Bluetooth w 4-tej wersji, GPS. Możliwe jest podłączenie urządzenia do komputera za pomocą kabla USB. Urządzenie Doogee Valencia 2 Y100 PRO (Opinie użytkowników są szczególnie pozytywne pod względem oceny odpowiednich cech) obsługuje 2 karty SIM. Smartfon wyposażony jest w żyroskop, akcelerometr, kompas, czujniki zbliżeniowe i oświetlenie.

Zasadniczo charakterystyka urządzenia pozwala nam mówić o tym jako całkowicie nowoczesnym modelu mobilnego urządzenia zdolnego do namacalnej konkurencji z rozwiązaniami wiodących producentów na świecie.

Zawartość opakowania

Rozważmy, jakiego pakietu jest urządzenie. Doogee Valencia 2 Y100 PRO jest sprzedawany ze słuchawkami, kabla USB, ładowarki, folii ochronnej, małej przezroczystej obudowy oraz instrukcji obsługi.

Zasadniczo pakiet jest standardowy dla większości urządzeń przenośnych. Warto zauważyć, że folia ochronna jest przyklejona do smartfonu już w fabryce.

Wygląd telefonu

Konstrukcja urządzenia utrzymuje się w dość konserwatywnych koncepcjach, ale generalnie urządzenie wygląda dobrze. Tylna pokrywa urządzenia jest wykonana z materiału, który wygląda jak metal z daleka, ale jest to plastik, na którym osadzają się mikroskopijne cząstki aluminium. Jeśli zdejmij tylną obudowę telefonu, znajdziesz 2 gniazda kart SIM. Jedna z nich jest przeznaczona do "simka" w formacie nano z obsługą technologii LTE, a druga na pełnowymiarową kartę SIM działającą w sieciach GSM. Obok odpowiednich złączy znajduje się gniazdo kart pamięci microSD, a także bateria.

Wyświetlacz

Wyświetlacz Doogee Valencia 2 Y100 PRO (opinie użytkowników i ekspertów są szczególnie pozytywne pod względem odpowiedniego komponentu sprzętowego) ma przekątną 5 cali. Jest w stanie pracować w rozdzielczości HD. Chronione przez szkło Szkło Gorilla 3. Wspiera, jak zauważyliśmy na wstępie artykułu, technologia 2.5D. Jakość wyświetlania szacowana jest przez ekspertów i użytkowników jako bardzo wysoka – zwłaszcza dla urządzenia budżetu, w tym smartfona Doogee Valencia 2 Y100 PRO.

Ekran urządzenia obsługuje technologię OGS, która pozwala producentowi marki nie używać w strukturze odpowiedniego komponentu sprzętowego warstwy powietrza pomiędzy rzeczywistym ekranem a szkłem. Ta opcja pozwala na po pierwsze stworzenie efektu podniesionego obrazu, a po drugie, aby zapewnić duże kąty widzenia wyświetlacza.

Można zauważyć, że smartfon Doogee Valencia 2 Y100 PRO (opinie o tym niuansie – bardzo pozytywne) na poziomie procesora obsługuje technologię Miravision, opracowaną przez producenta chipa, firmę Mediatek. Opcja ta ma na celu poprawę jakości obrazu. Istotą omawianej technologii jest to, że w momencie przewijania obrazu procesor zwiększa częstotliwość odświeżania do około 120 jednostek na sekundę, a wskaźnik standardowy wynosi 30 lub 60. Ekran obsługuje do 5 jednoczesnych dotknięć palca – możliwość ta jest brana pod uwagę Norma dla nowoczesnych urządzeń przenośnych.

Dołączone przyciski dotykowe nie są zaimplementowane w telefonie Doogee Valencia 2 Y100 PRO. Opinia właścicieli urządzenia sugeruje jednak, że ta funkcja nie powinna być uważana za wadę urządzenia. Wydaje się, że te elementy sprzętowe urządzenia nie są zbyt często używane.

Wydajność

Jak wydajny jest telefon Doogee Valencia 2 Y100 PRO 4G? Opinie o urządzeniu mogą charakteryzować je tak szybko, jak to możliwe. Zdaniem ekspertów wynika to przede wszystkim z wysokiej wydajności procesora z czterema rdzeniami, które ponadto mogą pracować w trybie 64-bitowym. Układ scalony, wyposażony w urządzenie Doogee Valencia 2 Y100 PRO, – MTK6735. Opinie użytkowników i specjalistów, które charakteryzują szybkość jego pracy, są pozytywne. Wyniki testowania urządzenia przy użyciu aplikacji Antutu Benchmark – około 20 tysięcy punktów. Bardzo przyzwoita postać, zdaniem wielu właścicieli Doogee Valencia 2 Y100 PRO. Opinie, które można znaleźć na tematycznych portali internetowych, potwierdzić to.

Wśród innych zalet procesora, który jest zainstalowany w tym smartfonie, jest wsparcie szerokiego zakresu częstotliwości komunikacji mobilnej. W strukturze chipa, jak wspomniano powyżej, jest silny moduł graficzny Mali T-720. Połączenie wystarczająco wydajnego procesora i akceleratora grafiki predyskuje do zgodności telefonu z wieloma wymagającymi grami.

Czy jest wystarczająco dużo miejsca na uruchamianie aplikacji wymagających dużej szybkości działania, ilości pamięci RAM zainstalowanej w smartfonie – 2 GB? Jako eksperci i właściciele urządzenia rozważają, dany zasób jest dość dosyć. Ponadto, jak zauważyli specjaliści w dziedzinie rozwiązań mobilnych, procesor danych procesowych przetwarza dane dość szybko. Ma to pozytywny wpływ na jakość zakładek przetwarzania w przeglądarce, poziom wygody równoczesnej pracy z różnymi aplikacjami.

Komunikacja

Wśród standardów komunikacyjnych, które obsługują smartphone Doogee Valencia 2 Y100 PRO, – 4G. Jakość komunikacji, pod warunkiem, że abonent znajduje się w obszarze zasięgu ze stabilnym sygnałem, oceniają eksperci i użytkownicy jako najwyżej. To samo można powiedzieć o innych technologiach komunikacyjnych obsługiwanych przez urządzenie – Wi-Fi, Bluetooth, GPS. Użytkownik może zatem łatwo korzystać ze zwykłych usług internetowych, nawigacji, udostępniania plików znajomym.

Kamery

Główne urządzenie aparatu fotograficznego, jak wspomniano powyżej, działa w rozdzielczości 13 megapikseli. Ten komponent sprzętowy jest wyposażony w czujnik z otworem 2.0. Aparat z przodu ma rozdzielczość 8 megapikseli.

Wśród najbardziej wybitnych opcji aparatu są HDR, które mogą być używane do fotografowania w ciemności.

Bateria

Bateria tego urządzenia ma pojemność 2,2 tys. MAh, jest to raczej skromny wskaźnik dla nowoczesnych smartfonów. Jednak eksperci zwracają uwagę na to, jak sprawnie odpowiada on. Zdarza się, że gdy żywotność baterii sięga około 10%, telefon może się wyłączyć. Podobna właściwość dla smartfona Doogee Valencia 2 Y100 PRO 4G (opinie ekspertów potwierdzają to) nie jest typowa. Żywotność baterii w urządzeniu wystarcza na około pół dnia aktywnej pracy. Ale jeśli używasz go wyłącznie do połączeń, żywotność baterii wzrośnie do około 1-2 dni. Specjaliści zwracają uwagę na fakt, że telefon ma zainstalowany energooszczędny procesor.

Smartphone Doogee Valencia 2 Y100 PRO – opinie ekspertów i użytkowników potwierdzają to – ładuje się dość szybko, z prędkością obiecaną przez producenta. Oznacza to, że 70% baterii powinno być ładowane w ciągu około 30 minut.

Oprogramowanie

Urządzenie działa pod nowym systemem operacyjnym Android – w wersji 5.1. Jak zauważyliśmy na początku artykułu, Android jest domyślnym oprogramowaniem firmowym telefonu Doogee Valencia 2 Y100 PRO. W razie potrzeby można ją zastąpić alternatywnymi muszli. Ale w praktyce takie potrzeby użytkownika mogą się nie pojawić, ponieważ składnik oprogramowania urządzenia działa doskonale. Firmware jest stabilny, kompatybilny z aktualizacjami OTA. Ta technologia znacznie upraszcza proces instalacji nowych wersji oprogramowania dla smartfona.

Nie pojawiają się problemy z instalowaniem dodatkowych aplikacji, a także gier z magazynu Google Play i podobnych katalogów. Wydajność urządzenia, jak wspomniano powyżej, jest wystarczająca, aby umożliwić użytkownikowi wykorzystanie nowoczesnych aplikacji i wielu wymagających gier. Jeśli zasoby wbudowanej pamięci flash w ilości 16 GB nie są wystarczające, zawsze możesz dodać dodatkową przestrzeń dyskową do telefonu z powodu kart microSD. Telefon rozpoznaje odpowiednie moduły bardzo szybko, stabilnie funkcjonują.

Recenzje

Dokonamy teraz badania, co właściciele urządzenia mówią o swoim doświadczeniu w obsłudze smartfona Doogee Valencia 2 Y100 PRO. Opinie właścicieli urządzenia można podzielić na następujące główne kategorie:

– opinie dotyczące wyglądu, wygodności zarządzania urządzeniem,

– opinie na temat funkcjonalności,

– Opinie dotyczące prędkości urządzenia.

Zbadajmy je bardziej szczegółowo.

Opinie użytkowników dotyczące sprawdzonych rozwiązań i rozwiązań projektowych pozwalają nam stwierdzić, że produkt chińskiej marki w tym aspekcie został pozytywnie zaakceptowany przez rynek rosyjski. Właściciele urządzenia pamiętają, że ich wybór nie był przynajmniej związany z rzeczywistym projektem telefonu. Jeśli chodzi o ocenę wygody zarządzania smartfonem, użytkownicy są zadowoleni. Co do zasady, nowoczesne gadżety mobilne są zarządzane w ten sam sposób. Dlatego też głównym elementem wdrożenia odpowiedniej funkcji urządzenia do tworzenia markerów nie jest dopuszczenie oczywistych błędów w projektowaniu elementów sterujących telefonu. Chińska firma Doogee, oceniając opinie użytkowników, było całkiem możliwe. Zarządzanie urządzeniem – wygodne.

Ale co mówią użytkownicy o funkcjonalności smartfona? Ponownie można zauważyć, że zestaw funkcji większości smartfonów obecnych w danym segmencie jest zasadniczo taki sam dla wszystkich urządzeń. Dlatego najważniejszą rzeczą dla marki, zwłaszcza jeśli niedawno weszła na rynek, nie jest zapominanie o tym, aby w wydanym urządzeniu była taka czy znacząca funkcja. Jak dowodzą recenzje, użytkownicy nie mają żadnych szczególnych usterek chińskiej firmy pod względem funkcjonalności urządzenia. Możliwości telefonu są szacowane w pełni do aktualnych trendów rynkowych.

Innym aspektem opinii jest ocena użytkownika dotycząca wydajności smartfona. Powyżej wskazaliśmy, że w testach urządzenie Antutu ma około 20 tysięcy punktów. W zasadzie nie jest to złe dla nowoczesnego smartfona. Ale dla użytkownika ważna jest również rzeczywista szybkość pracy we wspólnych grach i aplikacjach. Jeśli chodzi o ten aspekt, recenzje są dość pozytywne. Oznacza to, że urządzenie jest w pełni kompatybilne z popularnymi typami programów mobilnych, a także z wieloma grami. Nie jest to zaskakujące – urządzenie posiada nowoczesny procesor i potężny moduł graficzny.

Podsumowanie

Jakie są najważniejsze wnioski, jakie możemy zrobić, analizując podstawowe dane o telefonie Doogee Valencia 2 Y100 PRO? Właściwości urządzenia, zwłaszcza w części kamery i "żelaza", dają początek dyskusji na temat faktu, że chińska marka wydała jeden z najbardziej konkurencyjnych urządzeń na rynku w segmencie smartfonów budżetowych. Między innymi mocne strony urządzenia – ekran o doskonałej jakości, ładny design, stabilność modułów komunikacyjnych, obecność nowoczesnego systemu operacyjnego – Android 5. Zasadniczo bateria może być również umieszczona wśród mocnych stron urządzenia, ponieważ ten komponent sprzętowy działa bez znacznych zakłóceń.

Smartphone Doogee Valencia 2 Y100 PRO 4G może stać się bardzo konkurencyjnym produktem w odniesieniu do gadżetów produkowanych przez liderów na rynku. Urządzenie jest znacznie tańsze niż wiele analogów, ale pod względem funkcjonalności i wydajności nie jest gorsza od nich. Konstrukcja, wygoda zarządzania telefonem Doogee Valencia 2 Y100 PRO, specyfikacje, szybkość i jakość urządzenia składają się z głównych czynników predysponujących do wysokiej konkurencyjności danego urządzenia na rynku gadżetów mobilnych.